Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kezdeményezésről? (rex)

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 10. 00:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
Tetszik az ötlet :) Ha jól megválogatják a befogadókat, akkor talán gond se lehet belöle valószínüleg.
2012. dec. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na de ezaz, ha jól megválogatják. De itt úgy van hirdetve, hogy "kölcsönözheted" ergo, akármikor viheted vissza, ha elteltek az ünnepek. Én értem, hogy x része ezeknek az állatoknak új gazdára talál, de akik nem? azok menjenek vissza a menhelyre, legyen egy kisebb lelki törésük és a meleg otthonból kerüljön be megint a hideg kennelbe?
2012. dec. 10. 00:26
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes a felhozott szempontod, és elgondolkodtam rajta. Úgy érzem, igazad van. De! Ha arra gondolok, hogy ez milyen erős reklámfogás a menhelyi kutyusok számára, ez a kezdeményezés szerintem a legnagyobb lendületet fogja hozni az örökbefogadások terén. Biztos vagyok benne, hogy a "kikölcsönzött" ebek jelentős hányada nem fog visszakerülni a menhelyre, vagyis igen, de rövidúton újra kikerül onnan, mert megszeretik az a pár nap alatt, és nem lesz szívük visszavinni őket.


És meg is fordíthatom a szempontodat. Ha úgy tesszük fel a kérdést, hogy jó ötlet-e, hogy 30-cal több kutya kerüljön új családhoz azon az áron, hogy 80 kutya meleg otthonban tölti az ünnepeket, és utána visszakerül a menhelyre, akkor így már könnyebb rá válaszolni.


Szerintem minden idők legjobb ötlete, ami menhelyekkel kapcsolatos!

2012. dec. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, ehhez mért a karácsony és az idős emberek kellenek. Én próbáltam több szempontból vizsgálni a dolgot tegnap és igen, abban igazad van, hogy rengeteg kutya gazdira talál, de az is benne van, hogy ugye nincs szívük visszavinni, viszont lehet nem lesz pénz az ellátásukra, akkor megint ott tartunk, hogy vagy visszakerülnek, vagy pedig akár rosszabb körülmények várnak rá mint a menhelyen (bár ez egyébként is benne van a pakliban).


Aztán vizsgáltam az emberek szemszögéből. Milyen indíttatásból hozna ki valaki csak pár napra egy élőlényt a menhelyről? Mert nekem ebből az jön le, hogy xy gondol egyet, elhoz egy kutyust a menhelyről majd lehet visszaviszi. Ha meg nem, akkor lehet rájön, hogy bármennyire is megszerette nem tudja ellátni. Akkor már a néni és a kutya is megszívja.


Aztán úgy is néztem, hogy de ha az ember kutyát akar és úgy dönt menhelyről, van egy kialakult képe az adott állatról, amire szüksége van. Az oldal leírja, hogy az egyébként nehezen gazdira találó kutyák vannak itt elsősorban. Mi van akkor ha elhozom 23-án majd az alatt a pár nap alatt megkeserítjük egymás életét, mert otthon jön elő pár olyan dolog a kutyából, amit én pont utálok. Meg azért valljuk be, az új környezet miatt kell néha jópár nap, amíg egy kutya megnyílik.


És nekem tulajdonképpen nem a kezdeményezéssel van problémám, hanem, hogy az ünnepek és egy olyan célközönség van megcélozva, amit nem tartok helyesnek. Főleg, hogy a legtöbb menhely folyton azt hangoztatja, hogy karácsonyra, szülinapra stb ne adj élő állatot ajándékba.


És azt is tudom, hogy ez egyébként is működik, függetlenül attól, hogy milyen napot írunk az évben, mert sokszor van olyan, hogy az ember csak ránéz egy kutyára és azt mondja a menhelyen, hogy ő kell, majd otthon rájön, hogy mégse tudnak együtt élni és visszaviszi, elég sokszor olvastam már h xy kutyát megint visszavitte az új gazdijelölt a menhelyre.


