Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen meg oldast tudtok...

Milyen meg oldast tudtok ajanlani? FONTOS

Figyelt kérdés
Van 2 kutyam,eddig elvoltak keritve ,nagy helyuk volt,de az utobbi idoben valahogy kijonnek,akarmit csinalunk kijonnek.A baj ,az,hogy a nagyobbik kutyam katasztrofa lett,folyton cirkuszol.A kertbol kikaparja a viragokat,a falakra ugral,szetrag mindent,nem lehet tolle ki menni,mert kiszalad a kapunk ,es ugy kell utanna szaladni,a masik kutyamat meg harapja neha.Amugy nem veszelyes kutya 7 honapos,nagyon cuki,csak cirkuszol,nem tudom,hogy szoktasam le rolla,mert anyam kifogja vagni,ha folytatja,azt meg nem akarom..
2012. nov. 29. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a napi megfelelő mozgást és tanítást rászánnád akkor ezeket a dolgokat mind mind lehetne orvosolni :-)

Kis futtatás egy kis fegyelmező és szeretet...

2012. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindennap megyek veluk setalni,nincs olyan nap,hogy ne mennenk.Es a szeretetet is meg kapjak.
2012. nov. 29. 10:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Járj velük kutyaisklába, ha lehet tükör módszeres suliba;)->www.kutyasuli.hu

+ néhány szabály vezess be szabálykat a kutya életében!Te vagy a falkavezér ,ezért neked kell elindítanod minden egyes cselekvést 1.)pl:akkor játszotok ,amikor te akarod és nem akkor amikor a kutyád(amikor a kutya játékra hív/oda viszi neked a labdáját te nem törődsz vele majd ha a kutya feladja és elmegy akkor hívod játékra akk8or már játszhattok,mert te kezdeményezted a cselekvést.

2.)Amikor enni adsz a kutyáknak úgy teszel ,minthate is ennél majd miután leteszed a tányérokat csak az engedélyeddel ehetnek(ha nem engedelmeskednek rájuk moroghatsz,picit arrébb lökheted őket majd egyenként egy tied vezényszóval megengedheted nekik hogy egyenek)

2.)Kapuszabály:Csak akkor léphetnek át egy ajtón6kapun ,akkor mozoghatnak ki-be rajta ha te megengeded nekik és mindig csak utánad mehetnek

3.)Pórázfegyelem sétáltatásnál ,ha eléd szalad a kutya az ellenkező irányba fordulsz és rántasz picit a pórázon és ezt újra és újra megteszed ,amíg a kutya meg nem érti ,hogy figyelnie kell rád és nem előzhet meg(Ezt ajánlatos külön külön megtanítani mind2 kutyának és utána miután működik együtt is gyakorolni,ez nekem volt amelyik kutyámmal 1 óráig tartott ,amire megtanulta volt amelyikkel 30perc.Ez arra jó ,hogy amikor sétálni indultok ez olyan a kutyáknak mint régen a farkasok között a vadászat és a farkas falkában is mindig a falkavezér ment elöl a többi farkas nem előzhette meg,ezt ugyanúgy átűltettjük a kutya minden napjaiba;)

Remélem tudtam segíteni;)Ezek a gyakorlatok a rangsor beli helyedet erősítik meg.Ezzel megerősíted a kutyát abban ,hogy te felette állsz te vagy a falkavezér.Tudom hihetetlennek tűnik ,hogy ezek használnak ,de ha ezeket mostantól minden nap alkalmazod villámcsapásszerűen megfognak változni a kutyáid.(nekem is sikerült).Remélem tudtam segíteni!Sok sikert!:D

2012. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

+A napi 1-2 mozgatást és az agyi lefárasztást se felejtsd el és akkor tökéletesen jól nevelt kutyáid lesznek!

Agyi lefárasztás: trükkök tanítása és azok gyakorlása pl:ül,fekszik,hajol,pacsi,tolat stb.,a labdázás tehát hozzd vissza is segít és néhány logikai feladat is pl:3 cserepet lefordítasz és az egyik alá kaját rejtesz neki meg ki kell találnia melyik alatt van;D

2012. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!