Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie vagy Német Dog?

Border Collie vagy Német Dog?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyaválasztás előtt állok. Német Dog, vagy Border Collie között szeretnék dönteni - igen, minden meg van, ezzel nem kell semmit sem mondani.

Csak azt szeretném kérdezni, hogy tulajdonságban ki győzne....melyik fajta? Ez a 2 fajta jöhetne szóba.


2012. nov. 7. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Melyik tulajdonságban drága? Abban, h melyik a magasabb? Vagy abban, h melyik eszik többet? Vagy abban, h melyik gyorsabb? Vagy abban, h melyik terel jobban?

Tök más a két kutya....

2012. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom, hogy jutottál pont erre a két fajtára, teljesen mások, ég és föld... A dog komótos, mamlasz fajta, a border meg egy mérgezett egér. A dog él kb. 6-8 évig, a collie 15 évig simán elél.

Szóval nem értem, teljesen mások az igényeik.


Nekem a német dog a favoritom egyébként.

2012. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Kedvenceim.

A német dog aranyos, mamlasz, gyerekszerető

A border collie okos, jó terelő, családszerető.


A tulajdonságok, családi kedvencekhez méltó kéne. ^^

Remélem értitek...

2012. nov. 7. 18:55
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Remélem tudod, hogy a dog 120ezernél kezdődik? A collienak nem tudom, hogy mozog az ára, de nem hinném, hogy ennél olcsóbb lenne...
2012. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Collie napi 2 óra intenzív mozgatást igényel emelet persze jó családi kutya..

Mennyit sétálnál vele naponta ? Kutyás sport? Kutyasuli?

2012. nov. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Minden pipa.



Fajtatiszta Német Dog kölyköt 55 ezerért is lehet találni....

2012. nov. 7. 19:28
 7/13 A kérdező kommentje:

Nullázzunk már le minden kételyeket!

Nem azt kérdeztem, mennyi, hogy kell vele bánni, hanem hogy melyik lenne jobb családba.


Köszönöm...

2012. nov. 7. 19:30
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen nevelés kérdése.

És ha annyira tisztában lennél mindennel mint amennyire hiszed tudnád hogy jó vérvonalú kölyköt 100 ezer alatt nem kapsz szinte semmilyen fajtából pláne nem Dogból.

2012. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Igen, lehet kapni 55eFt-ért is német dogot, de hogy ott a szülőknek egy darab szűrésük sincs, az is biztos. Az egészséges kutyát és a fajtára jellemző vonásokat kell megfizetni. VEhetsz szaporítótól 55eFt-ért kutyát, csak nehogy 2 év múlva azzal gyere, hogy dp-s a kutyád, a műtét lábanként 150eFt, mit csinálj most?!


Egyébként amit kérdezel, nevelés kérdése mind, ahogy előttem is írták.


Neked kell eldöntened melyik kutya illik jobban hozzád.

2012. nov. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Na, ez is jól kezdődik.... Egy óriás testű fajtát akarsz venni szaporítótól, aki eleve nehéz eset, ami a tenyésztést és a felnevelést illeti? Ami kifejezetten hajlamos például a diszpláziára? Ha a vételárra csak ennyit szánsz, mi a fenéből fogod etetni és mivel??? Ha csak azt teszed félre egy évig, amibe egy dog tartása kerül havonta, akkor megvan egy jó minőségű kölyök ára tenyésztőtől, törzskönyvezve.....
2012. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!