Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy küzdjem le a paranoiámat?

Hogy küzdjem le a paranoiámat?

Figyelt kérdés

Mindig voltak kutyáink, és soha nem féltem attól, hogy bajuk lesz.

Az egyik egy éve halt meg, gyomorcsavarodása lett, és már a doki nem tudott rajta segíteni

Nemrég vettem magamnak egy kiskutyát, már fél éves, és komolyan tiszta paranoiás vagyok.

Nagyon sokat foglalkozok vele, elvégre ő az első saját kutyám, a régiek meg a szüleimé voltak, és én még nagyon kicsi voltam, ők meg nem igazán csináltak velük semmit, csak a kertben voltak.

Nos, a problémám az, hogy amióta tavaly a kutyánk gyomorcsavarodásban meghalt, azóta mindent elolvastam a gyomorcsavarodástól kezdve az összes lehetséges betegségen át, amit a kutya elkaphat, vagy amivel születhet, vagy ami kialakulhat.

Nem tk-s a kutyám(egyik se volt az) de öröklött bajaik sose voltak, de ennek ellenére most gyűjtögetem a pénzem, hogy tudjam majd szűretni dp-re meg amire célszerű.

Az oltásain kívül(már mind megvan) is sokat járok dokihoz, mert ha már rendelleneset tapasztalok a kutyán egyből azt hiszem, hogy haldoklik, és amikor nincs baj, mindig győzködöm magam, hogy nem fogok egyből orvoshoz rohanni,de habaj van, akkor kb 20 percen belül az orvosnál vagyok, vagy ha nemrendel, akkor másikhoz megyek.

Idáig egyszer volt olyan baja a kutyának, ami ténylegesen komolynak tűnt(nem kelt fel, nem evett, nem ivott, és ezt persze november 1-én, ezért magánorvoshoz vittem, aki de mire odaértünk kutya baja sem volt, és ugszépen lehúzott anyagilag) A kocsiba bekellett rakni, mert nem bírt lábra állni,rált meg játszott.

Most meg arra lettem a mai sétánál figyelmes, hogy két óra alatt a kutya 5X áltt meg pisilni, és ebből 1-2 nem volt sikeres(szuka, úgyhogy nem jelölget)

Holnap a rend kedvéért elviszem orvoshoz, mert nem hagy nyugodni, de 6 hónap alatt a kutya árát már ott hagytam a dokinál a téves riasztásaim miatt, amit csak én fújtam fel,de a vizsgálatért a doki 2-3 ezreket elkér.

A magánorvos 4000 ft-t kért egy szuri-ért:S


Szerintetek ezt a hihetetlen aggódást hogy hagyjam abba?

Illetve, ez a vizelési probléma lehet komoly baj, szerintetek menjek holnap orvoshoz vele, vagy csak felfázhatott a kutya, és majdelmúlik?

Az az igazság, hogy kezdem magam szégyelni, amikor a doki meglát, és kábé régi ismerősként köszönt...

Légyszi adjatok tanácsokat, vagy valami megnyugtató adatot, hogy kb mennyi az esélye annak, hogy oltott kutya elkapjon valamit, vagy bármi betegsége legyen?

Bocsi, ha kesze-kuszára sikeredett a kérdés,de már nagyon haragszom magamra:S


2012. nov. 25. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt sokkal pénztárcakímélőbb megoldás, ha nem rögtön rohansz a dokihoz, hanem felhívod, ha valami furát tapasztalsz. Ha normális állatorvosod van, megnyugtat telefonon keresztül is, hogy nincs gáz, ha meg lehúzós, akkor amúgy is keress másikat.

Amúgy előbb-utóbb a sok téves riasztás miatt (mert az esetek 90%-a az, ahogy te is tapasztaltad) elmúlik a para, ha nem, akkor szakemberre van szükséged, és ezt nem rosszindulatból mondom, hanem segítő szándékkal.

%-os esélyeket nem hiszem, hogy lehetne mondani, az én kutyám most 9 éves, háromszor voltunk eddig úgy dokinál, hogy tényleg volt valami baja, és egyik se volt komoly, más meg egy ugyanolyan menhelyi keverékért a gatyáját is otthagyja a dokinál. Ha a kutyád egészséges típus, akkor vaklárma lesz a legtöbb, ha beteges, akkor meg tényleg jó, ha résen vagy. De ezt majd az idő eldönti.

2012. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak halkan mondanám, hotgy a szuka kutyák is jelölgetnek. Enyém még a lábát is felemeli.
2012. nov. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Szakemberre azért nem hiszem, hogy szükségem van, (remélem)

Megpróbálom visszafogni magam. Az az igazság, hogy nagyon szeretm a kutyám, és nem akarom, hogy az én figyelmetlenségemnek ő igya meg az árát.

Amúgy, egyáltalán nem beteges. (inkább már én vagyok már az)

Ja, és azt nem tudtam, hogy a szukák is jelölgetnek:S nekem ez egy új infó....


A kérdésemben van egy mondat, aminek a szavai összekeveredtek(bár amikor átolvastam valami oknál fogva nem vettem észre), ezért leírom normálisan.


