Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott husky keverék...

Sippara kérdése:

Lakásban tartott husky keverékre kabát?

Figyelt kérdés

Napközben 20-22 fokban van, séta közben ha erősen fúj a szél, sokszor remeg, ha hosszabb kabát van rajtam, vagy leguggolok, bújik is oda a melegbe, ha esik, akkor meg katasztrófa. A szőrét nem lehet rendesen megtörölni, hajszárítózni meg nem fogok este fél tíz-tíz körül, mert a szomszédok megőrülnek.

Arra gondoltam, hogy télre varrnék/varratnék neki egy kabátot, kívül valami vízhatlan esőkabát-szerű anyag, belül egy vékonyabb réteg.

Van értelme egyáltalán kabátot adni rá így? Hallottam (és logikusnak is tűnik), hogy a lakásban tartott kutyák fázósabbak, viszont ki ad kabátot egy huskyra? :D Nem hiszem, hogy a fázáson kívül bármitől remeghetne (azért ezzel kapcsolatban is várok ötleteket).


2012. nov. 26. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem tudom, nekünk beaglenk van, ő -10/15 fokban is kint rohangált, pedig még csak fél éves volt. :)

Igaz, ő "kerti kutya".

Azt nem tudom, hogy mitől remeghet, de nem hinném, hogy egy husky keverék fázik.

2012. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Én adnék rá kabátot. Attól még, hogy Husky, egész nap a melegben van, és mikor kiviszed, bizony ő is fázik!
2012. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: az a baj, hogy már orvost is kérdeztem erről, mivel soha más körülmények között nem remeg, csak erős szélben, vagy ha nagyon stresszel, ő sem tudott "jobbat" mondani.


Második: Köszönöm, hogy nem néztél hülyének :D


Mentek a zöld kezek!

2012. nov. 26. 09:51
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Én utána olvasnék a Huskynak. Pont ő az a fajta kutya amelyik bírja a hideget, még akkor is ha lakásban van tartva. Naki pont a 20-22 fokok nem tesznek jót.. Én még sosem láttam vagy hallottam arról hogy valaki huskyra kabátot ad, pedig állatgondozóként sokszor találkozom benti husky kutyákkal is.. Egy yorkira előbb adnak kabátot mint egy huskyra..

Tudod az emberekkel az a baj, hogy túl sok emberi tulajdonságot rátukmálnak a kutyára. Mi úgy vagyunk vele, hogy a meleg lakásból kilépve fázunk, így felöltözünk. Ez így van. De a kutya nem ember, és van egy vastag bundája ami több rétegű. Így nem fázik..Főleg ha kiviszed, és rohangál is..

2012. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Én kétlem, h kéne rá. Szerintem csak finnyázik. Lakásban tartok egy roti-nj mixet, de eddig még sosem fázott kint. Akkor se ha csak sétált és akkor se ha rohangászott. Képes lenne kint lenni eégsz nap akár mínusz 10 fokban is. Nekem már rég befagyott a sejhajom, őkelme meg még belefekszik a hóba és belefúrja magát. :)
2012. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez furcsa. Nekem is lakásban tartott huskym van, de olyan sűrű bundája van, és még sosem láttam fázni. Igaz még olyan nagyon nagy hidegek nem is voltak, de akkor sem igen tudom elképzelni, hogy fázna. Szerintem fölösleges.
2012. nov. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kutyus?

Nekem bullmasztiffom van, panelban, tavaly ilyen időben már remegett, akkor volt kb. 5-6 hónapos, még a bababundája egy része rajta volt télen, így kellett rá a kabát. Most, ugyanabban az időben, már nem remeg, sőt ahogy beletúrok a bundájába lent, érzem rendesen, hogy milyen jó meleg, fűti magát :)


Arra akarok kilyukadni, hogy nem lehet, hogy nála is az a helyzet, hogy még fiatalka, nem nőtt ki rendesen a felnőtt bundája?

2012. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy szerintem, hogy mennyire keverék és mi a másik fajta benne. Abszolút nem biztos, hogy a husky tulajdonságokat örökölte döntő részt.

Az is lehet, hogy nem tud rendesen alkalmazkodni. Levetette a bundáját, mert a lakásban melege van, aztán persze kint hóban meg szélben más a helyzet.

Én azt mondom akár hülyék néznek az emberek akár nem, egy próbát megér. Ráadod a kabátot, ha jobban érzi magát, akkor jobban, ha nem, akkor max nem használjátok többet és kész. Ha tényleg fázik (ezt csak is te érezheted/láthatod), akkor ne az itteni vélemények alapján hagyjad fagyoskodni! :)

2012. nov. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok. Még amit tanácsolni tudok, hogy sétáljatok tempósan, hogy ne hűljön ki a teste és ha remegni kezdd, akkor jó erős simogatással dögönyözd át a testét, hogy egy kicsit "felpezsdüljön" a vérkeringése. Ha ettől javarészt elmúlik a remegés, akkor fázik.
2012. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: igen, tudom, hogy nem kéne fáznia, ezért sem értem a kinti remegést :/ Ezért is tettem fel a kérdést, hogy lehetséges-e, mert nem akarok feleslegesen semmit ráaggatni, ami nem nyakörv vagy hám :)


Little Red: akkor lehet, hogy az enyém is csak "hisztizik", akkor viszont azt nem értem, miért. Nem figyelek rá jobban, ha remeg, imád kint lenni, szóval nem értem, mi lehet a gond...


kispalikee: a tiéd sem fázik? Mondjuk az enyémnek nincs még olyan tipikus nagy téli husky bundája, még csak növeszti, most orrtól vállig pufi, válltól farokig szépen testre simul a szőre :D nagyon hülyén néz ki szegénykém.


Alexandra: 11.-én múlt egy éves, a bundája szerintem még nem igazi felnőttes (még a rajza is változik sok helyen), úgyhogy remélem összeszedi magát szőrösödési szempontból :)


8. válaszoló: Inkább huskys, az előző "gazdája" azt mondta, hogy anyu jagd terrier volt, itt gykn láttak már bele dogot és német juhászt is (bár bevallom, amióta felhívták rá a figyelmemet, már én is látom :D). Ő az (bár a kép még októberi): [link]

Ennél most valamivel nagyobb a bundája, "prémet" növesztett a nyaka köré, de válltól fenékig ugyanolyan a szőre, mint a képen. Lehet, hogy most vált téli bundára? Nem vedlett különösebben az utóbbi időben :/

Mindenképp megpróbálom a dögönyözést is :)



Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)

2012. nov. 26. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!