Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamutunknak séta közben...

Malamutunknak séta közben folyton beleragad a tappancsába a hó és golyóvá összeáll, ha előtte bekenem valamivel az segít?

Figyelt kérdés
Gondolom azért van ez mert nekik szőrösebb a talpuk. Mivel lehet bekenni, van valami spéci krém? Bőr cipőcskére is gondoltam, de azt nem jól viselik a kutyák.
2012. dec. 7. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Vágd ki a szőrt, próbáld meg úgy!
2012. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
El kell vinni kozmetikushoz hogy vágja kis a talpszőrét.mert ezért ragad bele a hó.szerintem max. 1000ft-ból megvan.vagy vegyél neki gumicipőt ez elvileg nem zavarja őket a mozgásban és még a sós utaktól is megóvja Őt [link]
2012. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt is megpróbáltam régebben, de akkor is összeáll benne jéggé. Aztán macerás kiszedegetni. Az nem megoldás.
2012. dec. 7. 10:42
 4/14 A kérdező kommentje:
Kozmetikus ugyanúgy kivágja a szőrt mint én (én ingyen), meg aztán nagyon hamar vissza is nő. Ez a szánhúzók sajátossága, valami krémben vagy cipőben gondolkodom.
2012. dec. 7. 10:43
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de nem értem. A malamut hóba született, azért ilyen a tappancsa, mert funkciója van. Elvileg nem zavarhatja a hó ami a tappancsába ragad, nem? Vagy téged zavar, mert otthon ahogy olvad mindent összevizez? Nem kötekedek, csak érdekel.
2012. dec. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Hovarju ***** válasza:

Az én malamutomnak a 13,5 év alatt, amig élt , talán egyszer volt ilyen baja, hogy összeállt a talpán a hó. Levakargatta magának és tovább ment.

Nálunk az jelentette a nagyobb bajt, ha a jég felsértette a tappancsát. Kicsit javíthat a dolgon, ha valami vazelin alapú krémmel bekened séta előtt/ vagy ha kinti kutya naponta 1-2 alkalommal/. Lehet kapni mancskrémet, de körömvirág kenőcsöt is kenhetsz rá.

2012. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sippara ***** válasza:

Nekünk ez az első telünk (huskyval), de leírom azt, amit szánhúzós ismerősöktől hallottunk:

volt, aki kivágatta a szőrt, de állítólag az sem jobb, mert az ujjai melegek, közéjük ragad a hó, a kis hőtől megolvad, aztán szépen tömbbé fagy az ujjaik között.

nekünk a legtöbben azt mondták, hogy amíg utcán van, mehet rá a cipő (főleg a sóval felszórt utak miatt), ha kiértünk a futtatóra le lehet venni, aztán indulás előtt zsepivel kipiszkálni a havat az ujjak közül, cipő vissza. Bonyolult módszert, de szerintem mi idén ezt csináljuk

2012. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Hovarju ***** válasza:
Ha levágod a szőrt a tappancsáról sokkal rosszabb lesz, mert még jobban össze fog állni a hó a talppárnái közt.
2012. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nyírom a szőrt a kutyáim tappancsán, saras időben kevesebbet kell így a lábukat mosni, de a 'hógömbökön' nem segít. Néha megállnak, kiszedik maguknak, aztán játszanak tovább.

A krém nem rossz ötlet, én is vettem 'babapopsikrémet', de csak akkor használom, ha olyan helyre megyünk, ahol sóznak. Olyenkor otthon lemosom vízzel a lábijukat, aztán bekenem.

2012. dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Előző kistestű-hosszú szőrű kutyámnak kivágtam a mancsai közül a szőrt...illetve a lábáról is, ami a mancsán nagyon lelógott. A hógolyócskák így talán kevésbé akadtak bele, de a lakásba SOKKAL kevesebb koszt vitt be.

A nagyon szőrös kutyáknak szerintem fontos, hogy kivágjuk a szőrt télen-nyáron. Ismerősöm bearded colliejának ha nincs kivágva, akkor szinte párméterenként rágja a kutya a lábát...most, hogy szépen körbe van nyírva a mancsán is a szőr és a talppárnák közt is, sokkal jobb a helyzet, bár még így is gyakran megáll rágni.

2012. dec. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!