Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus kint, bent váltakozva,...

Kutyus kint, bent váltakozva, megbetegedhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Golden retriever kutyusom van fél éves! Tudom, hogy nagyon megoszlanak a vélemények, de remélem azért kapok okos választ! Szóval eddig kint volt a kertben a kutyus van háza mindene, de mostanában napközben pár órára be szoktam engedni a házba, úgy érzem, hogy igazán ott érzi jól magát, mindig is túródott befele, teljesen megváltozik bent, nyugodt, nagyon jól viselkedik! De nem tudom, hogy nem e lesz beteg, hogy utána meg kimegy a hidegbe! Vacilálok, mert lehet inkább behoznám, hogy legyen benti kutyus mert annyira látszik, hogy velünk akar lenni mindig. De éjszaka nem tudom mit csinálna vagy ha nem vagyunk otthon, szóval olyankor meg kitenném az udvarra. Csak félek, hogy nehogy ettől betegedjen meg hogy hol kint van hol bent. Szóval nem lesz semmi baja vagy rosszat tennék neki? Vagy inkább legyen csak benti kutyus? De sétálni meg futkorászni úgy is megyünk mindig, szóval akkor is ki kell menni a hidegbe, máshol is ahol lakásban van aztán meg leviszik sétálni ott is a melegből hidegbe megy és nem fázik meg, úgyhogy nem igazán értem! Köszönöm a segítséget! A legfontosabb nekem, hogy Neki jó legyen!

2012. dec. 6. 11:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szia. nekem labrador kutyusom van, és én ugyanezt csinálom vele. néha beengedem, néha kint alszik néha bent. mivel nyugodt lusta kutya így elvan akár egész éjjel egész nap bent. viszont sokszor jobban szeret kint napozni és játszani napközben, mint bent feküdni. de esténként viszont elvan bent nagyon jól érzi magát, sokszor nem is akar lemenni még enni sem. szerintem nem fázik meg ha néha bent van néha kint, de természetesen én is hallottam ilyet is meg olyat is. szóval nem tudom mi a jó megoldás, de nálunk megmaradt az a felállás, hogy napközben kint van (mi amúgy is dolgozunk), este pedig bejön. meg ha vihar vagy eső van akkor is.. szóval majd a "nagy okosok" megmondják nekünk a választ :)
2012. dec. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs ilyen gondom a kutyám önállóan közlekedik ki-be. Megtanulta kinyitni az ajtót :D
2012. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

én panelos vagyok,úgyhogy anyám nevébe tudok csak írni akinek kertes háza van 2 kutyával,egyik egy shih-tzu,másik egy sharpei-tacskó keverék.

Ők ugyanezt csinálják hogy míg dolgoznak kint vannak kutyák a kertbe,ezt 2-től este 6-8-ig tart kb,mert délutános,és este hazaérnek akkor velük vannak,reggel meg kiengedik őket,majd onnantól ki-be járás.

Szerintem minnél több időt töltsön veled ahogy neked engedi az időd,mert minden kutya a gazdája mellett érzi jól magát!

És szerintem pont ne éjszaka rakd ki,a legnagyobb minuszokban,hanem inkább nappal míg dolgozol/tanulsz. Éjszaka úgyis alszik,reggel mikor felkelsz kiengedheted.

Ilyenkor télen adhatsz neki napi 1 meleg ételt,vagy pl tápját öntsd le meleg de nem forró levessel és ez is hőérzetet ad neki.

Nem fog megfázni,és örülök hogy felelősségteljesen gondolkozol!

2012. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ott legyen a kutya, ahol jól érzi magát. Pont, mint egy gyerek, nagyrészt bent van, de időnként kimegy játszani. Éjszakára inkább legyen bent.
2012. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Kérdező,


jót tesz a kutyának, ha tél mínuszokban benn van.

Ezzel az ízületeit is kíméled, öreg korára nem mindegy, milyen állapotban van.

Durva hasonlattal élve más az élettartama egy garázsban tartott autónak és más egy utcán parkoló autónak.


