Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Häny hetes korätol ajänlott...

Häny hetes korätol ajänlott kivinni a kiskutyäkat az utcära, parkba?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 16:46
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
53%
Egy 8 hetes kutyának már nagyon fontos a szocializáció szempontjából, hogy találkozzon más kutyákkal, sétáljon az utcán, szokja az embereket, autókat zajokat. Az lenne az ideális, ha 7 hetesen már meglenne a második oltása, ami a parvótól már védi (mert az már ismétlő), és 8 hetesen már vinné a gazdi mindenhova. A segítő kutyákat nem véletlenül kezdik 4 hetesen oltani, mert 6 hetesen már az új gazdája viszi magával még a munkahelyre is. Ettől függetlenül egy átlag gazdi számára megfelel az, ha a harmadik oltás után 10 nappal kezdi el szocializálni, de ennél tovább felesleges várni.
2012. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

A segítő kutyák száma igen elenyésző, és aki segítő kutya képzésével foglalkozik az nem hiszem, hogy a gyik-on tesz fel ilyen, és hasonló kérdéseket, illetve nem hiszem, hogy ilyet mondd, mint az, akinek a hozzászólásához válaszoltam.

Mivel az emberek nagytöbbsége annyit se tud megtanítani a kutyájának, hogy behívható legyen, vagy hogy az alapokat tudja(ül,fekszik,marad), ezért aztse lehet elvárni(pedig nagyon kéne) hogy tudják, hogy egy kölyköt mikor lehet elhozni, illetve a kezdeti kritikus időszakban hogy kell velük bánni.

Addig a kiskutyát nem kéne kitenni semmilyen váratlan dolognak, amíg nem ismeri meg az új helyét, és az új gazdáját, akiben megbízhat. És mivel ez egy kritikus időszak, épp ezért lehet ilyenkor könnyen elrontani, amit később nagyon nehéz lesz kinevelni a kutyából.

De végülis teljesen mindegy, hogy mit mondok, mert ez úgyse változtat semmin.

De, ha a kérdező majd elolvassa, akkor neki tanácsolom, hogy írja ki egy új kérdésbe, hogy mikor lehet elhozni egy kiskutyát, és ha majd megkapja erre a választ, akkor kérdezze meg azt is, hogy hogy kéne egy kölyökkutyával kezdeni.

megint 3-as voltam

(bár ezt már én is, meg egy másik kedves hozzászóló is leírta)

2012. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
53%
# 13, az ilyeneknek hiába magyarázod. Meg vannak győződve róla, hogy a kiskutyának az kell, hogy hermetikusan el legyen zárva a külvilágtól. Persze egy átlag gazdinak valóban mindegy az a pár hét és észre se veszi a különbséget, de aki kicsit utána néz és valamivel komolyabb szándékai vannak a kutyával, az tudja, hogy nem lehet elég korán kezdeni a szocializációt. Az első kutyámmal mi is elcsesztük, 3,5 hónaposan mentünk vele először utcára és kutyaoviba. A másodikkal 8 hetesen az első naptól fogva sétáltunk az utcán és a parkban, szoktattuk a járművekhez és az emberekhez a belvárosban, 9 hetesen meg már a folyóban úszott. Lehet, hogy kockázatos, de valamit valamiért. Mire elhoztuk a tenyésztőtől, addigra már régen benne volt a második oltás, ennyit tudtunk tenni a fertőzések elkerülése érdekében. Amúgy nálunk is 3 hónapos kor az alsó határ az oviban, de ha odaviszek egy 8 hetes kutyát, nem fognak elküldeni. Ez már a gazdi felelőssége és döntési jogköre. Mi nyaralni is voltunk már egy falka kutyával, akik között 2 darab 8 hetes is volt. Dehogy viseli meg őket az elválás, nincs idejük azon gondolkozni, hogy egyedül maradtak (mert nem is maradtak egyedül), ha megfelelően ingergazdag környezetbe kerülnek. Attól viszont én is depis lennék, ha a tesók közül 8 hetesen kiszednének és attól kezdve másfél hónapig csak a 4 falat látnám!
2012. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a välaszokat tanulsägos volt . Ö egy shih-tzu kan kiskutya okt 27-en született van mär egy parvo elleni oltäsa es fereghajtva lett , a mamäjätol mikor elhoztam mär el volt välasztva a többi kicsivel együtt. Mit tegyek hibät követtem el hogy elhoztam megvettem ilyen korän?
2012. nov. 21. 08:56
 15/34 anonim ***** válasza:

13-as.

Eléggé kizártnak tartom amit mondassz, mivel, nem tartom valószínűnek, hogy tenyésztő lennél, ezért a legtöbb hozzáshasonló, aki kutyát ad el, annak egy ideggyenge kis görcse lesz, aki ha szerencsés, nincsen semmilyen öröklött betegsége.

