Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vannak elájulva az emberek...

Mit vannak elájulva az emberek Korom Gábortól?

Figyelt kérdés

Nem ő találta fel a klikkert. Amit állítólag ő dolgozott ki programot vagy mit (ösztönkezelés stb..) azt más jó kutyasuliban már régen csinálják, használják csak nem adtak csilli-villi nevet neki.

Miért vannak odáig meg vissza érte? Én megnéztem a műsorát hát nem éppen szimpatikus bár az élő adásán humoros volt, de kb ennyi. Jól éreztem magam de a kutyámat nem vinném hozzá. Meg a kiképzőit egy hét alatt képzi ki az egyik ismerősöm most el van ájulva hogy valami Kik vezetői tanfolyamot letett hétfőn kezdődött vasárnap már vizsgázott és már az oviban mint kutyakiképző van ott. mások évekig tanulják, tapasztalatokat szereznek nem?


2012. dec. 7. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

ne írj olyat amiről nem tudsz.

A kiképésvezetői tanfolyam 1 hétig tart, az nagyon tömény elmélet reggeltől-estig. Aztán egy másik hét a gyakorlat. És utána eltöltesz megfigyelőkét 1-2 évet a pályán, már profi oktatók keze alatt, leteszel a kutyáddal egy E4-es vizsgát (kb IPO1), eltöltesz pár hónapot a kutyaoviban a kölykök között és utána, esetleg vezethetsz tanfolyamot ha az iskolavezetőd javasol rá. Ő az aki a fejlődésedet ez alatt az 1-2 év alatt figyeli ha kell irányítja.

Szóval egyáltalán nem úgy van, hogy beülsz egy hétre azán már ki is jössz az ajtón mint kiképzésvezető.

2012. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Ahogy az előttem lévő írja :)


Nem mint kutyakiképző mész az oviba hanem mint kiképző segéd. Azért az nem ugyan az :)

2012. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Marhára azt se tudom at ki, nemhogy még el leyek tőle ájulva. De egyébként jellemzően laikusokat lehet pár trükkel bepalizni, komoly idomár sose fog mást isteníteni, mert a színfalak mögé lát.
2012. dec. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyetlen szó: marketing... :)) Vagy ő, vagy valamelyik haverja nagyon ért hozzá, ami meglátszik a hírükön is. Szerintem a pályán összeszedett kutyagumit is el tudnák adni egy vagyonért (és ez nem bántás, elismerem az ilyen szakembereket).
2012. dec. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Még csak segéd se leszel a tanfolyam után, csak megfigyelő. Megfigyelőként meg annyi a dolgod, hogy állsz a pályán, okosan nézel, és ha kell valami eszköz, elmész érte. 3 alapfok és 3 középfok után ha az iskolavezető úgy értékeli, hogy alkalmas vagy, akkor lehetsz segítő. Ha különösen jó vagy, akkor esetleg iskolavezetői ajánlásra előbb is.
2012. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Szeretem a magadfajta embereket. Láttál néhány részt a műsorából (amit mellesleg nagymértékben lebutítanak az átlag embereknek, akiknek halvány gőzük sincs a kutyákról, csak azt tudják, hogy melyik oldala haraphat) és voltál egy előadásán (ami a totál kezdő, alapfokú tanfolyamosoknak és megint csak az átlag embereknek lett összerakva) és azt hiszed, hogy hú de sokat tudsz az egész módszerről. Arról viszont fogalmad sincs, hogy milyen tudáshalmaz és munka vannak benne. És nincs igazad, a tükör módszert nem lopták, ezt valóban a népszigeti csoport fejlesztette ki etológusokkal karöltve (de persze tudom, hogy egyes iskolák mit állítanak, gondolom, hogy többen válasszák őket). A módszer legfőképp a legnagyobb -a Wolf Science Center Ernstrbrunn- farkas rezervátumban folyó világszínvonalú etológiai teszteken és kísérleteken alapul. A KIKVEZ-en pedig nem kisebb nevek tartanak hihetetlen magas szintű előadásokat, mint dr. Topál József, Csányi Vilmos, Belényi Bea, Suszter Feri, Leczki Saci, Dr Biksi Otilia, Zsoldos Mariann (Magyarországon az első kutya rehabilitációs, terápiás oktató) vagy Horning Rudi. Esetleg megnézhetnéd azt is, hogy maga Gábor milyen eredményeket ért el anno, honnan indult el, meddig jutott, milyen tudással rendelkezik és most hol tart. Meglepődnél.

És ellentétben más iskolákkal, ahol egy OKJ-s papír elég, hogy "kiképző" legyél, itt évekig tartó tanulásra van szükség. A két KIKVEZ csak az alap. Számtalan egyéb szemináriumon kell részt venni és saját kutyával is egy igen magas szintet kell elérni. És még efölött is az iskolavezető szava dönt, hogy megfelelő lehetsz-e oktatónak. És nem a pénz áll az előtérben. Nálunk, a mi iskolánkban egy oktató sem kap fizetést, még a benzin költséget sem a suli állja. Szimplán csak elkötelezett mindenki.

Mielőtt még több olyan témába kezdesz ezen belül, amiről fogalmad sincs, kérlek, nézd már meg hány ezer embernek segített a módszer. A Népszigeti suli a világ legnagyobb kutyaiskolája. De minden bizonnyal az a sok ezer ember téved, akik eredményesnek találják a módszert és csak Te vagy az okos.

Sajnos még most sem látok egyetlen más iskolát sem (leszámítva a módszeren alapuló, csak a nevet nem viselő sulikat, mint pl. az Alfa) ahol példának okáért egy városi bemutatón képesek lennének a gazdik póráz nélkül dolgozni a kutyáikkal. Mindenhol a klasszikus fojtón rángatás van. De ha szerinted ez a helyes, akkor nincs is miről beszélnünk.

Mellesleg az, hogy a sarlatánok, akiket idomárnak neveztek mit szólnak ehhez, vajmi keveset számít mindenhol.

2012. dec. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Látom, megint elindult a tükör módszer lejáratására irányuló kampányotok. :) Már az elég nevetséges, hogy ilyen provokatív kérdést ír ki a kérdező, amiből süt, hogy a tárgyáról halvány fogalma sincs. De valószínűleg Little Red, te se jártál még tükör iskolában, csak a -többnyire kitalált, valóság alappal nem rendelkező- sztorikat visszhangzod.

Ami a Népszigeti sulit illeti, egy átlag hétvégén az a normális, hogy 600-700 páros is megfordul a sulin. Így igen, ez a világ egyik ha nem a legnagyobb iskolája. :)

2012. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most hiába törölteted, nem a világ legnagyobb sulija. Se területi méretben sem beiratkozottak számában.


És mint mondtam, elismerem Korom Gábor mukásságát, de nem tetszik és ezért nem is ajánlom senkinek. Lebeszélni nem fogok róla senkit, de ha megkérdezik h szerintük hová kéne vinni az adott kutyát, akkor nem mondom a tükörsulit.

2012. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!