2-es hozzászóló kutyájához hasonlóan az enyém is megtanulta lenyomni a kilincseket. (Sajnos néha kulcsra kellett zárni az ajtókat előle.)


A kutya a gazdájához ragaszkodik, de az ő igazi otthona a természet. Napsütés, napozás, fűben-hóban hempergés stb.


Ha nem volt otthon senki, a kutya az udvaron volt, ha igen, akkor gyakorlatilag ő döntötte el, hová megy.


Ezen a váltakozva kinn-benn dolgon én is gondolkoztam, hogy a kutya alszik +20 fokban, aztán kiszalad ugatni mínusz 10 fokba, hogyan viseli a szervezete...

Passz.

2012. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Egészséges, jó immunrendszerű kutyának nem okoz gondot a váltás. Nekem nj lakáskutya simán elvolt a legnagyobb mínuszban 3 napot kennelben, amikor olyan helyen voltunk .

Legyen kint is megfelelő helye, ahova behúzódhat melegedni.

2012. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Lemaradt:

Az sem mellékes, hogy mi a "rendeltetése" a kutyának.

Kistestű társaskutya vagy házőrző (is).

Nálunk az volt a probléma, hogy az eredetileg szigorúan kinti, nagytestű házőrző kutyából egyre inkább szobakutya lett, ahogy öregedett.

Persze megmaradt az erős védő ösztön és éjjel minden pisszenésre felugrott és ugatott.

Fel kellett kelne éjjel kettőkor kiengedni ugatni. Aztán fél óra múlva jött vissza, akkor vagy beengedtük, vagy bejött magától, de nyitva hagyta az ajtót és télen jött be a hideg.

Ez az állandó felkelés-kiengedés-lefekvés-beengedés dolog egy idő után fárasztó...

2012. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem a kutya kénye-kedve szerint, 10-20 percenként rohangál ki-be, akkor nem fog megfázni.

Nálunk most ősz óta úgy van, hogy reggel felkelünk a lakásban, kimegyünk sétálni, vagy séta előtt kirakom kicsit a kertbe és fél óra múlva indulunk. Sétálunk fél-egy órát, attól függ...aztán hazajövünk, Argos marad kint a kertben, van háza pokrócokkal (ajtót még nem szereltem fel), a lakásajtó mellett kanapé, bár az most vizes...és elvan kint, alszik, házat őriz, hazahajtja a macskákat vagy éppen játszani hívja őket :) Aztán késő délután van, hogy beengedem a lakásba kicsit.

17-18 közt elmegyünk nagy, 1,5-2 órás sétára, ahol fut, rohan, tréningezünk, tehát aktívan mozog. Utána vagy még kint hagyom kicsit, vagy bejön a lakásba. Kb. 1 óra múlva, 20 körül vacsi bent. Aztán vagy kimegyünk még egy utolsó pisire az utcára, vagy marad bent reggelig

2012. dec. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tavaly ősztől éjjel-nappal bent volt, kivéve a két sétát...akkor jobban észrevettem, hogy fázott, remegett, ha kint volt...előtte lévő télen éjjel-nappal kint volt, nem fázott.

Most a kettő közt szeretném megoldani. Este-éjjel bent van, nappal meg kint is és bent is...így nem fog fázni, lesz immunrendszere és szőre is...nem jó, ha teljesen szobakutya egy kutya kertes házban...sztem...bár van, aki ott is csak háromszor kiviszi sétálni-pisilni, az megint más.

2012. dec. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem szintén goldenem van, kan, 6 hónapos. Nappal kint-éjjel bent. 8 órakor kapja a vacsorát, előtte ugye sétálunk. Aztán még kimegy egy kicsit, körbeszaglászik, pisil, stb. Majd olyan fél 9 fele beengedem, és reggelig alszik. De úgy, hogy fel sem kel. Se pisi, se kaki, néha iszik. Akármilyen hideg van kint reggel, soha nem láttam rajta azt, hogy fázna. Sűrű, tömött bundájuk van. Hidd el, az éjszakákat jobb, ha bent tölti. Mint látod nem kell feltétlen szobakutyát csinálni belőle. Nappal kint, éjjel bent.
2012. dec. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!