Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondanak rosszat a...

Miért mondanak rosszat a bullterrieremről?

Figyelt kérdés

Van egy bullterrier kutyám és ha sétálni megyek, vagy csak velem van valahol akkor mindenki "leszolja" példa: Megyek sétállok a kutyámmal a parkban és akkor jön egy gyerek: Nézd anya, ott aza csúnya kutya, amit útállok!" Meg akkor, mindenki megbámulja, azt mondják rá hogy milyen ronda... "Nézd azta csúnyafejű kutyát!" "Olyan a feje mint egy malacnak!" "Hogy néz már ki eza kutya?!" Én meg mondtam neki hogy: "Hát, szebb mint Te az biztos!" Aztán elmentek... Eza a típusú kutya "más" mint a többi, ezért tetszett meg, és akkor mindenki leszolja, csakmert nem úgy nézki mint a többi???

Ha valaki nem ismerné, hogy milyen eza fajtájú kutya itt egy link : [link]

Mások szerint is csúnya, vagy miért mondják rá, hogy milyen ronda...stb.?


2009. aug. 14. 14:16
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
Ez az egyik legjófejebb kutya a világon igaz télleg nem a legszebb de a maga módján szép és aki nem ért hozzá az kussolhat meg az ilyen városi s*arok hogy "jajj utálom ezt a kutyát" ,................egyszerűen nem kell velük foglalkozni a te kutyád téged szeret meg minden ki nem pottyantja le magasról a véleményüket
2011. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

az ilyen kutyákat az előítélet bélyegzi meg.

szerintem szépek,és a szememben többet ér a pincsiknél és társaiknak. - ez csak magánvélemény -

Ne törődj vele más mit mond,ez a te kutyád,szereted akkor nem számít ki mit mond.:D

2011. szept. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 hell-ikon ***** válasza:

Megmondom őszintén, hogy a 90'-es években, mikor először hallottam/láttam képeket a fajtáról, nekem sem tetszett. Aztán végülis rájöttem, hogy tulajdonképpen nem is az a bajom vele, hogy csúnya csak annyi, hogy számomra nagyon szokatlan volt a fej formája. Azóta persze már megszoktam és szépnek látom most már ezeket a kutyákat.


Nálunk annyira még nem elterjedt ez a fajta (szerintem legalábbis), így inkább az lehet a gond az embereknek, hogy tényleg szokatlan, ismeretlen még az emberek számára ezért is állnak úgy hozzá, ahogy.

Bár ezt én bánom a legkevésbé, legalább nem lesz ebből is (remélhetőleg) egy agyon szaporított fajta, mint pl. a német juhászból.

2011. szept. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 hell-ikon ***** válasza:

Egyébként meg tojni kell az egészbe.

Magadnak vettél kutyát és nem a kismilliomodik embernek az utcán.

2011. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik a bull terrier, sőt, ugy általában szeretem a különleges állatokat. Halaimat az aváriumban is ugy válogatom össze, hogy minél szokatlanabbak legyenek. Hamarosan lesz nagy, kb 2 méter hosszú akváriumom, és egy csapat ilyet szeretnék: [link]

Mondjuk pasikban is szeretem a különlegeset (nem elvontat), pl tetszik ha egy pasi rajzol, vagy zenél és tényleg művész-lélek is egyben, és ugy is néz ki hogy látod rajta hogy benne van a dologban. Nekem az különleges, és tetszik.

2011. szept. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
nekem 2 bullterrierem is van, és szerintem nagyon szépek és aranyosak, imádom őket! a barátaim meg azt mondják rájuk hogy olyan rondák, hogy már szépek... hát nem tudom, de ne foglalkozz azokkal akik leszólják, igenis szépek és különlegesek! bullterrier forever! :D
2011. szept. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Falun ***** válasza:

Két fajta ember van.


Aki szerint szép és aki szerint csúnya a bullterrier!


Én rajongok értük!!!! Nekem nagyon tetszenek!

Eddig azért nem volt bullym mert nincs meg a megfelelő körülmény a tartásához.

De amint lesz lehetőségem nekem is lesz egy fehér fül vagy szemfoltos bullim!


Arra meg ne figyelj hogy ki mit mond a kutyádra!!!!

A lényeg hogy szereted, neked tetszik!

És neki te vagy a mindene! :)

2011. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem se foglalkozz vele, az én kutyámra is mondanak hasonlókat (fehér boxer), de mindig vissza szóltam, hogy elsőnek nézzen tükörben. De mostmár annyit sem érdemelnek az ilyenek, hogy egyáltalán az ember hozzájuk szóljon.


Még annyit hozzátennék, hogy a bull terrier sajnos már nem ritka hazánkban, így már ez a fajta is a szaporítók kezére került sajnos. Csak elég megnézni a fajtamentés honlapját, illetve fórumát, hogy mindig keresnek ideigleneseket mert van egy pár bully. Ráadásul a nagyja nagyon rossz állapotba kerül a fajtamentéshez (csont soványra lefogyva, rettenetes bőrbetegséggel, és volt amelyiknek nem gyengén idegrendszeri problémája volt) és ez mint a szaporítók miatt van, illetve a "kedves" és "felelősséges" gazdik miatt.

2011. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem se foglalkozz másokkal, hogy mit mondanak a kutyádra :).

Nekem most lett egy kínai meztelenem, hát kivittem sétálni, és kb. 6 ember kérdezte meg, hogy mi ez?

Na mondom, idióták :D.

Nekem se a kedvencem, sem a bullterrier, sem a bulldog, sharpeii, és még sosolhatnám, de akkor sem fikázom le őket.

Szóval ne foglalkozz senkivel, hanem szeresd :)

2011. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 hell-ikon ***** válasza:

"Még annyit hozzátennék, hogy a bull terrier sajnos már nem ritka hazánkban, így már ez a fajta is a szaporítók kezére került sajnos."


Ezt sajnálattal olvasom, és belátom a tévedésem. Én -helytelenül- csak a lakó környezetemből indultam ki, itt még kevés van, yorki, beagle, amstaff viszont rengeteg.

2011. szept. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!