Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nagytestű kutyát tart...

Aki nagytestű kutyát tart panelban az mesélje már el nekem hogy néz ez ki?

Figyelt kérdés

Elképzelni nem tudom mit tud egy nagy kutya csinálni a lakásban! Hova végzi a dolgát?

Persze van sétáltatva,de ha pont bent jön rá? És ki tudja elégíteni az a napi pár séta a mozgásigényét?

Nemrég költöztem panelba családi házból,de el nem tudom képzelni hogy lehet itt max macskánál nagyobb állatot tartani!:) Otthon van egy kuvaszom de ő a szüleimmel maradt,elég röhejesen nézne itt ki,pedig a házban láttam már olyat akinek dog-ja van.



2012. nov. 8. 16:46
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
61%

A kerti "séta" xart se ér...Olyan, mintha te egyész nap be lennél zárva a házba, nem beszélhetsz senkivel, nem nézhetsz tv-t vagy nem netezhetsz (magyarul nem jutsz információhoz)...Szerinted ez jó?


Az én kutyám ha nem játszunk épp, akkor alszik. Napi 2-3 séta van, reggel 20-30 perc, este 1 óra. Mindkétszer játék, apport, engedelmesség gyors átismétlése.


Ha rájön a f*sás, akkor jelez.

2012. nov. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
én komondort ismerek aki itt lakik a nagyvárosban egy bérházban. Ráadásul nem is lenyírt hanem teljes szép hosszú szőrben tartják. Alapból ha nincs otthon a gazdi vagy nincs éppen séta akkor a kutya alszik.
2012. nov. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es lehet igazad van,bár szerintem meg az a napi pár óra nem ér semmit!!!

Nekünk otthon 3700nm-es az udvar + este ki van engedve mert nem harapós és olyan helyen lakunk ahol ezt megtehettem!!! A lakásban tartott kutyát sem hiszem hogy annyi új inger éri,vagy te minden egyes alkalomkor más és más helyre viszed???

2012. nov. 8. 18:50
 14/42 anonim ***** válasza:
70%

Dehogynem, sokkal több inger éri, mint a kertben, ahol minden fűszálat ismer... Én nagyon sokfelé járok a kutyámmal, jön velem kocsmázni, barátokhoz, vagy amerre épp járok a városban. Eleve a parkban esténként találkozik 8-10 különböző kutyával, és ugye ott sem mindig ugyanaz a társaság van. Nem lehet összehasonlítani ezt azzal, hogy néha elrepül a kertben egy rigó, vagy elmegy a kerítés előtt egy szomszéd. Már csak azért sem, mert a városban sokkal erősebb interakcióban kell lenni a gazdával, ami azért agyilag is fárasztó.

Én ha hazaviszem a családomhoz a kutyámat a szinént ilyen 3500 nm körüli kertbe, akkor is ha 3 napnál tovább vagyunk ott, látom, hogy szétpörgi az agyát , és nagyon kell már menni sétálni.

2012. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Mivel a tiéd ezt szokta meg,de mondom hogy az enyém is ki van engedve este!

Mindegy ezen felesleges vitatkozni,ki mit szokott meg......

2012. nov. 8. 19:06
 16/42 lakle ***** válasza:
74%
Szóval, este kinyitjátok a kaput és a kutya megy amerre lát...Hogy én az ilyeneket mennyire utálom... Aztán fogalmad sincs, hogy mit csinál a kutya...
2012. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
81%

A kuvasz pont nem az a fajta, akit tartanék lakásban, de a nagytestűek nagy részének igenis sokkal jobb élete van lakásban. Egy kutya, akinek napi 3-4 séta biztosítva van, nem fog bepisilni. Ha meg hirtelen rájön a szükség, azt a gazdi úgyis látja. Egy olyan kutya-gazdi kapcsolatban, ahol a nap nagy részét együtt töltik, a gazdi a kutya minden rezdülését ismeri. Én már abból tudom, hogy a kutyám hogy van, kell e pisilnie, fáradt e, éhes e, ahogy a fülét mozdítja, és a farkát csóválja. Megkérdezem tőle, hogy lemenjünk e, és azonnal felpattan, ha pisilnie kell. Ha nem kell pisilnie, és még aludna, akkor csak a fejét emeli fel egy pillanatra.

Hidd el, a kutyák 99%-nak sokkal boldogabb élete van a lakásban, mint a kertbe kizárva.

2012. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

16-os ahogy érzed!!!

17-es :D

2012. nov. 8. 19:23
 19/42 anonim ***** válasza:
71%
Na, újabb kérdező, aki az észérveken csak röhög, és szemellenzőt hod...
2012. nov. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
82%

Hogy, hogy?


Egyszerűen. Napi 3-4 séta a közeli erdőben, vagy zárt futtatón a többi kutyással. Kifutja magát, elfárad, sőt, egy kiadósabb játék után másnap alig bír felkelni. 50 kiló. A lakásban alszik, pihen. Ha pisilnie kell, nyüszög, és az ajtót meg minket bámul felváltva. Ha rossz idő van, neki is fázik a segge, és rohan haza séta után. Ilyenkor szoktunk új trükköket tanulni, vagy bármilyen más módon agyilag lefárasztani. Hétvégenként édesanyáméknál vagyunk, kertes házban, kicsit futkározik, majd bejön aludni. Ott sem aktívabb. Nem ugat, nem végzi a lakásba a dolgát. Egyedül akkor szólal meg, ha csengetnek. Lakásban is lehet nagykutyát tartani, csak akarni kell. Foglalkozni vele. Pont hogy kertes házban szoktak ellazulni az emberek. Most nincs kedvem sétálni vele, esik az eső... kiengedem csak pisilni... most nincs kedvem nagy sétára menni, fáradt vagyok... kiengedem, fussa ki magát.

2012. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!