Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tudtok ajánlani?

Milyen kutyát tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

házőrzésre kellene elsősorban

1. lenne vele foglalkozva nagyon sokat

2. nem az első kutya lenne ( apumnak)

3. pásztorkutya nem kell tudom hogy ők jó terület őrzők de mégsem.....

4. mozgékony,éber kutya lenne jó nem fekvős,alvós

5. egyébként a cane corso ezeknek a feltételeknek megfelel? őt fiatalon nem szabad túlterhelni (és ebbe mi tartozik bele? úgy értem mekkora sétákra vihetem, milyen játékokat játszhatok vele mennyire fáraszthatom le ? )


2012. nov. 26. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak a Német boxer-t tudom ajánlani.Szüleimnek volt régen,és nagyon mozgékony (örökmozgó)kutyus,kiváló házőrző,és szereti a gyerekeket,kiváló játszótárs. :)
2012. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legjobb házőrzők pont a különféle juhászkutyák (komondor, kuvasz), de ha ezek semmiképpen sem jöhetnek szóba, akkor szerintem jó választás lehet még a rottweiler (pusztán már a kinézete alapján is félnek tőle). Ugyanakkor elég nehéz idehaza megfelelő (azaz egészséges, jó vérvonalú) rotit találni. Ha meg találsz az nem lesz olcsó (150e+).
2012. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fannybaba8 ***** válasza:
Boxer.:) Esetleg Pitbull.
2012. nov. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó lehet a cane corso, viszont érteni kell hozzá! Ha nem vagytok tapasztaltak, akkor szukát javasolnék, és kutyasulit mindenképpen. Ja, és a tapasztalat nem azt jelenti, hogy volt már kutyátok. A szomszédomnak is volt már sok, és van is, de én soha nem adnék neki...

Az óriás schnauzert tudnám még javasolni, vagy az orosz fekete terriert. Bár hozzájuk is tapasztaltnak kell lenni.

Egyébként bemehetne a házba is?

A cane corsonak jó rövid a szőre, tehát ha nem is mehet be, jó, ha van egy garázs vagy előszoba, ahol aludhat télen.

Egyik kutyát sem szabad túlterhelni fiatalon :)

De viheted sétálni, taníthatod, játszhatsz vele. Csak ne túl sokat. Látni is fogod rajta, hogy mitől fárad el gyorsan.

2012. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és higgyétek el hogy tapasztal kutyások vagyunk :)
2012. nov. 27. 05:57
 6/7 A kérdező kommentje:
egyébként nem bent lenne, de lenne olyan helyünk ahol jó meleg van neki télen( garázsszerű) köszi a válaszokat és ha vannak további válaszok azt is megköszönöm =)
2012. nov. 27. 06:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Boxer! Az összes feltételednek megfelel,és nagyon mozgékony kutya+ nagyon értelmes,jól tanítható
2012. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!