Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobbermann, vagy rottweiler?

Dobbermann, vagy rottweiler?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb házőrző? Egy családban ahol szeretik és a kert mellett sétálni viszik.
2012. nov. 21. 21:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én is a magyar állományra értettem, hogy nem látom őket csúnyának. A kutyasuliban ismerek kb. 10 rotit, nekem tetszik a kinézetük, bár az tény, hogy külföldit még nem láttam:)
2012. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kimondottan házőrzésre és család mellé inkább a roti: nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, mint a dobi, nem fázik kint télen, stb.


Nekem régi álmom egy vágott fülű-farkú éjfekete dobi kan...de olyan silány az egészségi és idegrendszeri állapotuk, hogy nagyon nehéz jó és egészséges kutyát kifogni sportra...a fülvágási tilalom meg a másik szívfájdalmam :(

A rotik nekem sem tetszenek mostanában egy-két példány kivételével. Már túl kicsik a kanok is, a fejük is vhogy olyan rideg, turcsi...nem tudom, de nem tetszik.

2012. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 22. 14:42
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

little red-nek kell igazat adnom. az itthoni rotik rondák, mint a bűn. elképesztően balfsz módon vannak "tenyésztve". a pofájuk megnyúlt, testalkatra inkább dobermannra hajaznak, de ahhoz meg vaskosak viszont rotihoz meg véznák. tartásuk semmi nincs. viselkedésük is selejtes...

egyébként házőrzésre se a dobi, se a roti nem valami alkalmas. egyik személyvédelemre, másik pedig vágóhídon bikák és egyéb állatok megfogására és megtartására lett tenyésztve. ergo közük nem sok van a porta védelméhez :)


nekünk is komondorunk van. az életemet is rábíznám...na jó ez erős túlzás, az előzőt jobban szerettem a mostani fekete komondorunk más, mint az előző volt. a Fülike (az előző, ő szép fehér volt :) szegény gyomorcsavarodásban elpusztult. este vacsi után még jól volt reggelre már meghalt:( esélyünk se volt kihívni a dokit...) olyan volt, hogy utcán pórázt se raktam rá (de nálam volt hátha kellene), végig jött mellettem soha nem ment el mellőlem az utcán, csak ha engedélyt kapott rá és akkor is max pár méterre. ő csak feküdt egész nap, de ugrott ha valami/valakit meglátott (sokszor azt hittük, hogy alszik erre felpattant :D). a Démonkát (ő a mostani eb) nem merem utcára vinni, ugrál, húz...elképesztő, pedig ugyanúgy nevelem, mint a többi kutyánkat de csak nála nem jön be a dolog (3 kutya váltotta egymást nálunk 5 év alatt...méreg, szívbetegség és gyomorcsavarodás vitte el őket, ebben a sorrendben). az udvarban is ugrál, ugat, futkos...elég szeleburdi kutyus. szóval én a Fülikémet jobban szerettem és ő is imádott engem. a Démonkát anyum teljesen elrontja, hiába nevelném én ha ő úgy kezeli, mint egy gyereket...

mióta komondorunk van azóta teljesen beleszerettem ebbe a fajtába. egy közös van mindegyikben, nagyon család centrikusak és ők ténylegesen az életüket adnák azért, hogy megvédjék a portát. kemény, szívós kutyák. van egy mudim is, na ő a másik kedvenc :) a magyar fajták a legjobbak szerintem a magyar embernek :)

2012. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Na, kapsz majd a fekete komondorért. Én is kaptam érte :D
2012. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%
Jóhogy kap, mivel nincs olyan, van egy komondorra hajazó fekete keverék kutyája. Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy vörös puli.
2012. nov. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
hát akkor keverék. tojom le magasról. tudod nem mindenki hajt a fajtatiszta kutyára. nekem azt mondták, hogy komondor. és ha nem az? kit izgat? mert engem biztosan nem...
2012. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Több olyan kutyafajta is létezik, amit nem ismer el az FCI. Ezek közé tartozik a fekete komondor is. Attól h nem ismerik el, még van :)
2012. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ez nem FCI függő, többszáz (de legalább száz éve) nem tenyésztenek ilyen fajtát, max. komondort kevernek más fajtákkal. És félreértés ne essék, semmi bajom a keverék kutyákkal, nekem is az van, de ne állítsuk be fajtatisztának.
2012. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!