Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyepmesteri telepről szeretnék...

Gyepmesteri telepről szeretnék majd kutyust örökbefogadni, ott is olyan jól ismerik a kutyákat, mint a menhelyeken?

Figyelt kérdés
Szóval megbeszélhetem, hogy én egy nyugodt, nagyobb testű kutyust szeretnék? Ez azért lenne fontos, mert ha nekem kellene kiválasztanom a kutyust, akkor a szívem szakadna meg, hogy nem hozhatom el mindet..
2012. nov. 12. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen ha annyira nem is annyira mint menhelyen, de ismerik a kutyákat.

A legtöbb helyen tudják h melyik tud pórázon közlekedni, melyik jön ki kan meg szuka kutyákkal, melyik problémás, melyik domináns, stb...

2012. nov. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, valamennyire ismerik a kutyákat. De túl sok infót szerintem nem fogsz tőlük kapni... Próbálj meg konkrétan gondozótól kérdezni, aki napi szinten kapcsolatban van a kutyákkal, eteti, esetleg sétáltatja őket.

De ami még fontosabb, a kiválasztott kutyust te is látogasd meg többször, vagy legalább tölts el vele 1-2 órát, ha van rá lehetőség, és így te is könnyebben meg tudod ítélni a jellemét. És ne azért válassz ki egyet, mert megsajnálod. Tudom ezt könnyű mondani... önkéntes vagyok egy menhelyen és sajnos többször volt már olyan, hogy csakúgy ráböktek egy kutyára, hogy ő kell, aztán pár hét múlva visszakerült, mert pl. túl visszahúzódó volt, vagy éppen túl aktív. Meg kell őket ismerni, legalább egy kicsit.

2012. nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16:25-ös! Ha menhelyen voltál már, akkor tudod, h gyepin nincs ilyen h látogatom eddig meg addig. Ott kifizeti és viszi is. Sajnos ott nincs idő erre, 14 nap után bármelyik percben jöhet a T61 :S
2012. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fannybaba8 ***** válasza:
Little Red.: Nem mindenhol Bicskén pl.: papíron úgy van altatnak de van olyan kutya aki 3-4 éve ott van.Csak a nagyon agresszív és beteg kutyákat altatják.Nem menhely hanem gyepi.És érdekes ott nagyon tisztában vannak a kutya viselkedésével (gyerekekkel, macskákkal, kutyákkal hogy viselkedik, pórázon hogy sétál, milyen a kutya maga) ott ezt mind tudják.De az egy nagyon kiemelkedő gyepmesteri telep
2012. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miskolcon van olyan kutya, aki lassan 2 éve van benn. Az nem azt jelenti, h nem altathatják el bármelyik percben. Tegyük fel h lenne egy nagy lefoglalás, 40 kutyával. Amíg tat a nyomozás, addig a gyepin lennének, de ott meg nincs hely. Így a bent lévőkből számosat el kéne altatni. Bármikor jöhet egy ilyen, ha onna kell kutya, akkor vinni kell és nem időzni.
2012. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, Little Red, nálunk a gyepmesteri telep tulajdonképpen a menhellyel együtt van. A menhelyet vezető alapítvány látja el az ebrendészeti feladatokat. Az ebrendészetre bekerült kutyusokat nem altatják, a karantén lejárta után, amint van hely, átkerülnek a menhelyi részre. Úgyhogy itt kicsit másként működnek a dolgok. Bár az tény, hogy látogatni akkor lehet, ha lejárt a karantén és jó esetben akkor már menhelyes a kutyus (ha van hely, mert sajnos sokszor azért nem tudnak kutyát kihozni a menhelyi részre, mert leáll az örökbefogadás és egyszerűen nem tudnák hova tenni...így akár hónapokig marad az ebrendészeten)

A kérdezőnek még annyit szeretnék mondani, hogy legyen erős, ha elmegy a gyepire, sajnos minden kutyát lehetetlen megmenteni... De legalább annak az egynek, akit hazavisz már boldog élete lesz.

Remélem találsz hozzád illő kutyust!

2012. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!