Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tartsak?

Milyen kutyát tartsak?

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondták,hogy csak olyan fajtát tarthatnék,ami nem hosszúszőrű/nem vedlik sokat és egy kb.70 négyzetméteres lakásban jól érezné magát.Tudnátok ilyen fajtát mondani?:)Előre is köszi:)

2012. nov. 16. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Egy kutya se érzi jól magát 70 négyzetméteren.
2012. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első hülyeséget mond,nem a lakás mérete számít hanem a séták/fárasztás száma. Persze úgy nem érezné jól magát egy kutya 200 négyzetméteren se ha mondjuk soha nem sétálna és pelenkára kéne piszkítania.

Amúgy szüleidnek tudnia kéne,hogy egy rövidszőrű kutya egész évben vedlik folyamatosan pici tüskeszerű szőröket ami aztán mindenhova beleragad. Viszont egy hosszúszőrű kutya alig vedlik,sőt van olyan fajta pl az uszkár ami egyáltalán nem vedlik.

Na kezdjük az elejéről. Mennyit tudnál sétálni egy kutyával,mekkora méretűt szeretnél,járnál e oktatásra vele,van e vele valami terved pl örző-védő,agility stb? Családbarát kutyát szeretnél vagy egygazdás fajtát inkább? Gyerek van a családban?

És végszó,vásárlás előtt ezeket olvasd el kérlek mindenképp :


[link]


[link]

2012. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
A kutyák 95%-a remekül érzi magát 70 négyzetméteren, ha a gazdi mellett lehet, és napi 3-4 séta van számára biztosítva.
2012. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a rövid szőrű kutyáknak van,hogy sokkal jobban hullik a szőre. :)
2012. nov. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az első tényleg baromságot ír. Tapasztalatból mondom h a lakás-kutyák boldogok! Nekem egy beagle-öm van 50m2-n.

Szuperül megvagyunk. Imádjuk egymást. Napi 3 sétával éli boldog kutyaéveit. Sok sok szeretet, játék és finom falatok társaságában. AM ajánlom a beagle-t ha szeretnél egy sportos ebet ;)

2012. nov. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban attól hogy rövid szőrű az nem jelenti azt hogy nem cserélődik a szőre, pont hogy a vedlős kutyával jársz jól, mert azt egy évbe párszor alaposan rendbe rakod és kész van, míg mondjuk a kisebbeket meg mindig vinni kell a kozmetikába nyírni. Ezt mond el nekik mindenképp hogy a hosszabb szőr ne legyen akadály, csak igazolásként mondom hogy voltam egy ismerősnél akinek boxere van és attól hogy hozzám ért a kutya és megsimogattam, a nadrágom és a kezem is olyan lett mintha macskát simogattam volna, ezen meg is lepődtem mert a saját hosszú szőrűm nem hullat egyáltalán.
2012. nov. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tanácsokat,mindet figyelembe fogjuk venni és alaposan utánajárunk dolgoknak:)
2012. nov. 17. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!