Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy menhelyes kutyánk,...

Van egy menhelyes kutyánk, sokat fejlődött már, okos, figyel ránk stb. De ha másik kutyával játszik és netán akármiért konfliktus alakul ki, nem mindig tudjuk visszahívni. Mit lehet tenni, hogy ilyenkor is visszajöjjön?

Figyelt kérdés

A probléma, hogy sajna sokáig volt menhelyen két másik fiú kutyával (ő is fiú) és ott megtanulta, hogy sosem szabad hagynia magát. Ezt már nagyjából "kineveltük" belőle de néha előfordul, hogy játék közben kitör valami balhé. Ez mindig csak akkor esik meg, ha kistestű a másik kutyus (a miénk 35centi). Igaz, legtöbbször a másik kutya kezdi de nem is ez a lényeg, hanem ha összekapnak netán, akkor mégis mivel tudom rávenni a mi kutyánkat, hogy ne védje meg magát, hanem jöjjön oda hozzánk??

Mindig megdicsérem ha jól csinál valamit, séta közben is kap jutit stb.

Sok mindent elértünk már vele de ez még mindig probléma.



2012. dec. 1. 20:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Meglehet, hogy a saját kutyád provokálja ki a verekedést akkor is, ha nem ő kezdi. De ezt szakember két perc alatt megmondja neked.
2012. dec. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Azért ennyire ismerem a kutyámat. Nem hiszem, hogy azzal provokálja ki, hogy rázza az egész fenekét meg esetleg topog örömében. :D


Nem azt mondom, hogy minden esetben így van, csak néha előfordul. Mármint az, hogy egy másik kutya totál váratlanul neki esik és olyankor jó lenne ha hozzám jönne oda ha hívom.

2012. dec. 2. 23:26
 13/16 anonim ***** válasza:
Ahhoz nagyfokú bizalom kell és tekintély, meg az, hogy ne legyen komoly a támadás, mert nyilván nem fog hátat fordítani senkinek, aki ki akarja csinálni, ha van egy kis esze, mert abban a pillanatban elkapják és viszlát. Ne legyenek irracionális vágyaid.
2012. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ajj de épp erre lennék kíváncsi, hogy mégis hogy lehet elérni azt a nagy fokú tekintélyt???


Mert figyel rám és bízik bennem és hallgat is arra, amit mondok de nem 100%-ban.


Gyakorlom vele a behívást és az egyéb parancsokat, de mindig azt mondják, hogy kell egy hely, ahol nem zavar meg minket senki. No hát olyankor megy is a dolog tökéletesen.

Mindegy, majd gyakorlom még vele aztán vagy összejön, vagy nem...

2012. dec. 4. 18:24
 15/16 anonim ***** válasza:

Mondom, amint látja, hogy képes vagy megvédeni, és meg is teszed, ha szükséges, nagyot fogsz nőni a szemében, és automatikusan nálad fogja keresni a védelmet.

Ezen felül meg ugye rengeteget számít, hogy a hétköznapokban hogyan bánsz vele, de mivel láttalak már nem egy kérdésnél válaszolni, gondolom feltűnt, hogy a falkavezérséget ajánlgatjuk mindenkinek hasonló gondokra, ezért gondoltam, hogy azt nem emelem ki megint.

2012. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Jó, hát próbálkozom. Igyekszek mindenre figyelni. Ha netán nem megfelelően viselkedik egy kutyával, mindig én intézem el a dolgot.

Nem szoktam vele se kiabálni, se bántást nem alkalmazok... Persze ha ügyes, megdicsérem. Itthon is megvannak a kijelölt határok, amiket nem engedem, hogy átlépjen. Igyekszek én, igyekszek de ez még sem megy eléggé...

2012. dec. 7. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!