Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet nem kellett volna...

Lehet nem kellett volna megütni a kutyámat? Lelkiismeret furdalásom van! Szerinted?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusom nem mondom rá, hogy okos mert lehetne okosabb de nem panaszkodom rá. Lényeg h tudja h nem ehet a földről semmit még otthon sem nem hogy lent, a kajáját csak akkor kezdi el enni ha kimondom a parancsszót, volt rá példa h leesett egy darab szalonna a földre és csak nézte nem ette meg. Lent is ha szólok neki h fúj el jön attól amit szagol. Szóval nem panaszkodhatok! De viszont tegnap nagyon szagolt valamit a falevelek között szóltam neki h fúj, szagolja tovább és elkezdi enni. mondom köpd ki (ilyenkor mindent kiköp ha rászólok. kaját játékot..) látom eszi tovább. oda szaladtam már éreztem a sz@r szagot egyből tudta h rosszat csinált megfogtam és pofon vágtam úgy h még a tenyerem is sz@ros lett.. ráadtam a pórázt és hazamentünk. most volt az első, hogy meg ütöttem:S szerinted rosszúl csináltam? tudom lehetett volna máshogy is büntenti :S
2012. nov. 19. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Most meg fognak lincselni, de szerintem nem tetted rosszul. Szóval tiltottad többször, nem volt elég, kapott egyet. Nem cukorból van, legalább megtanulja.

Kutyát nem lehet csak kolbásszal nevelni, ezt szokták mondani. Én még fél napig rá se néztem volna ezek után, akárhogy sündörgött volna.

Tanulja csak meg, hogy meddig mehet el.

2012. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Néha határozottan kell tiltani. Ha akkor úgy láttad jónak, nincs vele baj, meg kell tanulnia, mert ez az ő érdeke is.

Jogos, ne egyen meg semmit, amit nem lehet.

Lehet, más nem féregteleníti a kutyáját, vagy kóbor eb, nem hiányzik, hogy beteg legyen a Tied.

Ne furdaljon a lelkiismeret.

Lehet, most lepontoznak, de nem érdekel, ez az én véleményem. :)

2012. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%

Jól tetted alapból viszont 2 okból meg nem jól:

1 kézzel nem bántunk állatot mert legközelebb ha simogatni akarod félni fog a kezedtöl

2 a szaros kéz nem higénikus

Én is nevelem a kutyámat nem sok sikerrel de ha ütöm akkor bottal.Persze nem komolyan csak figyelmeztetésképpen hogy viselkedjen rendesen,azt viszont ö szarja le.

2012. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sn0wf0x ***** válasza:
75%
Nem kell agyonverni a kutyát, sőt de néha egy jókor elhelyezett pofon nem árt, ha hülyeséget csinál...de oda kell figyelni...
2012. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

Rá se ránts, engem is meglincseltek már, amiért leírtam, hogyan "tanítottuk" a tacskót bizonyos dolgokra. Mégis itt vagyok! :)))

Szóval most majd megtanulja az biztos, másrészt lehet, hogy egy ideig talán nem árt, ha a viselkedésedből érzi, hogy még egy kicsit mindig haragszol, amiért nem fogadott szót.

Hidd el, nagyon okosak, de ha most "el kezdel neki jópofizni" stb. akkor abból azt szűri le, hogy nem is volt az a pofon annyira komoly. Légy következetes, akkor fog igazán tanulni!

2012. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem tettél semmit rosszul. Valahogy meg kell tanulnia. Nem agyon ütötted csak egy pofont kapott!
2012. nov. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

egy megfelelő időben adott tockos a kutyának,sokkal többet használ,mint sok -sok fúj ,és húzzuk a pórázt:)

jól tetted:)

megmutattad neki,hogy nem tehet meg bármit büntetlenül:)

és lehet,hogy nem megenni szerette volna,hanem mondjuk belehemperegni,és erről nem árt leszoktatni.

2012. nov. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát csak annyira távol áll tőlem az h üssek akárkit főleg nem a kutyámat... főleg h a pofon nem volt pici. de mind1 túl élte csak nem lesz baja és remélem legközelebb nem fog ilyet csinálni
2012. nov. 19. 11:06
 9/13 anonim ***** válasza:
79%

A hirtelen felindulásból elkövetett pofon más, ezt a kutyák is tudják, másképp viszonyulnak hozzá. A te esetedben nem bántalmazásról beszélünk, mivel előtte mással is próbálkoztál, csak nem figyelt rád.

Az pedig nagyon hasznos, ha megtanulja, hogy kint nem eheti meg, amit talál.

2012. nov. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
hát még bent sem eheti meg amit talál csak azt ami a táljában van és azt is csak akkor ha megengedem neki.
2012. nov. 19. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!