Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fog halni most a kutyus?...

Meg fog halni most a kutyus? Van egy Yorkshire terrier kiskutyám, és sajnos egér mérget evett. Nem tudom mikor és azt sem hogy mennyit, lehet hogy nem is evett nem tudom, de ha evett mennyi idő múlva fog jelentkezni a tünet?

Figyelt kérdés
Eggyáltalán látni fogom hogy baj van?Ilyenkor milyen tünetek szoktak lenni?Lehet az hogy nem lessz semmi baja?Sajnos orvoshoz nem tudom most vinni,egyéb családi okok miatt.
2012. dec. 7. 12:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívd ki az állatorvost, mert igen meghalhat. Kis idő kell míg jelentkeznek a tünetek, mert a méreg késleltetett hatású. De ha ilyen drága kutyát vettem volna, én mindent megtennék a helyedben, hogy megmentsem. Nem játék, hanem egy élet. A gyerekedet sem vinnéd orvoshoz ha mérget enne???
2012. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nem tudod orvoshoz vinni, akkor vagy meghal, vagy nem.
2012. dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutyus.. :( Hát ha evett, akkor valószínűleg meghal.


De amúgy nem is értem, szerinted állatorvoson kívül milyen gyógymód lehet?? Szerintem csak az az egyetlen. Kár itt fájdítani az emberek szívét, ha tudod, hogy úgysem tudsz segíteni.

2012. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod orvoshoz vinni????


Akkor megtennéd, ha túléli, h elajándékozod olyan gazdának, aki megérdemli, h egy hű társa legyen?

2012. dec. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

ha nem tudod orvoshoz vinni akkor csak annyit tehetsz, hogy tejet itatsz vele...az csökkentheti a hatást...akkor TALÁN van esélye. de szerintem áshatod a sírját már most ha tényleg patkánymérget evett és nem hívsz hozzá orvost...


egyébként mi kau juhászunkat megmérgezték patkányméreggel. a méreg szét cseszte a veséjét (máját is de az volt a kisebbik gond). hívtuk a dokit 3 napig jött naponta injekciózni. túl élte, de mondta az orvos, hogy max egy évig él még szerinte. anyum úgy döntött, hogy veszi neki havonta inkább nem is mondom hány tízezerért a gyógyszert (olyat amit olyan embereknek kell szedniük, akik veseátültetésen estek át. tehát elég erős cucc) de éljen még egy évet. hajszál pontosan 1 év múlva ugyanazon a napon pusztult el a kutya.


szóval ha túl is éli a patkánymérget, akkor is élete végéig gyógyszeren fog élni (ami jó ha +1 évet jelent) és az is olyan drága lesz, hogy ha most nincs pénzed állatorvost hívni akkor esélyed sincs, hogy életben maradjon a kutyád.

2012. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
A tej nem jó mérgezés ellen, csak akkor ha hány tőle a kutya!
2012. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%

Mindenképpen doki!!!!


Ha semmiképp sem tudod megoldani, akkor itass vele tejet. Aztán telefonáld végig az összes kisbabás ismerősödet, hátha van valakinek otthon elfekvőben Konakion injekciója, ezt itasd meg vele!


Ha nincs, irány a patika! A konakion drazsét most nem tudom, lehet-e kapni, de ha nincs, a lényeg: mindenképp kapjon K vitamint!


A legjobb dokitól kapott injekcióban lenne...

2012. dec. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"szóval ha túl is éli a patkánymérget, akkor is élete végéig gyógyszeren fog élni (ami jó ha +1 évet jelent) és az is olyan drága lesz, hogy ha most nincs pénzed állatorvost hívni akkor esélyed sincs, hogy életben maradjon a kutyád."


Ez nem igaz... az én kutyusommal évekkel ezelőtt etettek mérget... az első tünet észlelésekor tejet kapott, kezelve lett, K vitamint kapott, pár napig etettem vele a Konakion drazsét is.


Köszöni szépen, jól van... gyógyszerek nélkül. :)

2012. dec. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
50%
pedig jó patkányméregre a tej. nekünk is azzal kellett itatni az első napon a kutyát orvosi javaslatra. azért, hogy gyorsuljon az emésztése (hasmenése van tőle a kutyáknak) és így minél kevésbé szívódjon fel a méreg.
2012. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
K vitamint kéne neki adni. Az én kutyám azt kapott injekcióba, mikor patkány mérget evett. Haj szálon múlt hogy meg maradt. Orvos nélkül nem sok esélyt látok. Ilyenkor mi az a családi ok ami miatt nem viszed orvoshoz? Nincs pénzetek? Kutyára volt pénzetek? Nem egy olcsó fajta. Én már sajnos láttam hogy pusztul el kutya mérgezéstől. Arra már most készülj fel hogy így nagyon sokat fog szenvedni. Vér alvadás gátló van benne, minden hol vérezni fog. Szerintem ti is ki merítitek az állat kínzás fogalmát hogy nem viszitek orvoshoz. Minek akkor nektek kutya??
2012. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!