Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog?

Francia bulldog?

Figyelt kérdés

Szeretnék lakásba egy közepes termetű kutyát, viszont ami az igényeimnek megfelelő, nem találtam, így eszembe jutott a francia bulldog, bár sajnos kicsi, de ez nem különösebben fontos.

Egy bohókás természetű, de mégis nyugisabb kutyára gondoltam, amelyik bírja a kirándulásokat (mértékkel, persze), de sétáknál ha nem is hiperaktív, de el lehet vele játszani.

Napi 3 óra sétát tudok neki biztosítani, hétvégénként némi kirándulással. Ebből 1 óra az intenzív mozgásra, agyi lefárasztásra menne.

Ha időm úgy engedi, kisebb kiállításokra is elmennék.


Ez a fajta mennyire bírja az egyedüllétet? (suli-munka...) Ha kell, akkor meg lehet oldani a kutyatársaságot.

És mi a véleményetek a Gold-Sierra kennelről? Weblap: [link]



2012. nov. 30. 13:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ill. ha jóval kevesebb sétát igényel az sem gond,, csupán ennyi a max.
2012. nov. 30. 13:29
 2/15 anonim ***** válasza:

ennyi törődés a legtöbb kutyának elég lenne,példás a hozzáállásod.

Egyedülléthez fokozatosan kell hozzászoktatni,muszáj függetleníteni hogy ne legyenek szeparációs gondjai.

Kennelt nem ismerem,de így ezek alapján tetszik nagyon.

Ha gondolod még a boxert tudnám javasolni,kicsit jobban illene hozzád ha középméretűt akarsz és ennyi időd lenne,valamint boston terrier:)

2012. nov. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, a boxeren is gondolkoztam már.

A nagybátyámnak/keresztapámnak van egy 9-101 éves rotti-boxer keveréke, a sintérektől hozta el annak idején, egy ismerősünknek boxere van. Mindkettő nagyon bohókás, de lakásba szerintem kissé nagy lenne.


És köszi. :)

2012. nov. 30. 14:08
 4/15 A kérdező kommentje:
* 9-10
2012. nov. 30. 14:08
 5/15 anonim ***** válasza:

hát boxer pedig lakásba való,kinti tartásra alkalmatlan lenne alapból:) 1.gazdacentrikus kutya,2 rövid szőre miatt meg is fagyna kinti tartáson.

Lakásban úgyis csak pihenne,max játszanátok,"nem zavarna sok vizet". Ha tényleg tudnál venne annyit foglalkozni amit leírtál,nem lenne gond vele.

De nem rábeszélni akarlak,csak vélemény:) Mert fent mintha csak a boxert jellemeznéd..;)

2012. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát, a keresztapám kint tartja, bár egy extra módon szigetelt háza van, igaz, a nap felét együtt töltik... a másik pedig kinti-benti, mert nagyon pörgős a drága.
2012. nov. 30. 14:13
 7/15 anonim ***** válasza:

A boxernek a legjobb helye a családja mellett van :)

Egyébként a Noénál tündéri boxerkeverékek várnak gazdira ;)


Francia bulldog is jó választás! :) Én őket is nagyon imádom, ha eljön az ideje, 2. kutyának francia bulldogot szeretnék :) Amit írsz, teljesen jó lenne neki :)

2012. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az "allatok info-n"láttam ivartalanított szukákat,ha nem biztos a kiállitás fogadj onnan örökbe egy kis franciát.
2012. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

:D

Alexa, te mit vennél? :)

2012. nov. 30. 18:08
 10/15 anonim ***** válasza:

Hàt, ha a helyedben lennék és annyi időt tudnék a mozgatàsára szànni, mint te és aktìv, pörgős kutyàt szeretnék, akkor boxert :)

De az én életvitelemmel nem lenne boldog, neki kevés lenne az a mozgatàs, amit biztosítanék neki, szétszedné a lakàst.

Nekem amùgy bullmasztiffom van panelban, szòval a boxer mérete ne riasszon vissza :)

Francia bulldog pedig olyan nekem természetét/aktivitàsàt tekintve - legalàbbis, ami szàmomra fontos -, mint a bullmasztiff, + külsőre is nagyon tetszenek, ìgy később biztos lesz egy francia bulldogom is :)

2012. nov. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!