Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya füvet eszik akkor...

Ha a kutya füvet eszik akkor vitamin hiánya van?

Figyelt kérdés
Valamint ha emberi ürüléket eszik az vitamin hiány jele? (vagyis csak enne, ha nem lennék ott!:D)
2012. nov. 22. 13:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
és a kakit miért eszi?:D én nem tudok neki venni valami gyógyszert azért, hogy ne egye ? szóval valami vitamint vagy ilyesmit?
2012. nov. 22. 15:31
 12/14 Maxitabi ***** válasza:
Ne mesterséges vitamint vegyél, az embernek sem jó, így nekik sem! Zöldség, gyümölcs-amit megeszik, kefír, ill a halolaj (v fűszerezetlen halkonzerv),lazacolaj. Néha segít akár egy-egy kanál bogáncsolaj, de esetleg olivaolaj is a tápra.
2012. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, eddig is evett füvet a kutyám, de az elmúlt pár hétben, van, hogy napi többször is eszik, ki is hányja, sőt már azt is megcsinálta párszor, hogy voltunk lent sétálni, nem ette a füvet, hazaértünk, kapott inni, játszottunk aztán mégis nekiállt nyüszíteni, újra lementünk, gyorsan benyomott pár szál füvet és ki is hányta. Van ötletetek, hogy mitől? a gyomorégést eddig is tudtam, de ugyanazt eszi, mint a többi, azok meg nem hánynak.
2012. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Az állatok nem tudatlanságból vagy véletlenül legelésznek. A legelfogadottabb elmélet szerint gyógyszerként fogyasztják a füvet. Ezt a feltevést támasztja alá, hogy válogatnak a növények között. A kutyák mindig zöld és lábon álló füvet rágcsálnak. A magyar növények sorában van egy - a csomós ebír -, amelynek a neve is arra utal, hogy különösen kedvelt lehet az ebek körében. Közülük néhány csak ritkán legel, akkor viszont hirtelen sokat eszik, és ennek valóban hányás a vége. A többségük azonban mindennap tépked egy kis füvet "látványos" utóhatás nélkül. Miért teszik ezt?


Erre is több elképzelés létezik. Lehet, hogy a fűben levő rostanyagok megkönnyítik a székletürítést, ILLETVE A KIÖKLENDEZÉS SORÉN EBBE "CSOMAGOLÓDNAK BE" AZ ÉLESEBB CSONTSZILÁNKOK. Emellett valószínűleg olyan parazitaölő vagy élősködőket távol tartó vegyületeket tartalmaznak, amelyek gyomorrontás esetén is hasznosak lehetnek. A gyakrabban fogyasztott fű tápanyagot, vitamint és ásványi anyagot is juttat a szervezetbe.


A nagybetűs rész azért van benne, mert látom hogy 0%-on áll egy válasz, pedig neki is igaza van

2012. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!