Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nagytestű kutyát tart...

Aki nagytestű kutyát tart panelban az mesélje már el nekem hogy néz ez ki?

Figyelt kérdés

Elképzelni nem tudom mit tud egy nagy kutya csinálni a lakásban! Hova végzi a dolgát?

Persze van sétáltatva,de ha pont bent jön rá? És ki tudja elégíteni az a napi pár séta a mozgásigényét?

Nemrég költöztem panelba családi házból,de el nem tudom képzelni hogy lehet itt max macskánál nagyobb állatot tartani!:) Otthon van egy kuvaszom de ő a szüleimmel maradt,elég röhejesen nézne itt ki,pedig a házban láttam már olyat akinek dog-ja van.



2012. nov. 8. 16:46
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
81%
Most offolni fogok, mivel én nem panelban lakom, úgyhogy elnézést. KErtes házban lakom, golden retriever-labrador keverékem van. Hiába van kertes házam, a kutya bent van. Bent alszik, de nappal a kertben van. Mivel a séták mindig egy adott időpontban vannak, ezért a kutya hiába van a kertben, minden dolgát a séta alatt végzi el. Ehhez szokott hozzá a szervezete. Este 6-7-től bent van, reggel 7-ig, és eddig egyetlen egyszer sem fordult elő, hogy becsinált volna. A házunk amúgy kisebb mint egy panellakás, mivel csak 1 szoba-konyhás kis lukat bérlek jelenleg. De a kutya mégis szívesebben van bent, mint kint a kertben. Hidd el, a kutyákat nem az érdekli, hogy mekkora területük van. Az a fontos nekik, hogy megfelelően le legyenek mozgatva az energiái. Ráadásul a lakásban mindig melletted van, míg a kerti kutyák csak séta és etetés alkalmával látják a gazdit. Azt vettem észre, hogy a lakásban tartott kutyák ragaszkodóbbak. Lehet ez baromság, de nekem ez a meglátásom. Amúgy van egy barátom, aki dán dogot tart panelban. A kutya megy vele a munkahelyre, és délután, amikor hazaérnek, nem hazudok, 4 órás folyamatos séta, játék van. Tehát csak akarni kell a dolgokat, és simán tarthatsz nagytestű kutyát panelban.:)
2012. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
80%
Az én kutyám kinti kutya volt, majdnem 5 évig, aztán benti kutya lett. Amíg kint volt, addig napi egyszer volt sétáltatva, hol hosszabb, hol rövidebb, pórázas vagy póráz nélküli sétákat tettünk. Plusz játszottunk, meg volt ott egy puli, akivel elvolt. Mióta benti kutya lett, azóta teljesen más a kapcsolatunk. Naponta 2-3szor sétálunk, kirándulunk, tanulunk, játszunk. Tehát agyilag is le van fárasztva, nem csak fizikailag. Szóval a lakásban jól viselkedik. Bent KONG-ozni szokott vagy pihenni. Ami a lakásban tartás nagy előnye, hogy sokkal jobb lesz a kapcsolat a kutyával. Egy farkasfalka is általában együtt pihen, nem pedig elzárva egymástól, szóval ez sokkal természetesebb számára. Igaz, nekünk van udvar, tehát ha unja a bentlétet, akkor kikéreckedik, de ez általában csak akkor van, ha jó idő van. Szóval szerintem sokkal jobb így. A mozgatásról meg ugye annyit, hogy agyilag is meg kell mozgatni, nem csak testileg. Én azt vettem észre a két tartási mód között, hogy amíg az udvaron volt és kevesebbet sétáltunk, jóval bátortalanabb, félénkebb volt, mint most, mióta ingergazdagabb környezetben sétálunk.
2012. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
75%
22-es vagyok: és igen, sokkal jobb lesz a kapcsolat a kutyával, ragaszkodóbb lesz és nem utolsó sorban, jobban meg/ki lehet ismerni a kutyát, így, hogy több időt tölt velem. Ezáltal jobban figyel rám, könnyebb tanítani, kezelni.
2012. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
80%
Az én vizslámat nem is lehetne kint tartani, mert fázik és igényli az ember közelségét. Napi min. 3 órát sétálok vele
2012. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
79%
Kb. 23nm-en lakom párommal és egy amstaffal, bár tudom ő nem a nagytestű kutya, de nem is a macska méret. Naponta 3 séta van + egészségügyi séták. 2 séta a városban, ahol mindig új ingerek érik mert nem mindig ugyanazok jönnek szemben stb. És egy nagyobb séta az erdőben, ahol aztán van inger. Szerintem jobb élete van, mint egy kertbe bezárva, ahol egész nap aludna, vagy ugatna a kerítésnél. Ismerősömnek is van dog-ja lakásban, és ha nem viszi éppen sétálni vagy tanítja egész nap alszik.
2012. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Na, ahogy látom mindenki le lett pontozva. Megkérdezhetem miért? Csak úgy kíváncsiságból kérdem. Pl az én válaszomban mi volt az, ami nem hasznos? Ha az a probléma, hogy nem panelban lakom, akkor bocsesz. Más is írt úgy, hogy nem panelos...Bár úgy kezdtem a mondandóm, hogy bocs az offért.
2012. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem sok ember tart kuvaszt vagy kaukázusit panelban. De azért a legtöbb kutya simán tartható ott. A másik szokásos hiba, hogy azt hiszed minnél nagyobb a kutya, annál több mozgás kell neki, ami hatalmas tévedés. Sok nagytestű kutya rettentően lusta és egész nap csak fekszik, és egy kistestű kutya sokkal többet mozoghat náluk. Sokkal unalmasabb egy kutyának ha csak a kertben bóklászik és sosem viszik ki. Szerintem te sem szeretnél 15 évig ugyanabban a szobában élni akármilyen nagy.
2012. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem kell engem oltogatni,és fennhangon beszélni! Tudjátok ahány ház annyi szokás!

Elgondolkoztam azon amit írtatok és (lehet)igazatok van! De én így közel a 30-hoz ahhoz szoktam hogy a kutyának kint a helye(most lehet ezért is köpködni rám),de engem így neveltek!!!

Soha nem engedték meg a szüleim hogy beengedjük a házba a kutyát akár kicsi akár nagy,csak télen a garázsba. Ettől függetlenül van/volt vele foglalkozva és szeretve!

Csak pár hónapja élek városban és nekem fura hogy nagytestű kutyák lakásban vannak........

2012. nov. 8. 20:57
 29/42 anonim ***** válasza:

Pedig természetesnek kéne lennie, hogy a kutya bejárhat a házba. Szerintem. El nem tudom képzelni, hogy kitiltsam őket a házból, pedig nagytestű, hosszúszőrű kutyáim vannak.

Sok újat nem tudok mondani, előttem többen leírták a lényeget.

2012. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Ki beszélt fennhangon? :O Amúgy nálunk is a kutya csak a kertben volt, a szüleim nem engedték. De ettől az enyém lakásban van...tehát ez nem kifogás. De most nem értem mi a probléma. Mindenki úgy tartja a kutyáját, ahogy akarja. Te kertben, más lakásban. Ennyi.
2012. nov. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!