Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámat,...

Hogy tanítsam meg a kutyámat, hogy a szájába vegyen valamit?

Figyelt kérdés
Klikkerrel tanul.Addig meg van és érti is,hogy az orrával hozzáér a tárgyhoz de sehogy nem tudom rávezetni,hogy a szájába is vegye.Próbálkoztam kajával (ráteszem a tárgyra) de csak leeszi róla. Valami tipp? játékkal nem lehet "feltüzelni" ,hogy ráfogjon.
2012. nov. 2. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 101 kutyatrükk című könyv, az interneten is letöltheted. Minden trükköt leír részletesen, a trükkel kapcsolatos esetleges problémákra is ír megoldást. Az "ül" parancstól a "hozz egy sört a hűtőből" parancsig minden benne van.

,,Válaszd ki a kutya egyik kedvenc játékát, és játékosan add oda neki a vezényszó kíséretében. Csak néhány másodpercig engedd, hogy fogja, majd vedd ki a szájából, és cserébe adj jutalomfalatot érte, Ahogy egyre ügyesebben csinálja, egyre több ideig hagyd nála a tárgyat a megjutalmazás előtt. Ez csak akkor jár neki, ha te vetted ki a szájából az apportot, nem pedig leejti eléd."

Később ismételjétek meg a gyakorlatot más tárgyakkal is.

Azt is írja, ha nem érdekli a játéka, akkor motiváld azzal, hogy nagy érdeklődést mutatsz iránta, te magad is játszol vele, versenyezz vele, fussatok érte. Azt is leírja, hogyha az lenne a baj, hogy megfogja és elfut a tárggyal, akkor sose kergesd, azt játssza, hogy nem enged a közelébe. Csald vissza egy jutalomfalattal, vagy fuss el tőle, arra biztatva, hogy kövessen. Vagy próbáld felhívni a figyelmét egy másik játékkal.

2012. nov. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam szintén klikkerel, hogy egy hengertolltartót teli raktam jutalomfalattal és becipzárazva elé tartottam. Ahogy próbálta a falatokat kivenni, be is kapta a tolltartót és akkor ráklikkeltem. Mikor kézből ment, leraktam a földre, aztán pedig mindenféle tárggyal elkezdtük gyakorolni.
2012. nov. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket ,egyelőre nem jártam sikerrel.. az a baj,hogyha klikkerezünk akkor játszani nem lehet vele,annyira koncentrál a tanulásra meg a jutifalatra :D

A tolltartó nem fér be a szájába :S De tegnap este támadt egy talán hazsnálható ötletem,csonttal fogom ma megpróbálni !:D A könyvet kerestem neten,de nem tudtam leszedni sehonnan.. ha megvan esetleg valakinek és szépen kérem ,nem küldené át?:D nagyon hálás lennék.

Jöhetnek még tippek esetleg

2012. nov. 4. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Innen ingyen letöltheted.

2012. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi,már szedem is:)
2012. nov. 4. 17:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem említed milyen fajta.
2012. dec. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
bichon havanese ,közben már egy jópár trükköt megtanult ,ezt egyenlőre jegeltem ,de majd megint próbálkozok valamivel:D
2012. dec. 24. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!