Egy szó, mint száz, én támogatom is meg nem is. Mert valahogy nekem ez egy olyan marketinget sugall a rexről, ami nem tetszik. Hiába van előnye és hátránya.

(azért egy kimutatást szívesen megnéznék, hogy hány kutya talál ezekből végleg gazdára, és mennyit visznek vissza idővel, ha nem is az ünnepek után, hanem mondjuk tavasszal..)

2012. dec. 10. 07:34
 5/16 anonim ***** válasza:
Bár nem a Rextől, hanem másik menhelyről hozzuk, de leírom a mi történetünket: már van két kutyám, és most barátkozok egy harmadikkal a menhelyen. Még nem tudjuk biztosan, hogy hogy fog kijönni a saját kutyáimmal. Az ünnepek alatt két hétig szabadságon vagyok otthon. Ezért pont ekkor fogjuk elhozni a kutyát, mert úgy, hogy szabin vagyok, többet tudok foglalkozni a beilleszkedésével. És bizony még nem tudjuk, hogy marad-e, ez alatt a két hét alatt fog eldőlni, hogy minden rendben lesz-e a három kutyával... A két hét után véglegesítjük a szerződést, akkor írom alá az ivartalanítást is. És igen, benne van a pakliban, hogy visszamegy a menhelyre. Amúgy ennek a kiválasztott kutyának én vagyok a 3. gazdijelöltje, ketten már visszavitték, mert nem egyszerű eset. Mégis nagyon remélem, hogy sikerülni fog... Másrészt meg amikor nézem némelyik kistestű, rövid szőrű kutyust, ahogy remeg mostanában a menhelyen, mert fázik, fél, vizes, szerintem az ő kus életükbe akár még két hét is változást hoz. Legalább addig se fáznak annyira.
2012. dec. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Tegnap kitettem én is fészre, lett is belőle vita.


Nos, az érveim, h miért jó ez a kezdeményezés:

1: leendő gazdi kipróbálhatja, hogy milyen egy kutyával élni. Lehet h kiderül, h tök alkalmatlan rá, és itt nem kell megszabaduln ia kutyától.

2: az emberek életébe egy kis színt és melegséget hoz egy állat jelenléte

3: a kutya meleg, jó helyen tölti azt az időszakot, és szeretgetik

4: a kutya szocializációjának is jót tesz

5: felhívja a figyelmet arra, hogy egy állat élete nem játék

6: pont azért jó a karácsony, mert így elkerülhető a "megvettük, de pár nap után már nem érdekel, inkább kidobjuk" effektus.

2012. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem csak simán jó ötlet és kész. Az h a kutyák egy hetet meleg otthonban töltenek és visszamennek utána az állatotthonban nem a legjobb dolog, viszont biztos vagyok benne, hogy nem okoz nekik akkora törést és "nyaralásként" fogják fel. A kutyák messze nem olyan érzelgősek, mint az emberek. Sokkal inkább a mának élnek.


És inkább legyen egy boldog gazdis hetük, mint egy sem. Egy hét nem olyan hosszú idő, h annyira hozzá szoknának, h nagy gondot okozzon a visszatérés, és legalább van rá esély, hogy örökbe fogadják őket. Méghozzá jó esély. Hiszen aki abszolút nem akar kutyát, az átmenetileg sem. Ebben a programban a hezitálók vesznek részt, és aki hezitál, az jó részben meggyőzhető. :)


Én így gondolom!

2012. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%

Elfogadom az érveiteket, de én személy szerint felháborítónak tartom.

Ide-oda dobálják az állatokat, mint valami tárgyakat.

2012. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Enélkül a kezdeményezés nélkül nem az történik, h ide-oda dobálgatják az emberek a kutyákat? Itt legalább ez koordináltan és ellenőrzötten történik.
2012. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

De, pontosan ez történik... Erősítsünk csak még jobban rá, hogy 'hajrá, vedd magadhoz, aztán passzold le'! A felellősségérzetet kéne megpróbálni növelni az emberekben, nem ezt.

De mint mondtam, ez csak az én véleményem. Én hányok tőle.

2012. dec. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!