Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nagytestű kutyát tart...

Aki nagytestű kutyát tart panelban az mesélje már el nekem hogy néz ez ki?

Figyelt kérdés

Elképzelni nem tudom mit tud egy nagy kutya csinálni a lakásban! Hova végzi a dolgát?

Persze van sétáltatva,de ha pont bent jön rá? És ki tudja elégíteni az a napi pár séta a mozgásigényét?

Nemrég költöztem panelba családi házból,de el nem tudom képzelni hogy lehet itt max macskánál nagyobb állatot tartani!:) Otthon van egy kuvaszom de ő a szüleimmel maradt,elég röhejesen nézne itt ki,pedig a házban láttam már olyat akinek dog-ja van.



2012. nov. 8. 16:46
1 2 3 4 5
 31/42 Szilvi & Argos ***** válasza:
88%

Csatlakozom azokhoz, akik szerint nem a méret a fontos, hanem a fajta és az egyed :) Egy kis-közepes termetű terrier például ezerszer többet rohangál, mint teszem azt egy berni pásztor. Előbbinek sokkal fontosabb lehet a napi séták MELLETT a napi több órás kertben ténykedés, mint a berninek.

Szerintem minden kutya alkalmas lakásban tartásra, kivéve a kimondottan nagy területet igénylő nyáj- és területvédő fajtákat: kaukázusi, KÁJ, kuvasz, komondor, stb.

Nekik ugyanis arra van szükségük, hogy az adott HATALMAS területet naponta többször bejárják, járőrözhessenek. A többi kutyának pedig a gazdával való közös akciók, sport, séta, munka a fontos.

Napi 1-2 hosszabb, póráz nélküli, játszós-tanulós sétával és plusz 1-2 eü-i sétával a legtöbb kutya el van panelban is...az a fontos, hogy a szükséges mozgást mind minőségileg, mind mennyiségileg megkapja a kutya.


Ugye nem azt akarod mondani, hogy este kiengeded a faluba-határba a kuvaszodat felügyelet nélkül a kertből??? Szabadon garázdálkodhat bármerre, tetszés szerint szaporodhat??

Ez NAGYON NAGY FELELŐTLENSÉG mind a kutyád, mind mások számra...

2012. nov. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a buldog nagyon bejött lakásba. Alszanak egész nap amikor séta van meg örülnek és baromkodnak.. Mondjuk 2 ambull elég durván játszik mikor tele vannak egy esős nap után :D kíváncsi vagyok mikor fognak először szólni hogy mért verekedtetem őket :D Nah ez elégg offosra sikerült bocsi.
2012. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
88%

"a kutyának kint a helye(most lehet ezért is köpködni rám),de engem így neveltek!!! "

Én 15 éves koromig a fél életemet vidéken töltöttem, a nagymamámnak 2 kutyája volt egy nagyon pici kennelben éltek, soha nem hordta ki őket. Számomra tök természetes volt, hogy így néz ki a kutyatartás, eszembe nem jutott, hogy máshogy is lehet. Édesanyám meg soha nem kötődött az állatvilághoz.

Ehhez képest megengedte, hogy legyenek mindenféle állatkáim itthon, majd végül kutyám is lett. Itt él velünk, és anyukám azóta belátta, hogy ez gyakorlatilag így normális. Egy kutyának iszonyatosan fontos (gyakorlatilag a lételeme) a gazdi közelsége.

Tök felesleges azt a kifogást hozni, hogy engem így neveltek. Ha mindenki úgy élne, ahogy nevelték, akkor még mindig bunkósbottal vadásznánk.

Nekem sikerült magamtól rájönnöm, hogy egy kutyának mire van szüksége valójában. És marhára nem az, hogy kicsapom a kertbe, mert ott bármikor pisilhet...

2012. nov. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

"Ugye nem azt akarod mondani, hogy este kiengeded a faluba-határba a kuvaszodat felügyelet nélkül a kertből??? Szabadon garázdálkodhat bármerre, tetszés szerint szaporodhat??

Ez NAGYON NAGY FELELŐTLENSÉG mind a kutyád, mind mások számra..."


NEM AZT AKAROM MONDANI!!! Végig kint van vele valaki nincs magára hagyva,mert mégiscsak egy kutya és bárki megijedhet tőle.......

2012. nov. 8. 22:45
 35/42 A kérdező kommentje:

"Tök felesleges azt a kifogást hozni, hogy engem így neveltek. Ha mindenki úgy élne, ahogy nevelték, akkor még mindig bunkósbottal vadásznánk.

Nekem sikerült magamtól rájönnöm, hogy egy kutyának mire van szüksége valójában. És marhára nem az, hogy kicsapom a kertbe, mert ott bármikor pisilhet..."


Hogy te milyen bölcs vagy!!! Talán megkérdezted a kutyát is??? Tudod nem mindenki városban lakik,és ha tetszik ha nem faluhelyen már csak az a szokás hogy a kutyát nem tartják a házban,főleg nem a nagyokat!

