Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a kutyámnak, hogy leküzdje a félelmét? Kicsit hosszú lesz, lent leírom.

Figyelt kérdés

Pár éve otthon edzés közben kiugrott a térdkalácsom. A kutyusom pont bent volt a szobában, azonnal odarohant hozzám és végig mellettem volt. Percekig nem is tudtam megszólalni, annyira fájt, persze műtét lett belőle, porcleválás, szalag is megnyúlt és jött a több hónapig tartó gyógytorna, mankózás. Ettől kezdve a kutyusom, még a gyógytornát se akarta "engedni". Konkrétan ki kellett csuknom, ha jött a gyógytornász, aztán meg amikor egyedül csináltam a gyakorlatokat, odarohant hozzám és az ölembe ült, hogy ne tornázzak. Azóta már edzek rendesen, de a kutyám, ha meglátja behúzott farkincával elrohan és be sem mer jönni a szobába. Régebben még reszketett is, mostmár jól van, ha nem lát közben... Ha végzek, akkor meg egyből rohan hozzám farokcsóválva.

Volt már, hogy torna közben bent maradt velem, de egy helyben ülve mereven figyelt. Ha nem reszketett, adtam neki jutifalit és megdícsértem.

Nem szeretném, ha miattam állandó félelme lenne a torna miatt, pl. a súlyzókat ha felemelem, akkor is elrohan. Tudnék neki valahogy segíteni? Értem, hogy ez neki is trauma volt, de ennyire? A szobabiciklitől is fél, ha valaki ráül...mert ugye azon kellett erősítenem a lábizmaimat.

Még annyit, hogy a baleset előtt is rendszeresen edzettem és akkor semmi baja nem volt vele.



2012. nov. 15. 11:10
 1/6 sippara ***** válasza:
78%
Valószínűleg akkor, ott "túlspiláztad" és a kutyának nagyobb traumát okoztál, mint kellett volna. Idő, lassú szoktatás és jutifalat/dicséret, ha lazán viselkedik (félre ne érts, nem kisebbítem a fájdalmaidat, ugyanezzel fekszem most itthon, várok a műtétre :))
2012. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
78%
...még mindig az első vagyok, bocsánat, hogy visszakérdezek, de tudnál picit mesélni az időszakról akár privátban? Nagyon sok mindent nem mondott el a doki (mankóval mehetek-e sétáltatni, mennyit mozoghatok egyáltalán, ilyesmik).
2012. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából abban a pár percben meg se szólaltam, csak ültem a földön a térdemet fogva... pont azért is nem akartam reagálni, mert a kutya mellettem volt. Utána az volt az érzésem, mintha meg akart volna védeni ezektől a helyzetektől, de ez valahogy átalakult nála félelemmé, mert mégsem tudta megakadályozni, hogy tornázzak. De ezt csak én látom így, egyáltalán nem biztos, hogy a kutya fejében is ez játszódik le.

Próbálom a jutifalis dolgot, igazából már sokat javult a helyzet, de messze nem ugyanolyan, mint előtte volt.

Jobbulást Neked és írok privit!

2012. nov. 15. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de édes kutyád van!!:-)Szegény kutyus félt.Hülye tanácsot nem akarok adni, de ez olyan édes dolog!Biztos nagyon szeret:-)
2012. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont azért sajnálom, hogy "miattam" ennyire fél valamitől, mert nagyon szeretem.

És azt nem is írtam, hogy tavaly augusztusban neki is volt egy nagyon komoly térdműtétje. Ugyanúgy a bal lábán. Térdkalács ficam + szalagszakadás, és még a térdárkot is mélyíteni kellett, majdnem 3 órán keresztül műtötték.

Szerintem nincsenek véletlenek... de hogy mindketten átesünk szinte ugyanazon, az még nekem is hihetetlen.

Ő lenne az: [link]

2012. nov. 15. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Kis édes szőrpamacs!Lehet idő kellene még neki.Hogy erről a szokásáról /vagyis félelmétől megszabadítani nem tudom hogy lehetne.Lehet jó lenne ha edzés közben kicsit kényszerítenéd hogy veled legyen.Úgy mondottam egy kicsit játsz vele közben, vond be őt is.Nézze meg a súlyokat, így hát ha megértené hogy nem bánt az a súly:-)
2012. nov. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!