Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen betegsége lehet egy...

Milyen betegsége lehet egy olyan kutyának, melynek hátul kilóg az egyik szerve?

Figyelt kérdés
Mikor kicsi voltam, volt egy tacskónk. Tizennégy éves lehetett, amikor tulajdonképpen kijött hátul egy szerve, és haláláig ott lógott. A kilógó szerv alakja talán egy kissé deformált búgócsigáéra emlékeztetett. :S Fájdalomra utaló jelet a kutya nem adott - bár gondolom, fájt neki -, és a kilógó szervvel is ugyanolyan szaporán futkorászott. o.O Valaki meg tudja mondani, hogy ez minek lehet a következménye? Milyen betegség okoz ilyesmit?
2009. aug. 13. 07:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Méh- vagy végbélelőreesése volt.

Mivel ez kezeletlenül egy idő után halálos, ebbe halhatott bele.

2009. aug. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. :) Igazából nem tudom, a kutya miért nem lett orvoshoz víve - pláne, hogy egy közeli rokonunk állatorvos. :S
2009. aug. 13. 07:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ez mennyire gyakori betegség? (Őrült módon guglizom, de egyelőre nem akadtam rá. T.T)
2009. aug. 13. 07:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat tüzelés, ellés után, gennyes méhgyulladás után. (találsz adatokat a neten, keress végbél-, méh- és hüvelyelőreesésre is) Mivel a kutya érzékeny hámszövete a napvilágon van, így mindeféle fertőzést elkaphat, daganatos betegség alakulhat ki. Valószínüleg genetikai okai is vannak, hiszen ha egy vérvonalban előfordult, akkor gyakrabban fordulhat elő újra.
2009. aug. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg hüvely előreesés is lehetett!
2009. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jaj bocsika látom már írta valaki!
2009. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2009. aug. 13. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!