Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van akkora sikere a...

Miért van akkora sikere a boxernek? Nyáladzik, nem is egy szépség, . Miért szereted/ nem szereted a boxert? Szeretném őket megszeretni, de semmit nem láttam még meg bennük.

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 21:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Boxeren belül is van többféle vérvonalú, illetve temperamentumú. Nekem szukám van, erős, izmos, igen robosztus alkatú (nem kövér). Nyomott az orra, de nem túlságosan, így nyáron is jobban bírja, mint a nyomottabb orrú boxerek. Egyáltalán nem nyálzik, és nem hiperaktív.
2012. nov. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek van saját ízlés világa a fajtákról, nekem sem a boxer a favorit. Viszont nem is tudok róluk negatívat mondani, mert nem volt dolgom még boxerrel. Kinézetre szerintem nagyon aranyos pofijuk van, és elbűvölő amikor "bután" néznek...persze jó értelembe.:)
2012. nov. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A szépség relatív, nekem tetszik a boxer. Egy nagy bohóc, családi kutyának tökéletes, örök gyerek marad - nekem ezek a legszimpatikusabbak benne, de ami nekem pozitív, az neked lehet, hogy negatív tulajdonság. A kutyám (bullmasztiff) per pill kb. olyan kis bolond, mint egy boxer, imádom, minden nap megnevettet. Emellett a nyáladzás eltörpül.
2012. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem értem, egyáltalán miért kell/akarod megszeretni a boxosokat? Kerültél már úgy igazán testközelbe boxerrel? Ha nem, akkor ne alkoss véleményt róluk. Nem csak a külsejüket kell nézni. Neked milyen kutyák tetszenek? Mert ha most jössz a szobakutyákkal, akkor nem csodálom, hogy egy ilyen kutya nem tetszik...
2012. nov. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Én nem tudom... akkora disznóságnak tartom, hogy külsőre szelektáljunk egy állatot...

Ráadásul ha jól tudom, a boxerek gyakran lesznek daganatosak...

Ha ránézek egy ilyen állatra, azt látom, hogy félig normális kutya, félig egy torz nyomorék, és sajnálom, mert nem tehet róla.:(


De ez már annyira természetellenes, hogy ahogy nem látok szépnek egy dagadt embert, úgy nem tudok szépnek látni egy nyomott orrú kutyát sem. (és itt beszélhetnék más extrém torzulásokról is, csak épp boxerből rengeteget ismerek... vizslából is sokat ismerek, ugyanúgy nem tetszik a fajta, mind olyan egyforma, de néhányukat megszerettem a személyiségük miatt. A boxosok közül viszont még a személyiség sem fog meg. Pedig ismerek bohóc kutyát, akit imádok, tehát nem a szeleburdisága zavar... Igazából engem egy downosra emlékeztet az arcuk.)


Félreértés ne essék, nem utálom őket, csak minden igyekezetem ellenére sem látom meg, mi lehet bennük szép. Pedig sok olyan fajta van, akiket korábban csúnyának láttam, de amikor néhány egyedet jobban megismertem, megszépültek...



Szerintem irreálisan népszerűek lettek...


Na jó, most rájöttem, mi zavar.

Van egy kutyám. Keverék. Gyönyörű, én nála szebb kutyát még nem láttam. De idegenekkel elég tartózkodó, az előző "gazdája" kínozta, és ezek a sebek máig nem múltak el nyomtalanul. Szóval ha valaki meglátja, nem egy aranyos, kölykös cukiságot lát, hanem egy szép, de "hideg" kutyát.

(Pedig ha hagynának neki időt, hogy feloldódjon,....)


És van vagy 6 boxer, akiket bárki meglát, már olvadoznak, akármit csinálhatnak. Ha felugrál? Nem baaaj, ő boxer! Ő nem is kutya, ő ember! Neki szabad!

És hasonlók.

Én ettől a falra mászok...

Az én kutyám meg olyan jól nevelt, hogy igazából annak örülnék, ha rosszalkodna, mégis a legtöbben meg sem látják, vagy kicsit el is húzódnak tőle.

