Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki 'vegetáriánus', annak nem...

Aki 'vegetáriánus', annak nem képmutatás a kutyatartás?

Figyelt kérdés
Elvi okokból úgy döntöttem, hogy halon kívül más húst nem fogok magamhoz venni. Eddig is kb. szökőévente tettem, mivel nem igazán szeretem, régóta érett már bennem ez az elhatározás. KIOKTATÁST NEM KÉREK! Viszont a kutyáim természetesen kapnak tápot, húst, csontot stb. Természetesen nem fogom kidobni a kutyáimat vagy ilyesmi, csak nem tudom, hogy kéne a kettőt összeegyeztetni. Van esetleg valaki, aki szintén így tart kutyát?
2012. nov. 15. 09:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az összefüggést.
2012. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te nem kimondottan a vegetariánus életfelfogás miatt tértél át erre az étrendre, így nem összeegyezhetetlen vele az, hogy a kutyáid a nekik megfelelő ételt kapják.
2012. nov. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Mint írtam elvi okokból döntöttem a húsok hanyagolása mellett. (A vágóállatokkal történő embertelen kizsákmányolás miatt). Na most belőlük készül a kutyatáp is, az ő csontjukat eszi a kutya, az ő húsukat főzöm meg nekik. Tudom, hogy a kutyának szüksége van a húsra, nem fogom zöldséggel meg ilyen marhaságokkal etetni, csak olyan képmutatásnak érzem ezt.
2012. nov. 15. 09:58
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem az összefüggést. Végül is nem megenni fogod a kutyáidat, akkor meg mi köze lenne a kettőnek egymáshoz...?
2012. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem a megevésen van a hangsúly, nekem sem azzal van a bajom, hogy a hús mérgező, mert nem az, sőt sokak szerint finom is. Ez alavető piacelmélet. Minél több húsra van szükség, annál több állatot fognak levágni, annál több állat fog szenvedni. Ehhez a 2 kutyám tartásával hozzájárulok.
2012. nov. 15. 10:01
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Aha...na ezt eléggé utálom... tudod te h a halakat sokkal kegyetlenebbül mészárolják le, mint a háziállatokat? H megfulladnak a nagy hálókban, ahova sokszor delfinek és cápák is ártatlanul belekerülnek és kínhalált halnak????


Nem a kutyáid miatt vagy képmutató, hanem alapból.

2012. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
tejet iszol?
2012. nov. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ez nem valódi vegetarianizmus, nem is mondom magam annak. Mivel szerényebb anyagi kereteim miatt nem tudom magamnak megengedni a megfelelő húskiváltó táplálékot, így kénytelen vagyok ehhez folyamodni. Tisztában vagyok a halászattal is, de döntenem kell. És igen, egy marhát vagy egy disznót jobban sajnálok, mint egy halat. Evvan.
2012. nov. 15. 10:08
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarsz képmutató lenni, akkor se bőrcipő, se tollpárna, se rántotta, se joghurt, se nem vegán termékek
2012. nov. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
vegánizmus meg a vegetiraizmus az 2 külön dolog
2012. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!