Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetnek? Egy kutya...

Feljelenthetnek? Egy kutya már többször is bejött a kertembe, egyszer már a lakásba is! Egyszer jól eltángáltam, mert már elegem van belőle.

Figyelt kérdés
Nincs kutyám,nem szeretem őket,féle tőlük.
2012. nov. 18. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább te jelenthetnéd fel a gazdáját.
2012. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
nem hiszem, de máskor vegyél egy olyan szert amitől nem jön be a kutya a házba/házhoz!!!!!de ne náspángold el!!!
2012. nov. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Zárd be jól a kertedet, és nem fog bejönni.
2012. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Inkább slagozd le vagy valami, de ne verd meg szegényt. És szólj a gazdájának, ha tudod, ki az.
2012. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom,ki lehet a gazdája és nem kapott akorát azért,de már ideges voltam.

Összecsinálta a kertem,meg kitúrta a növényeimet.Valamiért folyton átugorja a kerítést,pedig eléggé magas.A kutya valami szánhúzó lehet...

2012. nov. 18. 17:44
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Szimpi vagy neki :D

Te meg megvered? Jól kinézünk...

Ha van rajta nyakörv rakj rá valami erősen rögzített üzenetet hogy figyeljen oda rá, vagy ha nincs vmi erős madzaggal ugyan így.

Az is lehet hogy elveszett, amíg megtalálod a gazdáját befogadhatod, legalább legyőzöd a félelmed, szerintem nem véletlen van az a kutya nálad, keresd benne a tanítást :)

2012. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszike :D

Lehet megtartom,nincsen rajta semmilyen nyakörv.Szép kutya amúgy.

És ez ellen mi lenne a megoldás? Nincs más állatom,két lovam,egyszer azokhoz is bement és zaklatta őket a kutya :S Ezért is haragszom rá. Szelídek a lovaim,de egy olyan kalandot nem úszna meg szárazon,ha meg találnák rúgni :S

2012. nov. 18. 17:56
 8/14 anonim ***** válasza:
tuti okkal jár hozzád. lehet valami felsőbb erő vezérli ami azt szeretné, hogy megszeresd a kutyusokat :) úgyse tudsz vele mit csinálni, ha eddig is bejárt hozzád ezentúl is be fog. ha a gazdája eddig is letojta ezentúl is le fogja. azért vidd el állatorvoshoz hátha chipelt (bár kétlem). ha nem tudsz vele mit csinálni és megteheted akkor fogadd be, legalább egyel kevesebb kutyus lesz az utcán és te is megbarátkozol velük :)
2012. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De ha megtartod, akkor aztán mégjobban feltúrja majd a kertet, nem?
2012. nov. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha bántasz egy kutyát, mindegy, hogy a tiéd, vagy másé, de azért igen, feljelenthetnek. (Az állatok bántalmazása hál' Istennek már benne van a Btk-ban.) Az más kérdés, hogy ha a gazdája nem figyelt rá és ezért másnak kárt okozott a kutya, akkor azért meg a gazdát lehet feljelenteni. Úgyhogy ha a kutya gazdás, akkor ebben a történetben két ember van, akit simán fel lehet jelenteni.

De én is azt mondom: ez a kutya valószínűleg kinézett Téged valamiért. Nem bántást, hanem szeretet vár Tőled. Fogadd be és meglátod: elmúlik a félelmed a kutyáktól és egy olyan társad lesz, aki élete végéig hálás szeretettel fog csüngeni Rajtad!

2012. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!