Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak már vele?

Mit csináljak már vele?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kaukázusim... állandóan én foglalkoztatom, játszok vele, sétálni viszem minden nap...

de ENGEM állandóan csípked, tépi a ruhám... régebben el is szakította ami rajtam volt....

ugrál... ( ne mondjátok h. nem kell olyankor figyelni rá.. mert ha hátat fordítok, egy az egybe LETAPOS...)

SEMMI nemhat.. akármit csinálok...

vmi normális tapasztalat, tanács???


2012. nov. 30. 13:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és kutyaiskola kizárva...
2012. nov. 30. 13:35
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Láthatólag képtelen vagy kezelni...És még csak 5 hónapos. Mi lesz veled akkor, ha ráébred az erelyére?


Pedig nem nagyon lesz más választásod, mint konzultálni egy kiképzővel...

2012. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 sippara ***** válasza:
86%

Kutyaiskola, kiképző, vagy visszamenőleg tarkón csapod magad, amiért fogalmad sem volt, milyen kutyát választasz.

Ha nem kezdesz vele semmit, fél év múlva gratulálhatunk egy újabb önhibáján kívül agresszív kaunak és retardált gazdájának.

2012. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 sippara ***** válasza:
DE azért próbáljunk segíteni... hogy néz ki egy napotok a kutyával?
2012. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem Te voltál az aki augusztusban nevet keresett a kaukázusi kiskutyájának? Már akkor többen figyelmeztettek, hogy nem biztos, hogy jó választás egy ilyen kutya.

Ha mégsem Te voltál akkor az előzőek persze nem Neked szólnak. Ha a kutyasuli kizárva, akkor nem tudom, hogyan fogunk tudni segíteni. Netről még senki nem tanult meg kutyát nevelni, főleg egy ilyet. Szóval irány a kutyasuli.

2012. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Amikor ugrik, egyszerűen belefogsz a sörényébe két kézzel és lerakod négy lábra. Közben erősen megnyomva mondod neki, hogy NEM. Ha újra, azonnal ugrana. lent tartod és többször ismétled a nem-et. Ha egy kicsit is ülve , állva marad, megdicséred, megsimogatod, akár jutit is adhatsz neki.Ne várd, hogy akár két alkalom után is elfelejti a felugrást. Kitartóan, állandóan le kell tiltani.
2012. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Fannybaba8 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Hány éves vagy?

Ez az első kutyád?

Ha igen akkor nem érteim miért Kaukázusit választottad.

Ők nem valóak első kutyusnak.Nagyon nagy termetűek.Határozott legyél vele.Ha ugrál emeld fel a hangod és mond "Ej" így megijed egy kicsit talán ez segít.Nekem is van Kaukázusim és vele is voltak gondok de már nagyon jó kutya.És mi az hogy kutyasuli kizárva? Nincs idő, vagy pénz? Szerintem igenis vidd el.

2012. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A nem ismételgetése semmire nem jó.

Téged mikor dicsértek meg azért hogy nem vertél szájba valakit ? Nem dicsérjük azért mert nem ugrál...


Ha ugrál kitartod a térdedet.(nem melberugod)

Tedd kellemetlen élménnyé neki az ugrálást. A harapásnál meg nyugodtan csapj rá az orrára ha durva. Ha még csak harapdál akkor meg simán hagyd vele abba a játékot azonnal. Olvass a témába caesar-t jane fennelt mindent amit találsz. Nem írtad a kutya nemét de ha kan akkor lesz vagy 80kiló annál nem olyan vicces ha ugrál meg harapdál..


És egy életre tanuld meg hogy mielőtt elkezdesz valamit azelőtt olvass utána. Ezt a problémát tök jól le lehet kezelni 8-10hetes korába...

2012. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%

ma 14:45

A nem semmire sem jó? Vajon miként is tanulja meg egy kutya ennek a szónak az értelmét? Csakis akkor, ha tiltáskor használjuk a nem szót. Ha rögződik a szó értelme, bármikor elég egy nem, és már a kezdeteknél le lehet állítani bármilyen nekünk nem tetsző cselekedetet.

2012. nov. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 sippara ***** válasza:
15:01, pedig ebben az esetben maximálisan Dieselnek van igaza. Nem jutalmazzuk azért sem, hogy nem harap pofán, nem? :) Az ilyen konkrét testi kontakttal járó nem kívánt viselkedésformákat nem verbális, hanem fizikai tiltással kell leállítani, ebben az esetben lehet ez elfordulás, térd kitartása.
2012. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!