Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyasétáltatás?

Első kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Ti hogy éreztétek magatokat? Nemrég szereztem be egy 5 hónapos kölyköt, kb. 40 centi magas, 8 kiló, de elég furcsa... a többi kutyáshoz képest. Mintha nem nekem találták volna ki, vagy nem tudom, nagyon idegen az egész.


Ti hogy voltatok vele?



2012. nov. 17. 10:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
Először még furcsa az első kutyasétáltatás de minél jobban megszokjátok egymást a kutya is jobban fog hozzád ragaszkodni és te is hozzá.Ne aggódj előbb utóbb megszokjátok egymást.Először nekem is furcsa volt de most már 4 éve velünk van a kutyám és nagyon ragaszkodik,főleg hozzám pl.ha elengedem jön utánam,én elkezdek futni ő is.Minél többet sétáltatod és vagy vele annál jobban ragaszkodni fog hozzád és annál jobban fog szeretni. Ha megkérdezhetem akkor milyen fajta a kiskutya?
2012. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

fejtsd ki bővebben (: Mik voltak a tapasztalataid amikor levitted? Miért találod furcsának? Nem tetszik a külleme vagy a személyisége?

Ha soha életében nem sétált még, akkor szokatlan lehet neki a póráz. Vagy befékez és te húzod, vagy ő húz téged. Hagyj neki időt h megszokja. Játssz vele úgy h rajta van a póráz, h hozzá tudjon szokni az érzéshez.

2012. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Valami Labrador keverék, gondolom Rottweiler, vagy Erdélyi Kopó. Nem tudom meddig fog még nőni.


Igazából az a furcsa, hogy én is most sétáltatok először kutyát és látni a gyakorlott kutyasétáltatókat, mintha "összeöntötték volna őket" a kutyájukkal, vagy nem tudom.


Engem meg hol húz, hol visszaránt és szinte mindig körbeteker a pórázzal, pedig direkt hagyományossal sétáltatom, mert azzal elvileg könnyebb nevelni.


Még nem volt rajta póráz, nem tudom, mennyi idő alatt szokja meg, de remélem mihamarabb, mert így elég kellemetlen. :D

2012. nov. 17. 10:50
 4/11 anonim ***** válasza:
ez teljesen normális. meg kell ő is tanulja a sétáltatás szabályait. ahogy a kisgyereknek is midnent megtanit az anyukája igy te is meg kell őt tanitsd mindenre, hisz nincs honnan tudja a pórázon sétálás szabályait.
2012. nov. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne légy türelmetlen.

A második kutyánk egy már nagyon jólnevelt, jólképzett blöki mellé jött, akivel élmény volt a séta. Láb mellett jött, póráz nélkül is simán lehetett vele sétálni, ahogy írod, mintha "összeöntötték volna" minket.

Aztán megjött kölyök és pont ugyanezt éreztem mint te. A kölyök ment össze-vissza, szaglászott, nem figyelt, lábamra tekerte a pórázt... Majd megevett a fene.

Aztán szépen meg lett nevelve, hozzá szokott a pórázhoz, a séta szabályaihoz. Mostmár vele is ugyanolyan élvezetes sétálni.

2012. nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fannybaba8 ***** válasza:
Csak nyugi! :) Ez normális hogy húz, körbe tekeri a pórázzal a lábadat.Hisz még kicsi.Majd hozzá szokik és szépen fog.
2012. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jólvan fannika te kövér rozmár takarodj innét any.dba, vagy mész a vágóhídra.
2012. nov. 17. 18:15
 8/11 Fannybaba8 ***** válasza:
Mivan?
2012. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fannybaba8 ***** válasza:
Ezt most mire írtad? Mit mondtam amiért így kell beszélned?
2012. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fannybaba8 ***** válasza:
Mielőtt ítélkedsz kondold meg mit mondasz anyukám meghalt... És nem vagyok kövér.Sportolok és 41 kg vagyok 13 évesen ez nem kövér...És én egy normális választ adtam
2012. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!