Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy baj, hogy ha benne...

Nagy baj, hogy ha benne maradt a kan kutyában a varrat ivartalanítás után? Vagy mindenképp ki kell szedni?

Figyelt kérdés
1 hete próbálja a doki kiszedni a varratot a kutyánkból (kan). Valószínű volt egy rossz élménye a dokinál, mert ah a doki a háta mögé kerül és a sebhez nyúl neki, mi meg lefogjuk v a hátára akarjuk fordítani, egyszerűen morog, és tegnap már oda is kart kapni a dokinak. Rugdalózik, kapál a lábaival, olyan erős, hogy nem bírjuk lefogni 3an. Tegnap kapott nyugatot, de ah beadtam neki kihányta, de azért szépen bekómált tőle, de annyira nem hogy hagyja a dokinak kiszedni a varratot. Azt mondta az orvos hogy nem baj ha benne marad a varrat, mert majd magától kilöki a szervezete. Szerintetek?? Nem fog begyulladni? Mégegyszer nem akarjuk bekábítani, nem hiszem, hogy jót tenne neki. Nekem hagyja, hogy oda nyúljak, esetleg én kitudnám neki szedni a varratot??? Köszönöm a válaszokat és tapasztalatokat

#kutya #ivartalanítás #kan kutya #varratszedés #kan kutya ivartalanítása #kábító gyógyszer
2012. nov. 30. 08:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%

nekem egy 35kg-s kutyám van..

enyémet ultrahangozták úgy,hogy a hátára fektettük kiterítve és magánál volt.félt szegénykém de hagyta magát,varratszedésnél is...

nem értem miért nem lehet megnevelni a kutyákat.ez azért elég durva h nem hagyja és nem bízik feltétlen bennetek.

2012. nov. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
huuu kíváncsi lennék a te kutyanevelésedre!!! pont az ilyen embereknek, akik nagyon tudják kritizálni a többi embert, és azt hiszik, hogy ők a legtökéletesebbek a világon... (a kommentedből lejött, hogy te is ezek közé tartozol) azoknak a kutyája nem 100as. Lehet, hogy hagyta magát az asztalon, de hogy nem boldog az biztos. Elképzelem ahogy üvöltözöl a kutyáddal ,hogy csak azt tegye amit te akarsz.... Hát vannak ilyen emebrek is. Biztos te is mikor kis gyerek voltál és oltást kaptál, vagy kúpot, vagy a fogadat húzták, egyszer sem sírtál, vagy hisztiztél, hogy nem akarod... Hiszen tökéletes a nevelésed és te is :) büszke lehetsz magadra, gratulálok!!! :)
2012. nov. 30. 12:35
 13/18 anonim ***** válasza:
+ egyébként egy ultrahangozás teljesen más történet, mint egy frissen műtött, érzékeny területet érintő varratszedés.
2012. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy egyet értesz velem, egy ultra hangozás nem olyan nagy dolog. És nem bennünk nem bízik a kutya, hanem a műtét után feldagadt és begyulladt a herezacskója és az orvos szerintem elég erőteljesen megmarkolta neki, mert addig soha semmi baj nem volt az oltásoknál, szerette a dokit, de amióta ez történt azóta védekezik. Gondolom benne maradt az, hogy a doki fájdalmat fog neki okozni... Na mindegy, vannak emberek akik azt hiszik, hogy bele kell szólniuk más emberek nevelésébe, v "életébe". Nekem eszembe nem jutna egy idegent oltani,hogy hogy neveli a kutyáját. Mindenkinek a szíve joga eldönteni, másfelöl minden kutyának más a jelleme, kezelhetősége, ah az emberek is mások
2012. nov. 30. 14:12
 15/18 Hovarju ***** válasza:

A leírásod alapján azt gondoltam, hogy valami 60kg körüli kutya, aztán olvastam a kommented :-) Érdekes, hogy eg ekkora kutyust nem lehet lefogni. De szerintem mindenképp próbáld meg otthon nyugodt körülmények közt kiszedni belőle, mert begyulladhat és akkor csak nagyobb lesz a baj.

Nekem a 20kg-os szuka kutyámat ivartalanították, boldogan jött ki a rendelőből és két nap múlva az ellenőrzésen simán hagyta, hogy megnézze a doki a varratait. Én fogtam közbe, és nem volt baj. Igaz a jutalomfalatot nem fogadta el a dokitól.


Esetleg megpróbálhatnád otthon úgy , hogy ráteszed a gallért, akkor nem tud megharapni.


Jobbulást a kutyusnak.

2012. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az a baj , hogy nincs gallérunk, nem kértünk, mert megakartuk nézni, hogy bántja e a sebet vagy sem. Egyszer kezdte el nyalogatni rá szóltunk, és utána békén hagyta, úgyhogy mi a gallért megúsztuk hál isten. Igaz az elején le volt ragasztva a seb, de azt pár nap után leszedtük, hogy szellőzön a varrás. Nem viccelek, tényleg nem tudtuk lefogni 3asn sem... De szerintem nekünk engedi fogja, csak a doki bától tart ,de nagyon :) kicsit még fárasztom ma, aztán neki látok. Köszönöm a válaszokat :)
2012. nov. 30. 19:30
 17/18 Hovarju ***** válasza:
Szia ! Mi a helyzet? Sikerült kiszedni?
2012. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen :) hétvégén teljesen kifárasztottuk,úgyhogy ma du ki is dölt és amíg aludt szépen kiszedtem belőle,fel sem ébredt,gondolom nem fájt neki ùgyh a dokinál csak hisztizett szerintem :)elvileg kijött az összes de még átnézem egyszer. Köszönöm a sok választ,meg segítséget!
2012. dec. 2. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!