Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fog halni most a kutyus?...

Meg fog halni most a kutyus? Van egy Yorkshire terrier kiskutyám, és sajnos egér mérget evett. Nem tudom mikor és azt sem hogy mennyit, lehet hogy nem is evett nem tudom, de ha evett mennyi idő múlva fog jelentkezni a tünet?

Figyelt kérdés
Eggyáltalán látni fogom hogy baj van?Ilyenkor milyen tünetek szoktak lenni?Lehet az hogy nem lessz semmi baja?Sajnos orvoshoz nem tudom most vinni,egyéb családi okok miatt.
2012. dec. 7. 12:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

fogyott a méregből, vagy csak feltételezed, hogy hozzányúlhatott?

mindenképpen doki kéne!!! anélkül nincs esélye!


kérj meg valakit, hogy kínlódjon vele, amig te nem érsz rá.

az, hogy inkább a gyerekre költöd a pénzedet, nem jó válasz. ezt tudtad essig is. megértem, hogy most össze vagy zuhanva, de utólag bánni fogod, ha most nem teszel valamit.


(horror köv.)

nekünk is evett a kaunk patkánymérget, rohantunk a dokihoz, több injekcióval meghánytatta. azt modta, ha megéli a holnapot, akkor túl van rajta.

HÁT NEM, egy hét múlva bedagadt a lába, nyelte a vérét, ami szivárgott az inyéből, vonyított a fájdalomtól, rohantunk 30 km-re, megkarcolták az inyét, nem alvadt,

1,5 hétig volt az intenzíven. rettenetesen összetört, rengetegbe került, még 8 évig élt velünk. a szomszéd ketrecben egy roti nem élte túl :(


kérlek, legyél felelősségteljes a családoddal is, de a kutyával is.

2012. dec. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérlek már most kezdj el keresni egy normális gazdát szerencsétlen kutyának. Akármi történt is a családodban, ne az a szerencsétlen kutya igya meg a levét! Kutyát tartani nem kötelező, de felelősség! Az ember a gyereke halálát sem nézi így végig. De úgy látszik a kutyádét képes vagy. Sajnálom, én nem tudom olyan könnyen megérteni a családi krízis kifogást.


Amit még tehetsz, hogy menhelyen kérsz orvosi segítséget. Ott lehetséges, hogy ingyen vagy sokkal kedvezményesebben tudnak segíteni a kutyán, ha valóban evett a méregből. És ezzel egy időben elindulhat az új gazdi keresése is.

2012. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Tej hülyeség, K vitamin kell nagy dózisban és aktív szén elölről-hátulról. Ez otthon kivitelezhetetlen. Biznyos esetekben vérátömlesztésre is szükség van, na az meg végképp nem megoldható.


Ja kérdező, a kutyádból majd elkezd szépen folyni a vér minden lehetséges lyukon, az agyában történő vérzés miatt görcsei lesznek, és nekiáll zihálni, mert a tüdeje is felmondja a szolgálatot, ahogy a mája. "Gyönyörű" halált fog halni...Ne haragudj, de az nem indok h megkínzod a kutyát (mert bizony az állatorvosi kezelés elmulasztása is az), mert meghalt a férjed....

2012. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem olcsón vettétek, akkor szólj a tenyésztőjének, hogy tud-e segíteni, vagy anyóspajtáson vasald be a pénzt, ha már ilyen okos volt. Ha nem, akkor nézd végig, ahogy a szerencsétlen állat elpusztul.
2012. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

100% hogy beviszed egy allatorvoshoz a kutyat, es otthagyond nala (papirral mindennel) hogy mentse meg, es "tegyen vele amit akar" (jellemzoen eladja) akkor a kutya eletben marad.

Vagy nezheted, ahogy kimulik (a fent irt modon).

2012. dec. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

A K vitamin a kumarin tartalmú mérgek ellenszere. Csak az állatorvosnál kapható közönséges patikába nem. Ez nem olyan mint a C vitamin.

Sajnos a kumarin az egyil legelterjetebb rágcsálóírtó, véralvadási zavarokat okoz, a kutyád gyakorlatilag belülről elvérzik. LÁtványnak sem szép, elől, hátúl dől belőlle a vér.


Ezen kívül vannak még foszfortartalmú mérgek, amiknek a felszívódását pl kifejezetten gyorsítja a zsíros folyadék vagy étel pl a tej.


Vedd elő a méreg csomagolását azon rajta kell lenni a hatóanyagnak és a legtöbben az is rajta van, hogy mi az ellenszer. Utána hívd fel az állatorvost és olvasd fel neki a cimkén írtakat. Különben ha evett belőlle tényleg hamarosan egy kutyát is temethetsz.

2012. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogom végignéni ahogy így megölöd! Add nekem a kutyát majd én rendbe hozatom és gondoskodok arról, hogy felelősségteljes gazdihoz kerüljön! Email címem: törpilla007@gmail.com légyszi keress meg és nehagyd, hogy ilyen csúnyán haljon meg a kutyusod. Ha szeretted valaha akkor add nekem és lehet tovább élhet, ha nem viszed orvoshoz és nem adod senkinek csak csendben végig nézed ahogy szenvedve elpusztul akkor milyen ember vagy te? Milyen példát állítasz így a gyerekeid elé?
2012. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Mi van a kutyával?Túlélte?

Ha igen,tényleg jobb lenne neki egy új gazdit keresni.

2012. dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy valakid meghalt, nem mentség arra hogy ne gondoskodj a beteg állatodról. Szomorú.

Hogy tudsz tükörbe nézni?! Amikor az ember állatot vesz magához akkor vállalja a kiadásokat! Ami nem csak a kutya árát jelenti. Hanem 10-20 évnyi állatorvosi kezelést is! Mert bizony a kutya megbetegedhet, vagy mérget ehet... Ezeket bele kellett volna kalkulálni, tudod?


Mindent meg lehet oldani. Pénzt lehet kérni bárkitől. Majd vissza adod nekik. Szülők, barátok, rokonok. Valaki csak van, aki tudna/ tudott volna anyagilag támogatni hogy ne pusztuljon el a kutyád. Te nem tettél meg mindent a kutyádért, inkább bebújsz a "Jaj meghalt a férjem, bocs hogy a gyerekem fontosabb" köntös alá.

2013. jan. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

mt lehet tudni a kutyáról?

túlélte?

2013. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!