Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ebben az esetben mit tehetek...

Ebben az esetben mit tehetek vagy mik a lehetőségeim?!

Figyelt kérdés
Volt férjemmel az esküvőnk előtt vettünk egy autót.Az én nevemre lett kiállítva,tehát én vagyok a tulajdonos és az üzembentartó is.Készült egy papír,hogy mind a ketten használhatjuk.Rengeteg pénzt beleöltem abba az autóba,fizettem hitelt egyedül,javítgattam,mivel mindig rossz volt.Mikor elváltunk,elvitte magával az autót,és most szeretném,ha kifizetné a felét,mivel szerintem jár nekem.A gond az,hogy nem akarja sem kifizetni a felét,sem ide adni az autót,mondván,neki az kell.Sajnos "megfenyegettem",hogy leutazom és elhozom,mivel az én nevemen van,de csak kiröhög,hogy menjek nyugodtan,nem lesz otthon ,kulcs nélkül meg iratok nélkül nem érek semmit.Ki mit tenne a helyemben?Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 3. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
hehe ... ha a te neveden van, akkor tegyél feljelentést lopás miatt (a rendőrségen azt is megsúghatod, hogy merre keressék)
2012. dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rendőrség, vagy vagyonvédelmi embert felbérelni, és becsomagolni a volt férjed egy kartondobozba, és röhögve eljössz a kocsival

Egyedül valóban tehetetlen vagy, mert kell a kulcs, íratok, amit nem szeretne odaadni, tehát erőszakhoz kell folyamodni

20/F

2012. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos tisztában van vele,hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz! :( Szerinte joga van magánál tartani,mivel a papír arról,hogy ő is használhatja feljogosítja erre.Csak ugye azóta elváltunk,így más szabályoknak kéne érvényesülni.Talán vissza lehetne vonnom a használati jogot,viszont ahhoz kellenének a kocsi papírjai,gondolom.
2012. dec. 3. 13:57
 4/6 anonim ***** válasza:
nem tudom mit nem lehet érteni ezekhez a dolgokhoz, bemész a rendőrségre ugyanazzal amit itt a kérdésedben leírtál és ők elintézik, kész
2012. dec. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legsunyibb megoldás, hogy bemész az okmányirodába, és bejelented, hogy elvesztetted a forgalmi engedélyt!

Csinálnak egy újat 6000-ért, a régit pedig körözni fogják. Kicsit lassú, de előbb-utóbb az exed alól kihúzzák az autót a rendőrök!

XD

Hátránya, hogy megütheted abokádat te is!


Egyébként volt vagyonmegosztás?

2012. dec. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy éve várok arra,hogy a bíróság kitűzze az időpontot a vagyoni tárgyalásra.Mindig érdeklődöm,mégis miért tart eddig,de csak közlik,hogy várjak türelemmel.Sajnos a közösen felvett hitelt is én fizetem,mivel azt sem akarja fizetni.Ezért egy gyerek mellett most nem engedhetem meg magamnak a "6ezer forintos" módszert.Szerintem marad a rendőrségi feljelentés,bár szerettem volna elkerülni.Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. dec. 4. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!