Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy német juhászunk és...

Van egy német juhászunk és szeretnék egy Bischon Bolognese-t is. Nem baj?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy a német juhászra nem lenne rossz hatással,ha a Bololgnese állandóan velünk lenne a lakásban,ő meg kinn?Valamint nem tudnátok jó Bolognese tenyésztőt akinek mostanában elvihető kölykei vannak?

2012. dec. 9. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Eléggé szemétség lenne. Féltékeny lenne rá
2012. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg de. Ne kivételezzetek, ahol egy kutya elfér a házban, ott kettő is.
2012. dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,de a német juhászt házőrzőként tartjuk és egyébként is munkakutya.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2012. dec. 9. 11:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak házőrzőnek tartjátok, vagy azért mondod, hogy munkakutya, mert jártok vele valamit sportolni?
2012. dec. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

az lenne a legnagyobb szemtelenseg hogy az uj kutya bent van es o kint,pedig o volt az elso :|

nagyon feltekeny lenne.vagy beengeditek a NJ-t is vagy akkor kint lesz a Bolognese(ami NEM szabad,szoval nem veszel kutyat es marad csak a NJ)

2012. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért írom,hogy munkakutya mert nagy testű és amellet,hogy barát és társ,a házőrzés a feladata/"munkája".Elég furcsa lenne egy német juhászt a házban tartani(sztem nem is érezné jól magát),de semmi képpen sem szeretném megbántani.Ha így rossz lenne neki,akkor mégsem kérek bolognese-t.
2012. dec. 9. 12:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Istenem, kicsit félreérted ezt a munkakutya dolgot. A házőrzés nem munka, azt a legtöbb kutya csinálja magától, még a bichonok is. A munkakutya azt jelenti, hogy a gazdával együtt dolgozásra, feladatmegoldásra tenyésztették, és ezt el is várja. Ha csak ki van vágva a kertbe, hogy őrizze a házat, az egy munkakutyának baromira kevés. Sétálni jártok egyáltalán vele, van rendes kapcsolata a családdal, vagy csak riasztó helyett tartjátok?
2012. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze,hogy járunk vele sétálni.(Elnézést,tényleg félreértem a munkakutyás dolgot,de sztem a feltett kérdésben ez most huszadrendű szerepet játszik.) Ha nem foglalkoznék vele és téged idézve csak 'ki van vágva a kertbe' akkor fel sem tettem volna a kérdést.Mint említettem,ha ez rosszul érintené őt,akkor nem kérek Bolognese-t.
2012. dec. 9. 12:31
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet nemet juhaszt hazban tartani es igenis jol erezne magat.

Ismerek egy huskyt aki a 3. emeleten lakik panelben es nagyon jol erzi magat,persze minden nap kiviszik min.1-2 oras setara es minden hetvegen "kirandulni".

Szoval jobb ha nm veszel neki "tarsat" mert csak megbantanad.

2012. dec. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyrészt lenne szívetek a nj-t kint hagyni, mikor a kis pelyhes kutyus a lakásban melegedne???

Másrészt a falkasorrendnek nagyon rosszat tenne, hogy a régi "főnök" kutya kint marad egyedül, az újonc, aki a sorban alatta lesz jó esetben pedig bent van Veletek. Ebből később komoly problémák lehetnek.

Úgy esetleg elmegy a dolog, hogy nappal kint van nj, mikor nem vagytok otthon, de késő délutántól másnap reggelig lehetne bent a házban a családjával, hogy ne érezze kirekesztettnek magát. Persze az esti sétára mehet együtt a két eb :)

Sok helyen látom, hogy a kinti nagy testű kutya el van a kertben foglalkozás-séta-tanítás nélkül, a benti töpörtyűt meg nem is engedik össze a naggyal, de a seggét is kinyalják...ennél undorítóbb dolgot el sem tudok képzelni.

Te ne is legyél ilyen :)

2012. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!