Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet valaki sikeres...

Hogy lehet valaki sikeres tenyésztő?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan tenyésztőt, aki nagyon híres, ám Dog Chow-val etet, és olyat is, aki Orijennel,de nem ér el hatalmas sikereket. Pedig eddig arra gondoltam, hogy a kutyatáptól és a génektől lehet egy kutya sikeres.


Pedig a 2 kutya ugyanabból az alomból származik.


Mi kell ahhoz, hogy egy kutya sikeres legyen a kiállításon és a vizsgákon?


Hozzáteszem, hogy mindkét kutyát ismerem, és sokat foglalkoznak velük a gazdáik.


Valaki?


2009. aug. 18. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
A jó gének és a minőségi táp is számít, de a kiképzés is. Lehet, hogy - bár sokat foglalkoznak vele - az egyiket nem sikerült olyan jól kiképezni. Vagy nem ért az egyik annyira a kutyakozmetikához, mint a másik. Az is lehet, hogy az egyik sokkal tapasztalatlanabb. Vagy lehet, hogy nem ugyanolyan jó minőségű az egyik kutya, mint a másik, ez akkor is előfordulhat, ha testvérek.
2009. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképp fontosak a gének. A küllem.

Az is számít milyen tápot kap,mert a fogaknál,szemnél,szőrnél a táp is közrejátszik.

Nem mindegy a temperamentum sem. Sokkal jobb egy pörgős kutya,aki szépen kihúzza magát,mindig figyel,szépen mozog,mint egy olyan kutya szép meg minden,de punnyadt,és csak úgy elvan magának a ringben.

És természetesen a ringdresszúra is sokat számít.

Mert hiába a szép kutya,ha a gazdi nem tudja felvezetni. Nagyon sok múlik a felvezetésen,mert ha egy ügyes handler jól beállítja a kutyát,akkor azzal sok hibát el tud tüntetni :)


Egyébként ahhoz,hogy valaki jó tenyésztő legyen,ahhoz kell sok sok tapasztalat,némi utánajárás a fajtával kapcsolatban: anatómia,fajtatörténet,betegségek stb...

Sok sok tenyésztővel kell beszélni,kiállításokra járni,és el lehet meni egy tenyésztői tanfolyamra.

És az elmélet nem minden,azt tudni kell haszosítani is,ezért ahhoz hogy valakit igazán jó tenyésztőnek lehessen mondani,ahhoz sok év kell,sok jó felmutatható referencia,és tapasztalat,és tanulás.

2009. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg a híresebb tenyésztő régebb óta tenyészt, esetleg import jó minőségű kutyákat tart, jó külföldi kapcsolata vannak stb. Nem csak a táptól függ a dolog. Egyszer láttam egy collie bírálatot. A fiatal kanoknál négy kutya volt bent, az amelyiket én a leggyengébb minőségűnek láttam, úgy állt mint a cövek, a gazdájáról egy pillanatra le nem vette a szemét, gyönyörűen mozgott. Végül ő harmadik lett és egy nála jobb minőségű kutya, aki nem mutatta annyira magát sem mozgásban sem állásban lett a negyedik. Rengeteg mindentől függ, hogy egy kutya sikeresebb legyen a másiknál. A bíró döntése is szubjektív, nem mindegyik bíró ugyanazt a típust preferálja, van akinél az arckifejezés kifejezetten fontos, míg másoknál a fültartás fontosabb. A kutyák alaptermészete is lehet mérvadó, láttam már olyan kutyát aki egész egyszerűen ki nem állhatta a kiállításokat, a ringben mintha fejbe vágták volna olyan fáradtnak látszott. Míg a másik, akit ugyanúgy tanítottak szinte repült a ringben.
2009. aug. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Valóban, elképzelhető, hogy ezek játszottak közben. Csak kicsit megdöbbentő volt látni :)
2009. aug. 18. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem fontos még az is, hogy a tenyésztő mennyire "él együtt" a kutyáival. Hisz egy kutyának a legfontosabb az az ember, aki foglalkozik vele, a gazdi. Ha megfelelő figyelmet kap egy kutya, akkor tud a megfelelő fizikai és lelki állapotba kerülni. Biztos hülyeségnek hangzik ez, de akármennyire is verseny+kiállítás, azért a kutyáknak lelkük is van.
2009. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Itt most arról van szó, hogy KIÁLLÍTÁSON, VERSENYEKEN hogy lehet eredményesebb a kutya. Itt szó sincs arról, hogy mást nem igényelnek, meg hogy csak a kiállítási eredmény számít. Attól, hogy rengeteget foglalkozik valaki a kuityával, attól még nem lesz jobb a ringben.
2009. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A megfelelő táplálás feltétlenül szükséges ahhoz, hogy a kutyából legyen valami, de az árnyékát senki nem lépheti át: ha valamit a kutya nem örökölt, akkor csinálhat a gazdája bármit..... Minden almon belül vannak jobb és rosszabb egyedek, hiába alomtestvér két kutya, nem biztos, hogy a minőségük azonos. Hogy mi kell ahhoz, hogy sikeres legyen egy kutya? Öröklött háttér, jó nevelés (például itt jön be a táplálás, a gondos szocializáció), és a megfelelő felkészítés mind fizikai (pl. kiállítás előtti kozmetika) mind pszichikai értelemben.
2009. aug. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat! Még nem tanultuk bioszból az örökítést, de eddig tök azt hittem,hogy az alomtestvérek azooos géneket kapnak,magyarul azonos háttérrel kezdenek nekik a pályafutásnak.

A táplálsról csak annyit,hogy minap olvastam egy internetes fórumon,hogy nem egy doermann halt meg a drága,minőségi tápoktól(Royal Canin, Eukanuba,Orijen). :( Megdöbbentő volt olvasni,hamár a gazdi ennyit áldoz a kutyájára :(

2009. aug. 19. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!