Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a sinka kutyámat?

Kimera10 kérdése:

Hogyan tanítsam a sinka kutyámat?

Figyelt kérdés
Fél éves lány sinka kutyámat szeretném megtanítani hogy jobban viselkedjen(mindenkire ráugrál és az udvaron lévő lány pulit folyton abajgatja morog harap rá)és nem bírom megtanítani semmire mert ide oda ugrál mint a bakkecske.Amikor meg akartam tanítani arra hogy ülj és lenyomtam a farát akkor tartotta magát és nem ült le, félek hogy elbutul és a saját feje után fog menni.

2012. dec. 1. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
kajával, labdával tudod motiválni!:) irigyellek érte, a sinka nagyon jó kiskutya!!!:) A netboard fórumon van sinká-s topic, regsiztrálj be, ők segitenek egy csomó mindenben.
2012. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyit foglalkozol vele egy átlagos napon, és az miből áll, illetve eddig hogyan nevelted?
2012. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szegény sinka fajta.... Kezd divatba jönni :((
2012. dec. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

kőkeményen munkakutyád van. Tele van energiával és ezt nem vezeted le semmivel. Nem tudom, hogy laksz, de látogass el egy tükörsuliba ahol nem kényszerrel tanítanak és utána segítenek az ösztönkiélésre alkalmas életmód kialakításában.


Sajnos az ő esetükben fokozottan kell nem csak a fizikai hanem az agybeli lefárasztás is.


Azért engedj meg egy kérdést?

Milrt választottál sinkát ha ennyire nem vagy tisztában azzal mi van a kezedben?

2012. dec. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Én azt hiszem rá csapnék az orrára vagy mikor haza érek nem foglalkozok vele már csak akkor amikor lenyugodott szerintem nincs normálisan szocializálva a kutya szerény véleményem szerint akik kutyát tartanak mindenhova cipelniük kellene persze nem azt mondom hogy melóba is de ha van szabadidő pórázt rá és vinni lefárasztani játszani a labda és a kaja jó ötlet de most jön az amiért kapni fogok sokaktól én biztos hogy szöges nyakörvet tennék rá sokan ellenzik és sétálnak úgy a kutyával hogy majd le szakítják a kutya fejét úgy rángatják a pórázt szóval szöges nyakörv addig nem fáj a kutyának még nem kezd el húzni így meglehet tanítani hogy ne ugráljon hogy üljön feküdjön a pórázt nem kell húzni mint a barom apró kicsi mozdulatokkal irányítani és jutalmazni
2012. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy tükörsuliba el tudna látogatni, mert ahogy az írásából kiveszem, valószínűleg határon túli magyar lehet (nem sértés!). Szerintem szerezz be egy pár könyvet, amit a neten is meg tudsz rendelni, olvass a neten, illetve a youtube-on is sok jó videó van. Az egyik kutya másik nem műsor is tök jó, saját oldaluk is van, ahol megtalálsz adásokat. Könyvből elolvashatod Cesar Millan és Jan Fennel könyvét, mindkettő fent van a neten. Az ültetést pedig inkább jutalomfalattal próbáld, a fizikai ráhatás sok kutyában inkább 'csakazértse' viselkedést vált ki.
2012. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A sinka nem hobbi kutya, hanem munkakutya. Nem tudsz neki folyamatos elfoglaltságot biztosítani,akkor jobb nem tartani. A jelen állás szerint a játszópajtásának tekint,nincsen tekintélyed előtte. Ezt a fajtát a pásztorok, juhászok maguknak tenyésztették ki, ezért egy örökmozgó kutyáról van szó. Nem való akárkinek, tapasztalat nélkül bele se kezdjél.
2012. dec. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3 dologgal is lehet. 1: labdával, étellel tanísd. ha jól csinál valamit kap egy kis kaját, eldobod a labdát, megvakargatod stb... 2: vegyél kutyás könyvet amiben írnak erről. 3: vidd el kutyasuliba.
2012. dec. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!