És ezt nem értem, kicsit rosszul esik.:(


(És itt megjegyzem, soha, de soha egyetlen nyomott orrú gazdájának sem mondtam el, ha csúnyának láttam a kutyáját, mert pontosan tudom, mennyire rosszul eshet nekik... Mindig kedves vagyok, ha jóban vagyunk (együtt szoktunk sétáltatni) játszom is a kutyával, szeretgetem...)

Csak az az érzésem, hogy az én kutyám sem itt tartana, ha az emberek nyitnának felé (persze nagyon óvatosan, fokozatosan), de csak tapasztalja meg, hogy szeretik őt...



Szóval a kérdés inkább így szól:

Miért mondják a boxerre, hogy olyan emberi, hogy olyan más? Most tényleg csak én nem veszek észre valamit?:O

2012. nov. 8. 10:21
 16/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem más, kutya a boxer is. És nem azért nem simogatják a kutyádat az utcán, mert nem fajtatiszta, hanem azért, mert tartózkodó, nem annyira barátságos kutya. De ez egyáltalán nem baj, sőt szerintem ezek a jó kutyák.

Nekem van egy husky keverékem, amit az út szélére kidobtak, és egy dobermanom, ami törzskönyvezett, kiskorától kezdve nálam van. A keverékkutyám nagyon nyitott, barátságos, mindenki megszeretgeti, amikor sétáltatom. A doberman nem, de ő nem is igényli ezt. Neki elég a mi szeretetünk.

Szerintem a te kutyád se igényli azt, hogy mindenki megfogdossa.

2012. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Volt 2 mondatod, amiből azt vettem ki, hogy te úgymond féltékeny vagy , hogy a te kutyádtól nem olvadoznak az emberek, mert rideg, míg egy boxertől mindenki hanyatt esik. De én akkor sem értelek. Mindenkinek a saját kutyája a legszebb, legokosabb, legemberibb. Nekem golden retriever-labrador keverékem van. Ha belenézek a szemébe, egy értelmes, szinte már emberi tekintetet látok. Néha azt gondolom, hogy már csak az hiányozna, hogy megszólaljon és teljesen emberi lenne. Barátnőmnek beagle-je van, ő ugyan így van a saját kutyájával. Én a beagle szemébe inkább pajkosságot, szeleburdiságot látok. Egy boxer nekem pedig olyan, mint egy nagy gyerek. Bohókás, vicces, de mégis okos, értelmes. Tehát míg te látsz valamit a kutyádban, addig nem biztos, hogy más is azt látja benne. Egy idegen szemében ilyenek a boxerek. Kinézetre sokaknak félelmetes, de ha a szemébe néznek, akkor látják, hogy egy gyerek lakozik bennük. A te kutyádban meg ridegséget látnak. Én sem mennék oda egy olyan kutyához, amiről süt az, hogy ne nyúljak hozzá, hagyjam békén.
2012. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
De minek akaord megszeretni? Nekem személy szerint az egyéniségük nagyon bejön, de a külseje nem, emiatt én sem vennék ilyen fajtát. Na és? Senki nem kényszerít rá, hogy szeresd vagy tessen. Ha nem, hát nem.
2012. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Marcy Darcy ***** válasza:
100%
Vagy szereted, vagy nem. Nem kell őket szeretni. Nekem is van olyan kutya, ami nem tetszik. Azt nem mondom, hogy nem szeretem, mert kutyából van, tehát szeretem. Csak nem tetszik. De nem is okoz különösebb fejfájást, hogy tessen vagy sem. Szerintem te se agyalj ezen. Vagy van valami különösebb oka annak, hogy meg akarod szeretni őket?
2012. nov. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem kell őket szeretni, senki sem erőlteti, olyanok amilyenek és nekem is épp ezért tetszenek.

Okos, értelmes, sportos fajta, bármikor kapható egy kis játékra/munkára és ha nincs elrontva a nevelése akkor tökéletes családi kutya és szinte nincs olyan helyzet, hogy ne tudna az ember arcára egy kis mosolyt csalni.

Valószínűleg azért népszerű, mert az emberek többségének szimpatikus mind külsőleg, mind belsőleg ez a fajta. Az, hogy te nem tartozol közéjük nem jelent semmit. Tudni kell elfogadni hogy másoknak más igényeik vannak egy kutyával szemben, mást jelent nekik a szép...

2012. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!