Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kóbor kutyákkal?

Mit csináljak a kóbor kutyákkal?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban, de talán már van egy hete is, a környékünkön elszaporodtak a kóbor kutyák.

Az egyik megtámadott, és mivel biciklivel voltam felemeltem a lábam a pedálról, és előre nyújtottam, a kutya pedig elkapta a pedált.

Kb 10 kutyáról van szó!

csak ez az egy volt agressziv(eddig) de ő neki valószinüleg van gazdája, mert nem nézett ki annyira kóbornak.

A többi egyértelműen kóbor, és mivel a környéken csak én tartom elengedve(kerten belül) a kutyáimat, nem kikötve, ezért idegyülnek a kerítés elé, és hergelik az én kutyáimat.

Németjuhászokról van szó, ezért eléggé őriznek, és ahogy rálép a kerítés beton peremére az egyik kutya meg is harapta az enyémet, illetve az enyémek húzták be majdnem az egyik kóbort.

Teljesen kivagyok akadva, mert a héten elmentem sétálni velük, és akkor is nekünk jöttek.(szerencsére az enyémek idomítottak, ezért nem támadtak neki, de mivel a kutyák közé álltam engem majdnem megharapott)

Mi a francot tudok csinálni velük?

Már nagyon ideges vagyok, mert most is kb 5 percenként hallom a nagy ugatást, de mire kiérek csak azt látom, hogy elfelé szaladnak.

Kinek tudnék szólni?

A helyi gyepinek nem nagyon szívessen szólnék, mert ő tudom, hogy amint lehet altatja őket.

Menhely a környéken nincs, csak kb 35 km-re az én lakhelyemtől.

Ezesetben csak a gyepi van akinek szólni tudok?

Mert az én kutyáim egészségét nem akarom veszélynek kitenni, már így is 5000-be került, hogy az a kutya megharapta az enyémet.

Légyszives adjatok tanácsot, mert ez az állapot tarthatatlan!


2012. nov. 27. 21:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Off:

Ezt a csipet nem értem, nem hiszem hogy az alkesz Géza csak azért kirakja Bodzát mert "kikéne" fizeti 3500 forintot, most őszintén itt nálunk ki a francot érdekel hogy mi van a kutyával, most megmondom nektek hogy semmi sem fog változni.

Élő példa erre ez a kóbor probléma, ezekkel nem csinálnak semmit sem, még annak se szól be a hivatal akinek balhézik a kutyája állandóan és tudják hogy ki a gazdája, majd pont a Gézát fogják megkeresni a kocsmában hogy csipezd már be, hagyjuk már...


Amúgy szerintem ezeknek általában van "gazdájuk" csak az nagy ívben tesz rájuk esetleg egy kis maradékot odalök nekik este, mert hogy máshogy hogy maradhatna életben egy ekkora állat?

Volt nálunk is egy ilyen enyhe eset, amikor hiába szóltunk az alkesz gazdának hogy az utcának és többi felelős kutyatartónak kuvára elege van az ő hamis sunyi mindenhova dugni járó korcsából és annak kölykeiből (szuka tulajok voltak rendesen kiakadva), és csináljon valamit mert el lesz vitetve, gondolhatjátok hogy nem csinált semmit sem.

Az lett a vége hogy többször elzavartuk (nem bántottuk) megkergettük, azt többé kevésbé már nem jön max ha unatkozik, tüzelést érez, de akkor meg az egyik szomszéd mondta hogy ha meglátja a szukája közelében akkor "kiheréli" és finoman fogalmaztam :)...


On:

Helyedben nem lelkiznék ennyit, hívnám a menhelyet azonnal, mert egy kutyafalka életveszélyes.

2012. nov. 28. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a radikális állatvédelemnek akkor most írok.
2012. nov. 28. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!