2012. nov. 8. 22:50
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én értem amit mondasz ne érezd magad lecseszve. Engem is úgy neveltek, hogy s kutya a kert tartozéka és csak van. Ezt már gyerekként se szerettem, úgyhogy beengedtem néha sutyiban. Mikor kitaláltam magamnak, hogy én akkor se bírok kutya nélkül élni és vettem egy kutyát a városba, akkor apám kiakadt, hogy én neki ne vegyek kutyát, merthogy szerinte úgyis az lesz a vége, hogy én is rájövök, hogy nem lehet lakásban tartani és lepasszolom hozzá. Anyám is kiakadt a nagy tisztaságmániájával, hogy akkor ő nem jön hozzám, mert minden tiszta kutyaszőr. Ez volt 7 éve, mostmár anyámhoz is felvihetem a kutyát, apámnál is bejöhet a házba, sőt anyám is elkezdte mondogatni, hogy akar egy kutyát.

Ami tény, hogy sokkal több meló van a lakáskutyával, mint a kertivel, de épp emiatt sokkal jobb kapcsolatot is lehet vele kialakítani.

2012. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
81%
Eleinte azt vettem ki az írásaidból, hogy te panelban laksz, szeretnél kutyát, de nem tudod elképzelni, hogy egy nagyobb kutyával élj egy légtérben. Most viszont már vitázol azzal, aki szerint nem rossz dolog a kutyának a lakásban, és mindenkit lepontozol, aki nem a véleményeden van. Persze, a kutyát senki nem kérdezte, hogy neki hol a jobb. De vajon ha megkérdeznénk, mit felelne? Hol akarsz lenni? Kint, egyedül a hidegben és a sötétben, vagy bent, velünk a kellemes melegben? Szerinted? Attól, hogy kutya, szerinted nem tudja értékelni a jó dolgokat? A kérdésednek semmi értelme nincs, hiszen te hajszolod a saját(őskori) véleményed, más leírja a sajátját, és neked idegrángásod van. JA, és még mielőtt kérded, nem városi vagyok, faluban élek. És a kutyám nem a kertbe van kibacarintva...Ha együtt laknál úgy igazán a kutyáddal, meglátnád, hogy sokkal több van benne, mint azt gondolnád. Egy kerti kutya nem tud úgy kibontakozni a gazda előtt. Mindegy, nem koptatom feleslegesen a billentyűzetem, úgy sem fogod fel, amit írok. Te tartsd kertben a kutyád, más lakásban, és ennyi. Ne idegesíts minket, légyszi.
2012. nov. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Először is kikérem magamnak ezt a hangnemet!!! A kérdésemben konkrétan a nagytestű kutyákról érdeklődtem. Mert én az őskövület nem tudom elképzelni hogy mint az esetemben 35nm tartsak egy kuvasz nagyságú kutyát! Macskát vagy egy buldog méretű kutyát igen. Bocsánat ha ezzel fogyatékosnak tűnök!!!

Aki normálisan leírta hogy működik egy napjuk a kutyával köszönöm szépen!!!

Épphogy a kedves válaszolók álltak nekem hogy konkrétan le van szarva a kutya mert kertben van tartva,meg kiengedem oszt rá se nézek! Kap ugyanannyi szeretetet mint egy szobakutya,és -20fokban melegben van.

Olyan helyen lakunk ahol sok kóbor eb megfordul,én mindegyiknek enni inni adtam anyám tudta nélkül,kettőt sikerült is megtartani még a kuvasz előtt. Az egyik kb 1éve pusztult el nagyon öreg volt már.:( Ő bent volt a házban. A szüleim sem szívtelen dögök,egyszerűen csak azt nem hagyták hogy az előszobától beljebb menjenek a kutyák. Én meg ezen nem fogok velük vitatkozni! Azért az érdekes hogy akárhányszor(véletlenül) csukva volt a bejárati ajtó és bent volt egy kutya mindig beült az ajtó elé és rögtön kiszaladt a kertbe,nem fel az emeletre. Akkor ez hogy van,miért akart ki menni,holott pár perce volt bent??? Azért mert ők azt szokták meg,ahogy más kutya meg azt hogy ágyban alszik.


Azt viszont már észrevettem hogy némely a kutyások nagyon fanatikusak! Sokszor többre nézik mint egy gyereket(tisztelet a kivételnek)......,de ki hogy érzi!!! Részemről a téma befejezve,és nem pontoztam!!!!!

2012. nov. 9. 11:37
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Az én buldogom 11hónaposan 40kiló :D

Amúgy arról beszélünk hogy vannak nagy terület igényű kutyák(leginkább a pásztor kutyák ilyenek de még van rajtuk kívül) őket nem ideális panelba tartani. De a többit mérettől függetlenül lehet.

Ha naponta 2szer 1-2 órát sétálsz vele akkor semmi baja nincs a panellal. Persze ez az 1-2 óra nem lötyögés az utcán hanem fizikai és szellemi fárasztás a kutyának. Akkor nincs baj velük. Én étterembe is voltam kutyával már. Aztán mikor végeztünk és kimászott az asztal alól akkor 1-2 ember meglepődött :D


Az a baj hogy kevés ember látott még jól viselkedni kutyát. Még a filmek is a rossz kutyákat hírdetik.

2012. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Egyébként olyan szempontból jogos a kérdésed, hogy pl. legutóbb mikor egy olyan kutya került hozzám ideiglenesbe, aki az egész életét láncon élte addig, láthatóan furán mozgott a lakásban. Lecsóválta a csészét a dohányzóasztalról, beverte a fejt fordulásnál az ajtófélfába, stb. De egy hét után minden ilyen gond elmúlt, és tökéletesen alkalmazkodott a szobakutyasághoz.
2012. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!