Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs volt a kutyámban....

Kullancs volt a kutyámban. Lesz baja?

Figyelt kérdés
Feljöttünk a sétából és a kutyám fején volt egy kullancs, most először. Kiszedtem belőle, elég könnyen kijött és egyben nem szakadt bele. Most figyeljek valamire? Lesz tőle baja? Vigyem orvoshoz?

2012. nov. 26. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt még nem tudni lesz e baja. Ha nem szívta még meg magát nem valószínű, de azért figyeld és, ha levert lesz és/vagy hány, akkor tűzzél vele minél hamarabb az orvoshoz, mert 3 nap alatt leáll a veséje a babézia miatt.
2012. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Vegyél neki feltétlenül nyakörvet, vagy cseppet a kullancs elriasztására.
2012. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy nagyon megszívta volna magát, mert ahogy feljöttünk majdnem hogy egyből észrevettem és ki is szedtem gyorsan. Remélem nem lesz semmi baja, ha mégis ilyen tűnetei lennének az orvos még tud segíteni?
2012. nov. 26. 19:23
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi egyébként a választ.

Van nyakörve, eddig nem is volt benne kullancs. Úgy tudom a nyakörv arra jó, ha netán bele megy a kullancs, akkor megis öli nem?

2012. nov. 26. 19:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Meddig kell aggódni és figyelni rá hogy lesz-e baj?
2012. dec. 7. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!