Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ez játék, vagy "bepróbálk...

Most ez játék, vagy "bepróbálkozik"?

Figyelt kérdés
Van nálunk egy kutyus ideiglenesen egy pár napja, és mostanra oldódott fel annyira, hogy beállt játszani a saját 2 kutyánkhoz. Vagyis hogy ezt nem tudom, hogy játék-e... rohangászás közben mindenféle hörgő-morgó hangokat ad ki az új, ugat, meg mintha próbálná csipkedni, harapdálni a mieinket. De ők meg abszolút játéknak veszik, és ha leállnak, az új elkezdi nyalogatni pofájukat. Szóval most nem tudom, hogy hagyjam, hogy így "játszanak", vagy állítsam le őket? Egyébként első szóra abbahagyják. Előre is köszi a tanácsokat...

2012. nov. 11. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A testbeszéd nem mond semmit? Hány éves a kutyus?

A mi 2 éves tacsink is ezt csinálja a csivavával, de tök egyértelmű hogy játékból. Ezt te tudnád megítélni, de szerintem játék az egész.

2012. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 év körüli. A mieink is felnőttek. Hát ez az, hogy nem tudom teljes biztonsággal eldönteni :D Egyértelmű agresszióra való jeleket nem mutat a kiskutya, szóval mondjuk nem vicsorog hátracsapott fülekkel vagy ilyesmi, de ez a nagy hörgés, morgolódás megzavar... De hát gondolom, a kutyák csak értik a testbeszédét, különben nem fognák fel játéknak, nem...?
2012. nov. 11. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Én hinnék a kutyának, nálam is van most két hónapra egy kutya, ugyanezt csinálja, hörög, de mint aki ölni akar, kapkod a kutyám nyakához, az meg örül neki és vicsorog, mondván tud ő is durvulni :D Azért is nem szólok bele, mert látom, hogy ő hogy értékeli, és hiszek neki, végtére is "jobb szeme" van ehhez. Eddig még mindenki egyben van, sőt, egyre jobb haverok. Szóval hacsak a tieid nem abszolút naív lelkek, akik nem veszik észre, ha ki akarják tépni a torkukat, hagyd rájuk, majd jelzik, ha sok nekik :)
2012. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a hörgés, morgolódáson kívül nem látsz semmi olyat ami agresszióra utalna, akkor tuti hogy csak játék :) A mieink is ezt csinálják, de olyan cirkusz közepette hogy rájuk kell hogy szóljak, mert zeng a ház. Ugrál a kicsi körül, morog, "harapja" a lábát, stb.

Szerintem addig ne állítsd le őket, míg nem látod a tieiden hogy zavarja őket. Ha nem tetszene a dolog a nekik úgyis rendre utasítanák. Legalábbis nálunk így van.

2012. nov. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazatok lesz, valószínűleg túlaggódom. :) Akkor hagyom őket, ha nem durvul el.
2012. nov. 11. 22:27
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az én kutyám is ha játszik a társaival hörög is meg morog is.

De hát azt lehet látni, hogy nem úgy mintha mérges lenne.

Ezek más frekvencián hangzanak.

2012. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!