Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktatok a kutya orrára...

Szoktatok a kutya orrára puszit adni?

Figyelt kérdés
Én szoktam,de régebben nem mertem,féltem,hogy elkapok valamit.De mostmár rájöttem,hogy nincs semmi vész!
2012. nov. 22. 17:22
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
37%

[link]


9 éve puszilgatom:) Nem bírok neki ellenállni. Puszilom, ahol érem. Megőrülök érte.


Amúgy az összes kutyámat agyonpuszilgattam mindig is, kivéve a kis menhelyimet, mert egy időben állandóan megette a kutyaszart, szóval elvette a kedvem a puszizkodástól. Néha azért ő is kap a feje búbjára.


Amúgy soha semmi bajom nem volt a kutyapuszilgatástól. 11 éves korom óta minden kutyámat puszilgatom, 34 vagyok és valószínű nem ebben fogok elpatkolni. Kutyáktól még soha semmit nem kaptam el, emberekről ezt már nem tudnám elmondani.

2012. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
42%

mekkora forma (: nagyon aranyos! ő meg az én kis társam.


[link]

2012. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 sippara ***** válasza:
54%

Még egy "agyoncsókolgatott" kórokozó hordozó: [link]


Remélem egyébként, hogy a családtagokat is lefürdetitek, mielőtt puszit adtok (hajléktalan megfogja a kapaszkodót -> rokon megfogja ugyanott -> megvakarja az arcát -> megérkezik hozzád, puszit adsz neki.... és BUMM, már "hajléktalanos" is lettél.

2012. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
37%

OFF: 21-es, a kutyád egy tündér!!! Isteni forma azzal a szőrrel! :)))

On: Mi a kutya homlokára szoktunk adni. Nem gondolom, hogy steril, de előbb nyomok oda egy puszit, mint a BKV kapaszkodójára!

2012. nov. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom pontosan milyen kapaszkodó van a BKV-n, mert nem járok azzal. De gondolom hasonló fém, mint egy akármilyen buszon az országban, ill. a festése (a festék anyaga, összetétele) is hasonló lehet stb.

Elvileg fém felületen nem élnek túl sokáig a kórokozók - vagyis a legtöbb kórokozó. A kutya orra, szőre viszont egy "természetes", "élő" anyag.


Egyébként megfogtatok, mert én évek óta SOHA nem nyúltam még véletlenül sem az arcomhoz ilyenkor. Ha elmegyek itthonról nem nyúlok az arcomhoz, csak miután hazaértem és kezet mostam. Nekem ez a természetes. Amúgy pedig létezik már kézfertőtlenítő gél, amit a buszozás után a kezedre kenhetsz ( a kutyára viszont nem).

2012. nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat,van aki egyetért,van aki nem,ez nyílvánvaló! Tudom,merész dolog kutyát puszilgatni,de évek óta csinálom,semmi bajom tőle,viszont igénytelen büdös emberektől,taknyos orrú,neveletlen,mosdatlan, szanaszét köhögő gyerekektől már kaptam el nyavalyát,úgyhogy ha lehet választani,inkább a kutyusomat puszilgatom.
2012. nov. 23. 09:17
 27/33 A kérdező kommentje:

Aranyos kutyáitok vannak!

21,ha tudnék képet feltölteni,megmutatnám én is a kutyusomat,de sajnos már próbáltam,és nem sikerült! Nem tudom hogy kell belinkelni! Viszont a blöki.hu oldalon fent van,Zénó nevű 14 éves keverék kutya! Szóval már nem kiskutya...Akit érdekel,ott megnézheti :)

2012. nov. 23. 09:20
 28/33 anonim ***** válasza:
60%

Én mindig puszilgattam kutyát, macskát, degut, nyulat, ami éppen volt :) Soha semmi bajom nem lett. Ennyi kell az immunrendszer erősödéséhez.


Hozzátenném évente max 1x vagyok beteg, úh biztos nem tesz túl rosszat :D

2012. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Pontosan! ha mindig mindentől óvnánk magunkat,akkor nem lenne a szervezetünk ellenálló a bacikkal szemben! Különben is némely állat sokkal tisztább,mint az ember! :)
2012. nov. 23. 14:15
 30/33 anonim ***** válasza:
15%

Azért ne általánosítsál!!

Nem az embereknél, hanem csak tenálad tisztább a kutyád.


Amúgy az sem érdekel, ha minden nap kinyalod a seg.ét,

csak ne gyere a közelembe!!!!!

2012. nov. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!