"(nem kelt fel, nem evett, nem ivott, és ezt persze november 1-én, ezért magánorvoshoz vittem, aki de mire odaértünk kutya baja sem volt, és ugszépen lehúzott anyagilag) A kocsiba bekellett rakni, mert nem bírt lábra állni,rált meg játszott."


így nézne ki:


nem kelt fel, nem evett, nem ivott, a kocsiba bekellett rakni, mert nem bírt lábra állni, és ezt persze november 1-én, ezért magánorvoshoz vittem, aki szépen lehúzott anyagilag, de mire odaértünk kutya baja sem volt, és ugrált meg játszott.

2012. nov. 25. 23:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezzel egyáltalán nem vagy egyedül, de halkan jegyzem hogy ha állandóan betegnek látod a kutyát akkor az beteg is lesz, a gondolat teremt.


Gondold ezeket végig:

Az írtad nem aggódtál érte az elején, de a baj ennek ellenére is megtörtént.

Megtettél mindent azért a kutyáért amikor még lehetett volna segíteni rajta?

Ha nem, a dolog megtörtént, tanultál belőle, többször nem fogod elköveti ebben biztos vagyok, bocsáss meg magadnak és enged el, mert megtanultad amit kellett, fölös ezzel önmagadat újra és újra ostorozni, hiszen ha tudod hogy most már mindent megteszel a kutyádért akkor tényleg felesleges ügye?

És ha mégis történik valami, ekkor se törj össze mert tudod hogy ami tőled telhet azt megtetted, a lelki ismereted tiszta, rajtad nem múlott semmi.

Ha olyan van hívd fel telefonon, ha nagyon nem nyugszol vidd el, legyen tiszta a lelki ismereted.

És bizony a szuka is jelölhet még ha nem is úgy mint a kan hogy direktbe bokrot követ fát, hanem csak megáll bizonyos távolság vagy irányváltás után és a földre.


Ne aggódj mert addig sem a jó érzés és a szeretet van a szívedben. Az aggódás arra tanít meg hogy szeress, addig gerjeszti önmagát önmagával végtelen ciklusban amíg rá nem jössz hogy teljesen felesleges, hiszen legvégső soron csak a szeretet van és minden más értelmetlen.

“Ha egy kérdés megoldható, felesleges aggódni miatta. Ha nem lehet megoldani, az aggódás nem segít.” (tibeti mondás)

2012. nov. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy tüzelni fog? Akkor szoktak elkezdeni jelölgetni a szukák...
2012. nov. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat,:)

Hát, nem tudom, hogy tüzelhet-e, még nincs fél éves, középtermetű.

2012. nov. 26. 06:54
 7/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos koruk körül már simán elkezdenek tüzelni. (sőt, 6 hónaposan már vemhesülhetnek...)

ha annyira aggódsz a kutyádért, és mindennek utána olvastál, ezeket is tudnod kéne...:)


ivartalaníttasd még most - ezzel máris rengeteg bajtól óvod meg.

(szökés, ivarszervi daganat, álvemhesség, ellés,...)


Én is minden szirre-sz.rra azt hiszem, hogy itt a vég, és azonnal megyek a dokihoz.

az én dokim szerencsére iszonyú jófej, nem is lehúzós, és nem is néz hülyének...


pont pár napja tettem fel itt egy kérdést, azt hittem, gyomorcsavarodása van a kutyámnak, mert nagyon fel volt puffadva.

gyanús volt, hogy nem olyan levert, és eszik is, hányást nem láttam, stb...

de mivel fenn állt a gyanúja, betettem az autóba, és elmentem vele egy ügyeletre...

20.000 forintomba került, hogy Manócskám dagadtra zabálta magát.

meg is röntgenezték...:D


de legalább már tudom, hogy mikor van igazából gyomorcsavarodása...



egyébként egy idő után kb. megtanulja az ember, mikor mit csináljon, mikor kell tényleg doki...

(hogy tisztíts ki egy sebet, mit csinálj, ha elvágta a mancsát, mit adj neki, ha székrekedése van, mit, ha hasmenése, mit, ha habosat hány,...)

de mivel az én dokim gyakorlatilag anyagárért dolgozik, inkább mindig elviszem megmutatni...



Ha közel esik hozzád Biatorbágy, érdemes Dr. Soós Ferenchez ellátogatnod, nála egy oltás maximum 1500 Ft, egy sima vizit 0 Ft, esetleg 500...


(Megjegyzem 8 állatom van, elég sűrűn kell járnom, de még így is jó, ha havi-két havi 1500-3000 Ft-ot ott hagyok nála. és még humora is van... és úgy adja be a szurit, meg úgy nyúlkál a pópójukban, hogy a kutyáim meg sem érzik - más dokinál meg szenvedtek ezerrel szerencsétlenek.:))



Egy szó mint száz: én úgy vagyok vele, hogy fáj az a 20.000 Ft, de össze sem hasonlítható azzal, hogy ha otthon maradok, és másnapra valami visszafordíthatatlan történik...

ez része a kutyatartásnak.

(na persze ha nem szombat este lett volna, és rendel a biatorbágyi doki, ez is max. 2500 lett volna a 3 szurival, amit kapott...)


Csak arra figyelj, hogy ezt az aggódást ne tedd át a kutyára, mert a kapcsolatotok és az egészsége láthatja kárát. Nincs rosszabb, mint egy bizonytalan gazdi.

2012. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!