Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava szaporitotol? Tovabbia...

Csivava szaporitotol? Tovabbiak lennt.

Figyelt kérdés
sziasztok. van 2 csivavam az egyik 5 honapos es 2 hetes a masik 5 honapos es 3 hetes. nincs torzskonyvjuk mivel szaporitotol Lettek megmentve (Reszletekert emailben: beatrixcsipkes@yahoo.com)szoval a lenyeg h szeretnek egy vizsgalatot amivel tenyeszto es szulok nelkul is megallapithato h fajtisztak e vagy sem?szeretnem torzskonyvezteni oket. nem tudom h ez mennyire lehetseges. kerem aki tud barmiben segiteni irjon?!

2012. nov. 20. 00:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
aki akerdesre nalaszolt annak koszi.am a kutyak nem ugyanarrol a helyrol vannak.es en tudom h mit akarok.nem hiszem el h egy ver es vagy dns vizsgalattal nem pehet elintezni.amugy sem latom ertelmet h elkezdjem kiallitasra vinni a kutyakat.mivel januarba koltozunk ki belgiumba.csak annyit szerettem volna tudni h mennyi esely van ra es hogy milyen szervezethez fordulhatnek.mert ha nagyon akarnam el tudnam adni a kiskutyakat torzskonyv nelkul is es minimum 3x annyiert mint itthon... szoval nem csak poenboltettem fel a kerdest ha vali konkretumot tud csak az irjon.velemeny nyilvanitast nem kertem.koszi
2012. nov. 21. 00:35
 12/15 anonim ***** válasza:
79%
Eladni?! Sokért?! TK nélkül?! Így már értem! Mondd, te amúgy értelmes embernek tartod magad? Tudsz olvasni? Konkrétumot írtunk: Sehogy sem tudsz nekik törzskönyvet csináltatni. Azt is leíruk, hogy miért nem. Ha képtelen vagy értelmezni a magyar mondatokat, akkor mit fogsz csinálni majd Belgiumban? A véleménynyilvánítást pedig nem tilthatod meg, ezért leírom, hogy ezzel a hozzáállással még akkor is csak egy büdös szaporító lennél, ha véletlenül törzskönyves kutyákat sikerült volna venned. Ha meg valahogy fű alatt szereznél nekik törzskönyvet, akkor még pluszban egy magánokirat hamisító pitiáner bűnöző is lennél.
2012. nov. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok. Szóval "mentettél" két csivit szaporítótól, hogy ugyanúgy szaporíts, csak törzskönyv nélkül, ha másképp nem megy? Ez ugyanolyan rossz a kutyáknak, csak az életkörülményeik javultak. Kérlek olvasd el az olcsokutya.info cikkeit, nagyon érdekesek és tanulságosak. Talán megérted, miért ártalmas, amit csinász, és ha mindent megadsz a piciknek, semmit nem nyerhetsz rajtuk, tehát felesleges és a szuka életét is kockára teszed. A tenyésztés amúgy sem annyiból áll, hogy van két fajtatiszta kutyám és jöhetnek a picurkák. A csivavák tenyésztése pedig különösen nagy szakértelmet kíván, mert a túlzott törpésítés miatt hajlamosak örökletes betegségekre, amit a felmenők ismerete nélkül nem tudsz kiszűrni (még úgy is nehezen). Az sem mindegy, milyen vérvonalakat keversz, mert néhány jól passzol egymáshoz, mások meg tömegesen hozhatják a bajokat. Kérlek, ne járulj hozzá a csivavák így is betegségekkel terhelt állományának további rontásához, inkább legyenek ők ivartalanított kedvencek, és ha tenyésztő akarsz lenni, előbb tanulj sokat, és kizárólag a fajta nemesítésének, jobbá tételének céljából vágj bele. Akkor lehetsz csak sikeres, és a kutyáknak, fajtának se ártasz. Felelősségteljes gazdi pedig nem vesz olcsó kiskutyát, inkább gyűjtöget még egy törzskönyvesre vagy megment egyet a menhelyről. Gondolom, nem akarod rossz kezekbe adni a piciket...
2012. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalaníttasd őket (igen, mindkettőt), és vidd őket magaddal, éljetek boldogan hosszú ideig együtt!


Ha bármennyire is felelősnek érzed magad a kutyáid életéért, és az ő kölykeik életéért, akkor ezt teszed.


Minden más esetben éppúgy csak szaporítod őket, mint bárki más, aki szakértelem, törzskönyv, megfelelő felkészültség és elkötelezettség nélkül összerak egy kant és egy szukát.

2012. nov. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%

10es vagyok, elmegyek jósnak, mert már akkor sejtettem mit akarsz amikor még lesem írtad :)

Te még csak nem is egyszerű szaporító vagy, de az hogy "megmented" őket egy másik szaporítótól hogy aztán te ott folytasd velük ahol a másik abbahagyta és még törzskönyvet is akarsz melléjük az már a pofátlanság ne továbbja.

Undorító ez a viselkedés az ember részéről pláne hogy még a kutyákat is érinti, hogy a sz@rt is eladná és ráírja hogy minőségi tanúsítvánnyal rendelkező biotermék...

Látszik hogy ennyit értesz a témához, szerinted akkor mégis mi értelme van a tk-nak ha minden jött ment szaporító vehetne egyet a piacon, mert neki kéne hogy jobb pénzért eladja a csóri kutyáit.

Az meg hogy játszod az eszed hogy külföldön még drágábban eltudod őket adni, lehet hogy igazad van és ott találsz verebet, de mivel ott sokkal szigorúbban veszik az ilyen dolgokat és eleve az emberek is jobban állnak hozzá ehhez a kérdéshez szerintem ne számíts sok sikerre, inkább kifognak nézni hogy na a kelet európai idejött eladni a kétes kutyáit, meg mit szaporít ez nem otthon van.

Inkább szaporíts plüss kutyát !

2012. nov. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!