Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet adni kenyeret...

Kutyának lehet adni kenyeret táplálék kiegészítésként?

Figyelt kérdés

Találtunk egy kutyát nyáron még akkor kicsi volt a fogai akkor jöttek. Hazavittük mert sajnáltuk, de nem tudtuk hogy ekkora lesz. Mivel kölyök még napi háromszor kell ennie, de már nem győzzük etetni. Legalább már háromszor akkora mint a meglévő kutyánk és jóval többet eszik.

Néha egy-egy kajálásához lehet adni kenyeret neki? Tésztát, rizst, konzervet, tápot, virslit eszik. Időnként amikor van akkor csirkehusit, májat (hetente 2x-3x minimum) ilyesmiket eszik.

Olyan öt hónapos körüli a kutya.


2012. dec. 7. 11:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Szerintem lehet, bár nem sok tápanyag van a kenyérbe kb. csak szénhidrát. Nem a legjobb, de ha megeszi miért ne kaphatna.

Én próbáltam a kutyánknak adni kenyeret, de leevett róla mindent és otthagyta :D

Amúgy rendes tőletek, hogy befogadtátok a kutyát több ilyen ember kéne:)

2012. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
20%

Nem szabad élesztős terméket ennie.

Házi maradékokat persze ehet, hogy olcsóbb legyen a táplálása.

De ne aggódj, amint kialakul a végleges mérete, már nem fog ennyit enni, egy éves kora körül napi egyszer elég lesz.

Addig ki kell bírni, ha befogadtátok, az kötelességekkel is jár.

2012. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Megeszi a kenyeret magába is. Néha szoktam neki adni mikor kunyerál. Kb. mindent megeszik, csak ehető legyen. :D
2012. dec. 7. 11:37
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Ajánlott továbbá B1 vitamin adása (nem lehet túladagolni, mert vízben oldódik és a felesleg a vizelettel kiürül). B1 vitamint megelőző jelleggel is adhatunk a kutyának, pl. élesztő formájában. Hetente 1 csomag élesztő a kutya szőrét is fényesebbé teszi a benne található értékes anyagok (nem csak B1 vitamin) miatt.

Én a kiállítási kutyáimnak szoktam adni kis élesztőt

2012. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%

Az állatok (kutya, macska, mosómaci, mindegy) nem ehetnek élesztőt, a benne lévő gombák káros hatása miatt.

Halálos!

A kenyérben már sütött élesztő van, de dagasztja az állatot, és egészségtelen.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__682988-mi-les..

2012. dec. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Lehet neki adni, de nem a legjobb. Ha már ilyenben gondolkodsz vegyél kutyaeledelesnél kutyatésztát. Olcsóbb is mint a kenyér, és élesztő sincs benne. Persze ez sem a legjobb, de kényszer, az kényszer. És valami nagyon alap olcsó kutyatápra nem telik esetleg? Mert igaz h nem túl jók, de a kenyérnél jobbak. Most tényleg ilyen nagyon gagyi Morzsi-félére gondoltam. Legalább a vitamin megvan benne. Szerintem az se jön ki drágábbra mint a kenyér. Mert a kenyér is rohadt drága mostanság...
2012. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
75%

Lehet neki adni, de ne nagy mennyiségben!!!

Azt felejtsd el, hogy kenyeret kap nagyrészt és hozzá ezt-azt ízesítésül, ahogy a vidéki láncos kutyáknak szokták :O

Az én kutyám is kap rendszeresen 1-1 szelet kenyeret, 1-1 zsemlét-kiflit...imádja :)

2012. dec. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Halálos?????????? Ez komoly????????????????????

A mi kutyánk is szokott enni mégis él.

2012. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja neem nem úgy akartam. Én is így gondoltam hogy naponta egy szelet kenyeret az ebédjéhez adnék. Mert akkor kap a legtöbbet enni. Estére általában szinte mindig csak tápot, és akkor kap a legkevesebbet enni.

Akkor a napi 1 szelet az mehet?

2012. dec. 7. 15:00
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
A miénk is szokott kapni, főleg száraz kenyeret fogtisztítás céljából. Imádja. :) Nem lesz semmi baja tőle, csak ahogy írták, ne ez legyen a fő tápláléka. A konzervet viszont ha lehet felejtsd el. Csak a pénzeteket viszi, 90%-a víz, semmi tápértéke nincs. Egy közép kategóriás táp nem is drága (ár/érték arányát nézve negyede a Chappi, Pedigree és hasonló tápoknak). A tészta és főleg a rizs nagyon jó, illetve boltokban, hentes üzletekben lehet kérni kiselejtezett, emberi fogyasztásra már nem ajánlott húsokat, hús maradékokat szinte ingyen. Egy kérdést megér. :)
2012. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!