Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba fiú vagy lány kutya?

Panelba fiú vagy lány kutya?

Figyelt kérdés

A fiút a ajánlották, merthogy az nem tüzel, nincs vele annyi gond, viszont játékosabb, több törődést igényel. Futtatva lenne, elégszer, szóval a mozgása meglenne.


Melyiket ajánljátok? A fiút vagy a lányt? Melyik nyugisabb és melyik rágcsál kevésbé?


Labrador keverékekről van szó, még kölykök.



2012. nov. 11. 15:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
"venni", elírtam, "vinni", ingyenes kiskutyák.
2012. nov. 11. 16:48
 12/16 Csivibaba ***** válasza:
28%
Végül is... Persze, Te jobban tudod, hogy volt-e kutyánk lakásban... Nekem egy shar pei és egy westy volt együtt, illetve most van egy csivava. Szóval valamennyi tapasztalatom azért akad...
2012. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha nyugodt kutya kell, nyugodtat válasszatok, akármilyen nemű is. Aki kutyázik, az tudja, hogy a nemnek nincs nagy jelentősége, kan is és szuka is pont ugyanúgy lehet hiperaktív.

Tüzelésnél meg kannal is vannak ám gondok, úgyhogy ivartalanítás mindkét esetben erősen ajánlott, egészségügyi okokból is.

2012. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
97%
Általánosságban azt szokták mondani, hogy a szukák simulékonyabbak, könnyebb velük bánni, de azért ez egyáltalán nem szentírás, erősen egyedfüggő is a dolog. :) Menj el, nézd meg a kicsiket, már kicsi korban is látszik nagyjából, melyik lesz hiperaktívabb, és melyik nyugisabb. Nemet se az alapján válassz, hogy melyikkel van kevesebb gond tüzelés idején, mert mindkét nemmel problémás ilyenkor... (a szuka ugye vonzza a kanokat, a kanok meg be vannak gerjedve, szöknének, stb.)
2012. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Hovarju ***** válasza:
95%

Nekem volt már kan és szuka kutyám is lakásban. Jelenleg egy ivartalanított szukám van.

Szerintem ne a neme legyen a döntő, hanem a természete. Ha pörgősebb életet élsz válaszd az aktívabb kölyköt, ha nyugisabbat, akkor a nyugodtabbat.

Tüzelési időszakban a kan és a szuka kutyával is lehetnek gondok. Ha ivartalanítod, akkor is ez is megoldódhat.

2012. nov. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

na azért a kölyökválasztás sem egy életbiztosítás...


Én kiválasztottam a legnyugisabb kölyköt az alomból. Hetente látogattam, amíg el nem tudtam hozni, mindig totál nyugis volt. Mióta nálam van, eltelt 3 hét és most kezd hiperaktivizálódni... Persze próbálkozni lehet :D


Amúgy egy labrador tutira rágni fog és rosszalkodni, tökmindegy milyen nemű...

2012. nov. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!