Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szegedi Tappancs menhelyről...

Moravia kérdése:

A szegedi Tappancs menhelyről szeretnénk örökbefogadni egy apró csivava lányt. Ez anyagilag mennyire lesz megterhelő? Illetve, hogy a bérházhoz simán, könnyen hozzá fog szokni?

Figyelt kérdés

(Tudom, hogy buta kérdésnek tűnik, de még soha nem volt hörcsögnél nagyobb állatunk. ) Havi 10. 000 forintnál nagyobb összeget nem tudunk rászánni, de nagyon szeretnénk segíteni rajta.

Nagyon örülnék, ha jó tanácsokat is írnátok, elég fontos nekünk ez az ügy. :)


2012. szept. 22. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

számolj a kötelező oltásokkal melynek darabja 5ezer ft! az esetleges állatorvosi kezelések ami könnyen tízezrekbe kerülhet! a kullancs és bolhaelleni szerekre, valamint a normális tápra és vitaminra!

Tegyük fel, hogy az alapokat számolom! évente 2 oltás (kombinált és veszetség elleni) havonta pl. egy exspot kullancs és bolha elleni szer 1000ft és a táp.. hát számolj normálisabb táppal aminek kilója 700ft:D 1 kg táp neki elég szerintem 5napra.

2012. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Jaj nem kell herceget nevelni belőle. Táp nem kell feltétlenül, sok kutya imádja a csirkefarhátot megfőzve. Plusz olcsó is.
2012. szept. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk kutyán olyan bolha-és kullancsnyakörv van, ami egy évig jó. Egyszer kell 3000-t rááldozni 1 évre.
2012. szept. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
..csirkefarhát.. :) 400ft 1kg :D igaz h 300ft al olcsóbb de biztos nagyon sok tápanyag van egy kis csontba... :) gratulálni tudok az ilyen gazának :)
2012. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%
milyen az a nyakörv ami 1 évig jó 3000ft ért ?:D
2012. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Elárulom, hogy 180 ft kb. egy kiló. Pluszban mégis ki mondta neked, hogy csak azt adunk neki? -.-'

Nem kell mindig táp kétpofára...

2012. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Képzeld, van olyan nyakörv.
2012. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

A lényeg, hogy egy csivava eltartása bőven belefér havi 10ezer forintba. Lesznek ugyan hónapok, amikor vannak rendkivüli kiadások, mint pl. az oltás, de ez évente egyszer van. Ráadásul egy csivava nem eszik túl sokat.

A bérházhoz simán hozzászokik, csak persze attól hogy kicsi, még rendszeresen kell sétáltatni.

Én még az olyan gazdákat utálom, akik azt hiszik, hogy egy állat csak akkor boldog és egészséges, ha állandóan drága táppal etetik.

Én baromi boldogtalan lennék ha állandóan csak száraz kaját kéne ennem.

2012. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Az oltások és nyakörvek teljességgel beleférnek a keretbe, csupán az átlagos hónapokra voltam kíváncsi. Reménykedem benne, hogy jó helye lesz nálunk! :)
2012. szept. 22. 18:21
 10/18 anonim ***** válasza:

Lehet a menhelyen megkapta az oltásokat vagy tudtok egyezkedni hogy oltsák be a menhelyen és hátha kaptok kis kedvezményt az oltásokra mert elviszitek ;) lehet velük egyezkedni.

Kistestű kutyus lévén havi tízesből bőven kijönnek a dolgai de ha esetleg állatorvoshoz kell vinni valamiért a közeljövőben kalkulálj egy kis többletet.

2012. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!