Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik panelban laknak és...

Akik panelban laknak és dolgoznak, és egész nap szinte nincsenek otthon, nem sajnálják a kutyájukat hogy egyedűl van otthon?

Figyelt kérdés
most őszintén!nem szenveds ez a kutyának ha nincs otthon senkisem, és másik kutyus társa sincsen?
2009. dec. 18. 22:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%

jobban belegondolva elég önző dolog ez az ember részéről...

nekünk kistestű kutyánk van és reggeltől késő délutánig egyedül van itthon

2009. dec. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
hát igen de jobb lenne ha mondjuk 2 kutyus lenne. akkor a kutyának is jobb lenne, és az gazdija lelkének is szerintem...
2009. dec. 18. 22:48
 3/29 anonim ***** válasza:
41%
ja egy 40 négyzetméteres panelba két kutya... az szerinted mi ha nem kínzás?
2009. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

utólsó!tévedésben vagy!!!!!!már ne haragudj de 1 kutya egész nap bezárva gazdijára várva ,és minden napja ugyan úgy telik 4 fal között, és ha a gazdi hazajön örűl nagyon ,de akkor már este van és aludhat mégha leisviszik sétálni ,tudod az nem teszi sokkal jobbá a napját. és eltudod képzelni hoy egész nap arra vár a kutyusod hogy hazamész hozzá leviszed sétálni... és mikor séta után mentek föl az emeletre vége a sétának hogy mit érez.... azt hogy már vége a napnak holnap megint úgy kelek hogy itthon leszek egydűl magamnak.... szomorúan.... egy gyerek ilyenkor sivíkol de ők nem tudnak... tegyél be egy kamerát hogy hogy érzi magát. állítom rögtön vennél neki társat... 2 kutyus aki kistestű elfér..... és el is tudnak játszani legalább.



nem értem állitólag annyi itt az állatbarát!!!!!!!!!!de ez nem állatknzás most őszintén!!!!!

2009. dec. 18. 23:08
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Amikor nekem meglett a kiskutyám, valaki mindig otthon volt, mert a lakótársammal - szerencsés véletlen - felváltva dolgoztunk, de még a suliba is kábé felváltva mentünk. Ahogy onnan elköltöztem, szereztem neki egy cicabarátotm mert majd' megszakadt a szívem, addig az egyhétig minden napo, míg egyedül volt otthon. Mégegy kutyát nem tudnék eltartani, meg ő alapból nagyobb testű, viszont egy cicabarát szinte semmivel nem több, mármint pénzben, időben, szükségletekben :). Ajánlom mindenkinek - főleg kölyökkutyáknál - mert legalább nincs egyedül, ráadásul a lakást sem szedi szét unalmában :).
2009. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
25%
Én laktam panelban,és ott közösképviselő is voltam.Nem győztem hallgatni a lakótársak panaszát,mert az egyedül hagyozz kutyák egész nap vonyítottak,ugattak,vagy éppen rohangáltak a lakásban.Szívem szerint megtiltottam volna,hogy lakásban bárki is kutyát tartson.Állatkínzásnak tartom.
2009. dec. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A többség lehet, hogy sír. De ne felejtsétek el,hogy vannak kutyák,akiket órákon át sétáltatnak a gazdik (az enyém naponta legalább 5 órát tölt aktívan sétával,futással) és utána nincs más dolguk,mint elnyúlni a jó meleg fekhelyükön. A kerti kutyák gyakran láncra vannak verve vagy egész egyszerűen nem sétáltatják őket, mondván úgyis a szabadban vannak.Azt hiszitek a szabad ég alatt mindent megkap a kutyus? Szeretet,figyelem,törődés kell neki, akár panelben akár kertesben, akár egy hajléktalan mellett az erdőben. Ezt nem pótolhatja egy többszáz négyzetméteres kert sem!
2009. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
De azért valamilyen szinten szenvedés neki egymagában. nekünk vannak kutyusaink,és 2 kistestű kutyust simán el lehet tartani mert a maradékból megél,csak olts kell neki na évente ki lehet birni..
2009. dec. 19. 00:22
 9/29 A kérdező kommentje:
sajna nem mindenki tudja 5 órát sétáltatni ...
2009. dec. 19. 00:22
 10/29 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem a kutya nem panelba való. Az a baj, hogy a kutyát pótszernek tartják. Gyerek helyett. Az állatoknak ez nem természetes közegük, és nem arra vágynak, hogy gügyögjenek nekik, és sétáltassák, fürdessék öltöztessék őket, mivel állatok, teljesen más igényeik vannak. Az ember addig tenyésztette, amíg az egyes fajták a megfelelő munkára alkalmasak lettek. Régen feladatok ellátására tartották a kutyákat. Ma is előfordul, kábítószer-kereső, vakvezető, juhász stb. A kutya szerintem alapvetően a kutyák közt érzi jól magát a szabadban. Kivéve az új zsebkendő méretűeket, mert náluk ez időjárásfüggő.
2009. dec. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!