Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg alapvető...

Hogy tanítsam meg alapvető dolgokra a picit?

Figyelt kérdés

Kaptam egy pici, (még nincs 3 hónapos) kutyust. Talán puli és vmilydn dog keverék, nem tudom pontosan. Na szóval azt szeretném tudni,hogy ti hogy tanítottátok meg a pici kutyusotoknak az ilyen alapvető dolgokat? pl.: ül, marad, gyere, labdát visszahozni, fekszik... ilyenek. :)

Ha minden nap foglalkozom vele,fog sikerülni? Néhány hasznos tanáccsal el tudnátok látni, még nagyon kezdő gazdi vagyok :D


2012. aug. 11. 18:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Először is ráérsz egy éves korától nevelni, ilyen dolgokra, legyen még gyerekkora annak az ebnek.


Másrészt meg vidd el kutyasuliba. Óriási élmény mind kutyának, mind gazdinak, illetve jó kezekben lesztek, nem tanítasz neki rossz jelekkel butaságokat. Ha még nem csináltál ilyet, nem ajánlom, hogy tanítsd önállóan, vagy nagyon ásd bele magad a témába és ne itt kérdezősködj!

2012. aug. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem akarok én semmi különöset, csak egy rendes, jól nevelt kutyust :) Kutyasulihoz meg nincs időm, mivel én is suliba járok, kevés időm van még így nyáron is. Meg faluban lakom, nincs túl közel kutyasuli. (16/L)
2012. aug. 11. 18:43
 3/22 anonim ***** válasza:

Szép fokozatosan kezd el tanítani, először csak pár percig gyakorolva azt a dolgot ami épp soron van, esetleg játékosan a nap folyamán lehet erre még erősíteni.

Ebben egész jól le van írva és képekkel illusztrálva, hogy mit hogy lehet megtanítani:

*****

Szerelkezz fel egy halom jutalomfalattal (virsli, párizsi, sajt apró kockára vágva) és ezzel sokkal könnyebben fogsz bármilyen eredményt elérni, mint ha kényszeríteni szeretnéd (fenéklenyomás, pórázrángatás...)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

A klikker tanítást javaslom, ez a legkorszerűbb, legeredményesebb és leghatásosabb tanítás (mindig leírom, de igaz, a rendőr- és kereső kutyákat is, a segítő, terápiás és mentő kutyákat is ezzel a módszerrel képzik már ki, nem beszélve a komoly munkakutyásokról.) Ezt olvasd el hozzá, itt minden le van írva. [link]


A labdához kell, hogy apport készsége legyen a kutyának. Ha neki nincs, ha az eldobott labdák, botok nem hozzák lázba, akkor ezt ne is erőltesd. Ha érdeklődik, játszik velük, utána lehet jutalom falattal vagy másik játékkal motiválni, hogy vissza hozza.


Behívásnál néhány dologra kell figyelned. Még most egészen kölyök korában ne büntesd, ha megtagadja. Később, 7-8 hónapos kora után már komoly szemtelenségnek, szabályszegésnek számít. Mindig hátrálj előle, menj az ellenkező irányba, ha hívod, sose menj utána, mert azzal csak a bizonytalanságodat mutatod, csak még inkább elküldöd magaddal. Érdemes jutalom falatot használni még fiatal korában, hogy tudatosodjon neki, jó dolog hozzád bemenni. Séták során ne csak egyszer hívd magadhoz, hanem akár 10-15 alkalommal, adj neki csak egy jutifalit és engedd vissza futkosni. Ne az legyen, hogy csak a séta végén hívod be, mert így csak az tudatosul benne, hogy a behívás egyenlő a móka végével.

Nagyon ajánlom, hogy a 3. oltása után járj vele kutyaoviba, ahol kellően tud szocializálódni és ahol az oktató tud segíteni nektek minden problémátokban.

2012. aug. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

a kutyasuli általában hétvégente van és csak kb 2 óra szóval nem olyan sok idő..


ha suliba nem is,de kutyaoviba mindenféleképpen vidd el!!

olcsóbb is mint a suli,de oda elég csak hétvégente járni..


egyik ismim is suliba jár még,de elviszi a kutyáját kutyasuliba, eljár hétköznap is meg hétvégén is!!

mindenki arra tud időt szánni amire akar!!

2012. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

Persze, ha annyira szeretném, persze hogy el tudnám vinni kutyasuliba.:D De én azt nem tartom szükségesnek jelenleg, szerintem egyedül kis fog sikerülni.:) Még csak egy hete van nálam, de már hallgat a nevére és idejön, ha hívom :)

2012. aug. 11. 19:52
 8/22 anonim ***** válasza:
Naponta, kétnaponta vidd jól szocializált kutyák közé feltétlenül. És mindenképp találkozzon saját korabeli ebekkel, ez nagyon fontos a fejlődéséhez. Az oviban ez biztosított, kontrollált környezetben, ezért ajánljuk annyira. Most nem a nevelésről van szó, hanem a szocializálásról.
2012. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
És az miért fontos annyira? Egyébként van 2 kistesója is :)
2012. aug. 11. 21:04
 10/22 anonim ***** válasza:

Sose lesz a kutyád jól nevelt, ha nem elég jól szocializált = nem találkozott, nem létesített kapcsolatot élete során sok másik kutyával = nem tudja a kutyanyelvet, nem képes minden helyzetre megfelelően reagálni más kutyákkal kapcsolatban (bocs az =-ért, nekem így egyszerűbb volt leírni). Ezért kell. Egy jó kutyaovi pedig egy életre szóló, csodálatos élmény a gazdának is.

6-7 hónapos korában már elkezdheted képezni, ill. játék közben óhatatlanul elsajátítja majd a labda visszahozását, a kötél elengedését. De valóban nem kell előbb elkezdeni, mert a kiskutyának rengeteg egyéb dolgot is el kell sajátítani. Ülni jó, ha mondjuk megtanítod, hogy kiskorától szokja, hogy örömmel tanul veled, és örömmel teljesíti azt a kis parancsot. Tanítani csak minden nap 5-10 percet tanítsd, csak addig, míg ő még szívesen folytatná.

2012. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!