Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moszkvai őrkutya mennyire...

Moszkvai őrkutya mennyire nehezen kezelhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni nagy testű kutyát.

Szeretném ha elég jó házörző lenne és elég jól kijönne más kutyával,és nevelhető,kezelhető lenne.

Tetszik moszkvai őrkutya is,tudom benne van kaukázusi is,és ugye keleti pásztorkutyák elég nehezen kezelhetők,nagyon kemény gazda kell melléjük,de benne van a vérvonalában a bernáthegyi is ami teljesen más tészta,könnyen kezelhető viszonylag és elég vajszívű..

Moszkvai őrkutya nagyon kemény házörző és úgy néz ki mint a bernáthegyi,nagyon tetszik nekem.

Mennyire nehezen kezelhető? Mint keleti pásztorkutyák? vagy azért könyebben kezelhető,mint komondor,hogy azért következetesen és határozottan kell nevelni,de nem az a nagyon kanászolódó típus..


2012. nov. 18. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Kicsit könnyebb eset, mint a kauk, de azért el lehet rontani. Ha ésszel csinálod, nem csak hasraütésszerűen, nyilván fogod tudni kezelni, főleg, ha kérsz hozzá segítséget egy jó kutyasulin. De alapvetően a kezelhetőség mindig két résztvevőn múlik, az egyik a kutya, a másik a gazda, azt pedig nem tudjuk megítélni, hogy te konktéran mennyire vagy alkalmas egy ilyen fajta kézben tartására.

Én azt javaslom, hogy mindenképpen rendes tenyészetből vegyél kutyát, vagy fajtamentőktől fogadj örökbe, mert tőlük kaphatsz felvilágosítást arról, hogy milyen is egy ilyen kutya, és nagyjából meg tudják ítélni, hogy szerintük alkalmas vagy-e a tartásukra.

2012. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!