Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék változtatni a...

Hogyan tudnék változtatni a kutyám viselkedésén?

Figyelt kérdés
Nemrég elhoztam egy másfél éves Jack Russel terriert egy tenyésztőtől, aki el akarta altatni, mert befejezte a tenyésztést. Eddig egy telepen volt a kutyus, alig látott embert. Régebben egy keverék kutyám volt, pici korában került hozzánk, azzal nem volt semmi gond, jött velem futni, mindig mellettem volt, első szóra engedelmeskedett. Ezzel viszont nem tudok mit kezdeni. Eszméletlenül húzza a pórázt, ha sétálni próbálok vele. Ha kimegy a kapun, alig tudom visszahívni. Emellett mindentől fél, ha picit messzebbről dobok neki egy falatot, rögtön elugrik. Tudom, meg kellene tanítanom, hogy engedelmeskedjen, de sajnos nem vagyok elég tapasztalt. Sokat olvastam ezekről a dolgokról, de eddig nem sikerült elérnem, amit a könyvben írtak.

2012. nov. 17. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyaiskolába, ide szakember segítsége kell, anélkül csak ronthatsz a helyzeten! Először rehabilitációra (ez néhány helyen még ingyenes is), aztán, ha már viszonylag problémamentes, mehettek alap engedelmességire. Amúgy szerintem szegényke nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól van, ég és föld a különbség... :(
2012. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát az tuti, hogy nem tenyésztő volt, akitől elhoztad.

Nem az engedelmességgel lesz nálatok a gond, hanem elsősorban a kutya szocializációjával, illetve azzal, hogy eleget mozgasd és dolgoztasd. Én mindenképpen szakembert javasolnék, olvasgatás alapján nehéz egy ilyet helyretenni.

2012. nov. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy szlovákiai kis falucskában lakom, és kutyaiskola 150 kilométeres körzetben nem nagyon van. Amúgy jó kedélyű kutyus, labdázni, játszani nagyon szeret, és "depressziósnak" sem mondanám, csak eléggé öntörvényű. Meg aztán én is sok mindent elnézek neki, mert hagyom magam "elcsábítani".
2012. nov. 17. 20:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha hagyod neki, akkor ne csodálkozz, ha a saját feje után megy. Nincs itt semmi titok, vagy egyértelműen mutatod neki mindig, hogy ki vezet kit, vagy nyilván azt fogja csinálni, amit ő jónak gondol. A félénkségén is sokkal könnyebben túllendülne, ha lenne egy biztos falkavezére, akiben megbízhat.
2012. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!