Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondanak rosszat a...

Miért mondanak rosszat a bullterrieremről?

Figyelt kérdés

Van egy bullterrier kutyám és ha sétálni megyek, vagy csak velem van valahol akkor mindenki "leszolja" példa: Megyek sétállok a kutyámmal a parkban és akkor jön egy gyerek: Nézd anya, ott aza csúnya kutya, amit útállok!" Meg akkor, mindenki megbámulja, azt mondják rá hogy milyen ronda... "Nézd azta csúnyafejű kutyát!" "Olyan a feje mint egy malacnak!" "Hogy néz már ki eza kutya?!" Én meg mondtam neki hogy: "Hát, szebb mint Te az biztos!" Aztán elmentek... Eza a típusú kutya "más" mint a többi, ezért tetszett meg, és akkor mindenki leszolja, csakmert nem úgy nézki mint a többi???

Ha valaki nem ismerné, hogy milyen eza fajtájú kutya itt egy link : [link]

Mások szerint is csúnya, vagy miért mondják rá, hogy milyen ronda...stb.?


2009. aug. 14. 14:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%
Az öcsémnek ilyen kutyája van,és a macska a hasán alszik. Nagyon vicces ahogy néha szórakoznak. Nincs vele baj soha nem bántott még senkit,nagyon sok függ a nevelésétől és hogy van szocializálva. Az az igazság mikor először megláttam a kinézetéről egy patkány jutott eszembe.
2009. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
66%
A szomszédomnak is ilyen kutyája volt és az megette a kölykeit, de a szomszédom többi kutyája is elég agresszív volt, szóval szerintem is nevelés kérdése
2009. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
97%

A kutyából, h mi lesz, az nevelés kérdése. Szerintem buta feje van a kutyának, de tapasztalatból tudom, hogy nagyon is okosak, taníthatók, barátságosak.


Az, hogy valaki az utcán ilyet mond egy kutyára, az bunkóság... Én se mondom minden emberre, hogy ez ízléstelenül öltözik, ennek nagy az orra...stb

2009. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem szépek! Legyél rá büszke. Ne foglalkozz más véleményével!
2009. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Berkes László válasza:
11%

Tisztelt Kutyabarát !


Tedd a szívedre a kezed és nézz meg egy német jucit vagy egy rotit és mond meg melyik szebb !

A te kutyádat harci kutyának tenyésztették ki emiatt az álkapcsa természet ellenesen fejlődött,emiatt úgy néz ki mint egy horrorisztikus tengeri malac.

És akkor a még az értelmi képességeiről nem is beszéltem!!!!!

2009. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
93%
Sok ember tartja csúnyának a Bullokat, és valljuk be nem is igazán szépek. De én kimondottan kedvelem, és a páromat egy ilyen kutyával szeretném meglepni, mert imádja őket. És az, hogy harci kutyának lett tenyészve, hát olvastam utána és kimondottan gyerekbarátnak írják ezt a fajtát és nyugodt természetűnek. A roti semmivel nem szebb és okosabb, valamint nem egy roti támadt már emberrre. De ez is mind csak neveltetés kérdése. Semmi baj nincsen a Bullokkal, ne foglalkozz más emberek véleményével. Nem tetszhet mindenkinek ugyan az! 22/L
2009. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
79%

Kedves tegnap 17:49-es!

Mivel a megszólításod "tisztelt kutyabarát" volt, így kutyabarát lévén magamra vettem, úgyhogy ha nem bánod válaszolok neked (szigorúan szívretett kézzel!!)

Szerintem -bár ez az én szubjektív véleményem- egy bullterrier, vagy egyáltalán, akármilyen bulldog sokkal szebb, sőt, elegánsabb mint pl. egy roti vagy német juhász, amik szintén szépek, de az én szemeben messze eltörpülnek egy bull mellett.

Az értelmi képességeikről meg sokat lehetne beszélni, a bullok -így az említett bullterierek is- híresek arról, hogy okosak, értelmesek, nagy részük jó munkabíró, gyerekek mellé is ideális játszótárs, mert magas a fájdalomküszöbük, nem kapnak oda, ha a csöppség nyúzza őket.

egy kutyabarát

2009. aug. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Berkes László válasza:
11%

Hát barátom te igazán a szubjektiv véleményedet irtad le.

Az általad leirtak 100 % elentétesek a szakirodalommal.

Pedig azokat nem kisebbségi érzésben szenvedő idióták irták.

2009. szept. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bullterrier a kedvenc kutyafajtám kb 5éve, akkor láttam életembe először ilyen kutyát.Tavaly karacsányora kaptam egyet, és a világ összes pénzéért sem adnám másnak. Nekem is azért tetszett meg mert másoknak nem tetszik és mert mások szerint csúnya, szerintem is "csúnya" de annyira, hogy az már szép és különleges, nekem is mindig beszóltak míg kisebb volt, most, hogy már 1 éves szinte, ritkán kommentálnak, de nem is nagyon érdekel, a haverjaim is azt mondják, hogy szép csak meg kell szokni mert érdekes a feje xD Ja és egyáltalán nem agresszív még soha nem támadott meg senkit, a mi városunkba nem sok bullterrier van, idáig azt hiszem kettőt láttam , egyiket egy 70 éves néni sétáltatta a másikat meg egy kislány, szóval nevelés kérdése, hogy agresszív lesze vagy sem. Engem életembe idáig egy kutya harapott meg, egy pincsi :D erre mondják, hogy a látszat csal.Aki szerint meg ronda az vegyen szép Németjuhászt vagy Spánielt(engem pl az zavarna ha olyan kutyám lenne mint mindenki másnak).Én sok kutyával találkoztam életemben, de ilyen jópofa, bolondos kutyát még nem láttam, néha este ugat, hogy menjek nézzem meg a "produkcióját"(össze vissza forog, szökdösik,futkorászik veri le a párnákat az ágyról) mintha direkt azt akarná, hogy röhögjek rajta... :) gondolom te is tudod, hogy miről beszélek :D Sok ember irigy, primitív vagy rosszindulatú de ne törődjél velük, isten éltesse sokáig a kutyádat!
2009. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
48%

2009-09-01 22:26

"barátom", te nagyon okoska!!! kérlek linkelj be bármilyen szakirodalmat, ami nem azt írja, hogy a bull típusú terrierek okosak és emberimádók! nem fogsz ilyet találni, elárulom. a németjuhászok szépek, de nem túl különlegesek és értelmi képességekben igenis vetekednek a pitbullokkal például (mindkettő nagyon okos!). a rottweiler meg szerintem egy ronda, ijesztő, agresszív és nem túl okos kutya. ennyit rólad, "barátom". sz@rt se értesz te a kutyákhoz.

2010. aug. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!