Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy hallgasson rám?

Mit tegyek, hogy hallgasson rám?

Figyelt kérdés
Szóval van 1 7 hónapos labi keverék kutyánk,aki nagyon neveletlen.Tudom ,hogy mi(a hugaim és én)rontottuk el,mert télen kaptuk 1 hónapos volt és bennt volt a házban,a kezünkben altattuk,mindent eltűrtünk neki.Egyedül apukámra hallgat,de ő nem szereti és azt mondta,hogy ő nem fogja tanítani.Én sokat foglalkozom vele,mégsem engedelmeskedik.A labdát visszahozza,de nem adja ide,csak incselkedik velem,hogy vegyem el.A jutalomfalatot is próbáltuk,de ha 1-et adok neki mindig csak azt várja és azért nem hozza vissza a labdát.A macskákat sem szereti,csak 1-et a 6 közül.Az ha odamegy hozzá incselkedik vele de van mikor nyalogatja,de tanulás közben odajön a macska akkor megvadul és elkezdi kergetni,tépni(ez az a macska amelyiket szereti).Amúgy nagyon okos kutya,mert ha ki akarok menni tőle(a hatalmas kertben van)mindig aza ajtó elé fekszik és nem mozdul.Úgy néz rám ,mint a Shrek-ből a macska,hogy ne menjek ki.Jelzem már előtte nem is foglalkozott velem.Tudnátok valami tippet adni a megnevelésére?Kutyasuli nincs a közelben,Egy bácsi volt ,aki foglalkozott kutyák tanításával,de már több,mint 80 éves és nem vállal több tanítást.ELŐRE IS KÖSZI
2009. aug. 18. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ti vagytok a falkavezérek hanem Ő. Olvassátok el Jane Fennel kutyapszichológia cimű könyvét. Neten megtaláljátok nagyon sok segitséget nyújt ha betartjátok a benne leirtakat.Sok sikert.

2009. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, hogy elismeritek, ti rontottátok el. Ez az első és legfontosabb lépés.

A probléma egyértelmű: a kutya nem tekint titeket falkavezérnek, így a megneveléséhez a falkavezéri pozíció megszerzésére van szükség.

Itt a topikok között is nagyon sok van, ami ezzel foglalkozik, olvasgass vissza egy kicsit.

Fennel: Kutyapszichológia (könyv).

Cikkeket találsz:

[link]

[link]

[link]

1-2 hónap következetes munkájával nagyon sokat fog javulni a helyzet. Bánjatok vele kedvesen, játékosan, de határozottan, és a család (falka) minden tagja ugyanazon szabályok és határok szerint bánjon a kutyával, ez nagyon fontos (pl. ha te nem adsz neki az asztal mellől enni, akkor a többiek se adjanak. Soha.)

2009. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hát szerintem el kellene érnetek hogy f.vezérnek nézzenés akkor lehet hogy hallgatni fog rád:)
2009. szept. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!