A törzskönyhamisításra is legyél akkor büszke.

Egyébként az, hogy én nem vittem ki a kiskutyát az utcára 12 hetes koráig nálatok egyenlő azzal, hogy nem foglalkoztam vele?

Egész nap az udvaron volt, és amikor bent volt, és bekakilt akkor sem csináltam a hisztit.

Amúgy, ahogy idekerült, már elkedztem tanítani, és 9hetes korában már ült, meg feküdt.

Nem lenne gond magyarországon, ha az emberek fele annyi időt szánnának a kutyáikra, mint én!

ja, és az, hogy én nem vittem idegen kutyák közé és később kezdtem a szocializációt olyan rossz hatással volt rá, hogy képzeljétek, még morogni se morgott más kutyákra, és olyan jól eljátszik velük, hogy nézni is egy élmény.

Szóval, akkor most mi is maradt ki az életéből? Az, hogy kitettem volna a veszélynek, hogy megbetegedjen.

Amikor bekerült az oviba, messze jóval többet tudott, mint a többi kutya, még a kiképzők is megjegyezték, hogy látszik, hogy nagyon sok volt vele foglalkozva.

A cipősszekrény témára meg annyit, hogy a sz*aros cipőt nem szoktam berakni a szekrénybe, és azt se tartom valószínűnek, hogy te minden használat után kimosnád a cipődet. Ahoz, hogy észrevegyem rajta a kórokozókat, mikroszkóppal kéne megvizsgálnom minden nap, de mivel, hogy erre nincs lehetőségem, ezért addig nem engedtem be az előszobába a kiskutyát.

14-es nek meg annyit, hogy tényleg nem fogtok tudni meggyőzni, mivel ez lenne a helyes, de kérdezd meg egy állatorvostól, hogy mikor ajánlott a kölyköt elvinni sétálni.

Mivel, hogy te tenyésztőtől vetted a kutyád, valószínűleg egészségesebb, plusz, amikor te elhoztad, akkor már volt 2 oltása. azért nem mindegy, mert már a kiskutya védett volt.

Ja, 13-as nak még üzenem, hogy látogasson el a helyi menhelyre, és ne a saját szaporított kutyáit ajánlgassa, hanem azokat, akkor legalább jót tesz.

A kérdezőnek meg annyit, hogyha már elhoztad, akkor nem sok mindent tudsz csinálni, figyelj oda rá, és esetleg kérdezz meg egy állatorvost, hogy ő mit tanácsol a sétával kapcsolatban illetve az etetéssel, és amit ő mondd azt fogadd meg, ne itt az ismeretlen emberek tanácsát. valószínüleg jobban ért hozzá, mint mi.

2012. nov. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Atya ég. Sírni tudnék. Október 27-én született kiskutya már nálad van???

Nem találok szavakat.

2012. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
38%

# 16/17 Időpont ma 09:23


Kedves válaszoló. a stilus maga az ember. Jól gondold át miket mondasz!!!! Nagyon boldogok lennétek ha a tenyésztők legalább fele olyan lenne mint én!!!!!! Azt, meg, hogy törzskönyvhamisitónak, és koszos szaporitónak nevezel, kikérem magamnak és visszautasitom!!!!!

2012. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%

Hallod, kérd ki nekem is!

Én jól meggondoltam, hogymiket mondok!

Ha értenél a kutyák genetikájához, illetve, a kutyák, amiket te árulsz nem zsákba macskák lennének, egy szavam nem lenne.

Kiváncsi lennék, a te szaporításodra.

Egyáltalán tudod, hogy ki az apa? vagy az mind1?

az igazság az, hogy te is kihasználod szerencsétlen kutyádat, és a pénzre mész.

Ivartalaníttasd szerencsétlent, hidd el, neki nem jó anyának lennie.

istenem...elképesztő, hogy az emberi önbizalom, meg a butaság tényleg határtalan!

2012. nov. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
53%

Ne veszekedjetek...

Utolsó!

Az írásából ki lehet venni, hogy ő tényleg tenyésztő, egy szaporító teljesen máshogy beszél, nem ilyen szavakat használ, stb. Ő felkészült mindenre, csak az szocializálás/oltás része különbözik sok tenyésztőjétől.

2012. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

erre most mit mondjak?

én akárhány tenyésztőt ismerek,(igazi tenyésztőt)

azok teljesen máshogy állnak ezekhez, és mivel sokat szoktunk beszélgetni tudom, hogy miért szaporítózom le.

Abban igazad van, hogy veszekedni nem kell, amúgy is felesleges, de abban te is egyetértettél, hogy egy olyan fiatal kutyának nagyon is az anyja mellett kéne lennie.

2012. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!